Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Rękawice bokserskie

( ilość produktów: 70 )

Rękawice do treningu boksu, Muay Thai i Kickboxingu

 

rękawice bokserskie

Oferowane przez nas rękawice bokserskie zostały zaprojektowane przy współpracy z aktywnymi zawodnikami i trenerami sportów walki. Do wykonania rękawic używamy tylko odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów zapewniających trwałość i wysoki komfort podczas treningu. W naszej ofercie znajdziesz między innymi rękawice bokserskie, rękawice Muay Thai jak i rękawice przyrządowe służące do treningu na worku treningowym. Wszystkie oferowane rękawice wykonywane są ręcznie z dbałością o najmniejsze detale.

Marka
Cena
-
Rozmiar / waga
Materiał

 

Rękawice bokserskie – wygodna i bezpieczeństwo

 

Rękawice bokserskie to podstawowy sprzęt zarówno podczas zwykłych ćwiczeń na przyrządach (worku treningowym, tarczach) jak i podczas sparingów. Rękawice bokserskie zapewniają największy ze wszystkich typów rękawic poziom bezpieczeństwa zarówno dla trenującego jak i sparingpartnera. Dobrze dobrane rękawice bokserskie powinny dobrze usztywniać nadgarstek, ale jednocześnie zapewniać wygodę i właściwe zaciśniecie pięści.  

 

Rękawice bokserskie – jaki rozmiar wybrać?

 

W przypadku rękawic bokserskich nie podaje się rozmiaru, lecz wagę rękawicy w uncjach. 1 Oz to 28,4 gramy, czyli np. rękawice 10 OZ ważą 284 gramy, a 12 OZ 340,8 gramów. Waga rękawic bokserskich jest jednak częściowo powiązana z ich rozmiarem. Typowym rozmiarem dla dorosłego mężczyzny są rękawice o wadze 10 oz. Rozmiar ten jest szczególnie zalecany do treningu na przyrządach. W przypadku sparingów w celu zapewnienia większej ochrony dla partnera stosuje się rękawice 12, 14 a nawet 16 oz. W przypadku kobiet przeważnie dobiera się rękawice bokserskie o wadze 8 lub 10 oz.  

Typową wagą rękawic bokserskich dla dzieci jest waga 6 i 8 oz. Przyjmuje się, że dla dzieci w wieku do 8 lat wystarczają rękawice 6 oz a w wieku od 8 do 13 lat 8 oz. Od 14 roku życia dobiera się już przeważnie rozmiary tak jak dla osób dorosłych.  

 

Rękawice bokserskie ze skóry naturalnej czy syntetycznej?

W przypadku osób początkujących wystarczą rękawice ze skory syntetycznej, we wszystkich naszych modelach rękawic DBX BUSHIDO używamy wzmocnionej odmiany skóry syntetycznej o parametrach wytrzymałościowych zbliżonych do skóry naturalnej przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Dla osób zaawansowanych polecamy rękawice bokserskie ze skóry naturalnej, która zapewni  właściwe parametry nawet podczas bardzo intensywnej eksploatacji.

 

Rękawice bokserskie DBX Bushido – poznaj ich zalety

Rękawice bokserskie DBX Bushido to sprzęt sportowy przygotowany we współpracy z czołowymi zawodnikami sportów walki w Polsce. Właśnie dlatego zostały w nich zastosowane rozwiązania, które bardzo istotnie podnoszą komfort i bezpieczeństwo treningu, sparingu lub docelowego starcia z przeciwnikiem. Czym charakteryzują się nasze rękawice bokserskie?

  • Wysokiej jakości materiały wykonania – rękawice bokserskie DBX Bushido wykonane są z wysokiej jakości skóry naturalnej lub skóry syntetycznej o właściwościach odpowiadających skórze naturalnej. Niezależnie od zastosowanego materiału nasze rękawice są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także gwarantują wysoki komfort treningu.
  • Wysoki poziom amortyzacji siły uderzenia – w rękawicach bokserskich DBX Bushido zastosowaliśmy rodzaj pianki, która jest odporna na zbicia i odkształcenia. Dzięki temu dłonie pięściarzy są lepiej chronione przed mikrourazami, które mogłyby doprowadzić do poważniejszych urazów.
  • Wysoki poziom usztywnienia nadgarstka – rękawice bokserskie DBX Bushido zawierają szeroki rzep, dzięki któremu dobrze usztywniają nadgarstki, podnosząc ich bezpieczeństwo oraz komfort treningu. W celu ochrony nadgarstków stosujemy też innowacyjny system DBX Wrist Protect, dodatkowo usztywniający nadgarstek w czasie uderzeń.
  • Odprowadzanie powietrza – w czasie treningu lub sparingu ręce pięściarza mocno się pocą. W związku z tym w rękawicach bokserskich stosujemy wydajne systemy wentylacji, dzięki którym dłonie mają stały dostęp do powietrza.
  • Zabezpieczenie kciuka – w rękawicach bokserskich DBX Bushido kciuk jest przymocowany taśmą do pozostałej części rękawic, dzięki czemu ochrona przeciwstawnego palca jest znacznie lepsza, zapobiegając m.in. jego wybiciom czy zwichnięciom.
  • Europejskie normy bezpieczeństwa – rękawice bokserskie DBX Bushido spełniają wymagane europejskie normy bezpieczeństwa.

Wszystkie te cechy podnoszą komfort i bezpieczeństwo treningu, co jest możliwe przede wszystkim dzięki wysokiej precyzji wykonania zgodnie z uwagami i sugestiami zawodowców, dla których profesjonalny sprzęt jest jednym z kluczowych elementów sukcesu.

 

Wybór rękawic bokserskich - jakie wagę i rozmiar wybrać?

Dla początkujących entuzjastów boksu i muay thai, kluczowym pytaniem jest, jakie rękawice powinni wybrać. Gdy mówimy o "rozmiarze" rękawic, często odnosimy się do ich wagi, która jest mierzona w uncjach (oz). Prezentujemy poniżej różne kategorie wagowe rękawic i ich przeznaczenie:

  • 8 oz - 10 oz - idealne dla dzieci, pań oraz panów ważących do 70 kg. Należy je używać głównie do ćwiczeń, treningów na tarczach czy workach. Ze względu na ich niską wagę, nie są polecane do sparingów.
  • 12 oz - to wszechstronny wybór dla rękawic bokserskich. Doskonałe do treningu kondycyjnego, ćwiczeń technicznych, pracy na tarczach, a nawet do łagodnych sparingów. Idealne dla tych, którzy dopiero zaczynają.
  • 14 oz - rękawice tej wagi są zbliżone w zastosowaniu do tych ważących 12 oz, ale są skierowane do osób o większej masie ciała lub tych, którzy chcą zwiększyć swoją wytrzymałość i moc poprzez trening z większym obciążeniem.
  • 16 oz - 18 oz - najczęściej wybierane do sparingów lub przez osoby o większej masie ciała.

Jednakże, wybierając rękawice bokserskie, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wagę, ale także na ich budowę. Możliwe jest, że rękawice dwóch różnych marek mają tę samą wagę, ale różnią się wyglądem. Na przykład rękawice o płaskim profilu są bardziej wszechstronne w treningu, podczas gdy te o węższym kształcie są idealne do ćwiczeń na tarczach, zapewniając większą precyzję i skupienie siły uderzenia.

 

Zobacz również poradniki:

 

 

Zobacz także: Rękawice do MMAobciążniki do rękawic oraz bandaże i owijki bokserskie 

pixel