Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Steppery i Stepy do ćwiczeń -

( ilość produktów: 1 )

Steppery i stepy do ćwiczeń

 

Stepper i step do ćwiczeń to niewielkie i niedrogie przyrządy, które doskonale zdają egzamin zarówno w profesjonalnych klubach fitness, jak i w warunkach domowych. Z ich pomocą można skutecznie wzmocnić mięśnie nóg i pośladków, a także pracować nad ich rzeźbą. Ćwiczenia na stepperach i stepach przypominają wchodzenia po schodach, a przy odpowiedniej intensywności pozwalają na spalenie dużej ilości kalorii. Zapoznaj się z ofertą DBX Bushido i wybierz step lub stepper do ćwiczeń, który pozwoli Ci pracować nad swoja formą oraz rzeźbą mięśni nóg i pośladków. 

 

 

Step a stepper – różnice

Step do ćwiczeń to po prostu platforma, której wysokość najczęściej jest regulowana i można ustawić ją na różne poziomy, służąca do wykonywania prostych ćwiczeń, czyli wchodzenia na nią i schodzenia z niej naprzemiennie obiema nogami. Nie jest to jednak jedyne ćwiczenie, jakie możesz wykonywać na stepie. Jest to bowiem przyrząd na tyle uniwersalny, że możesz wykorzystać go również np. wykonywania różnego rodzaju pompek. Jeśli zwiększysz opór mięśni, stosując na przykład obciążniki na kostki i nadgarstki lub kamizelki obciążeniowe, efekty będą jeszcze szybciej widoczne.

Natomiast stepper to nieco bardziej złożone, aczkolwiek wciąż proste urządzenie do ćwiczeń, które składa się z dwóch platform umieszczonych na tłokach. Każda z nich przeznaczona jest dla jednej stopy, a naprzemienne naciskanie ich imituje ruch, jaki wykonujemy, wchodząc po schodach. Stepper cardio umożliwia monitorowanie treningu, np. poprzez mierzenie tętna czy kalorii.
 

Korzyści z ćwiczeń na stepie i stepperze

Pomimo prostoty obydwu urządzeń, regularne ćwiczenia na nich pozwalają osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące efekty i niosą ze sobą liczne korzyści. Ćwiczyć na stepperze warto, ponieważ:

  • ćwiczenia na tym przyrządzie dają znacznie bardziej efektywne rezultaty niż rzeczywiste wchodzenie po schodach;
  • ćwiczenia na stepperze nie są obciążające dla kolan i kręgosłupa, dlatego są bezpieczne również dla osób ze zwyrodnieniami stawowymi, osób starszych lub z bólami pleców;
  • ćwiczenia na stepie lub stepperze pomagają redukować tkankę tłuszczową oraz modelować mięśnie nóg i pośladków;
  • ćwiczenia na stepperze wzmacniają nie tylko mięśnie nóg i pośladków, ale również lędźwiowy odcinek kręgosłupa, co pomaga np. walczyć z wadami postawy.

 

Step treningowy i stepper to urządzenia bardzo cenione przez kobiety ze względu na to, że modelują dolne partie ciała, a także pozwalają ujędrnić skórę i zredukować cellulit.

 

Zobacz także: Piłka Bosupoduszki sensomotoryczneskakanki

pixel