Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Ochraniacze na uszy

( ilość produktów: 1 )

OCHRANIACZE NA USZY - MMA, BJJ, ZAPASY

Zawodnicy wszelakich sportów walki borykają się z tzw. kalafiorami, czyli uszkodzeniami małżowiny usznej, która objawia się istotnymi zmianami w jej wyglądzie. Choć dla niektórych zawodników są one powodem do domu i świadczą o dużym doświadczeniu w sportach walki, to prawda jest taka, że o powstanie kalafiorów nie jest trudno i nierzadko powstają one wskutek lekkich urazów. Dla innych to nic innego jak szpecąca kontuzja, której można zapobiec w prosty sposób, stosując ochraniacze uszu. W ofercie sklepu DBX Bushido znajdziesz ochraniacze na uszy – BJJ, zapasy, MMA , judo i wiele innych kontaktowych sportów walki to dyscypliny, w których łatwo o nabawienia się kalafiorów. Unikaj ich dzięki naszym ochraniaczom. 

Jak powstają kalafiory na uszach?

Ochraniacze na uszy mają za zadanie zapobiegać powstawaniu kalafiorów, czyli zniekształceniom małżowin, które wyglądem przypominają właśnie kwiat kalafiora. W zależności od elastyczności chrząstki tworzącej małżowiny powstają one przy lżejszych lub poważniejszych urazach. Ogólna zasada mówi, że im bardziej elastyczna jest małżowina, tym mniejsze jest ryzyko powstawania kalafiorów. Powstają one, kiedy wskutek uderzenia, otarcia lub mocniejszego kontaktu z przeciwnikiem, skóra i chrząstka małżowiny stracą połączenie. W jego miejscu pojawia się krwiak, który uniemożliwia powrót skóry na właściwe miejsce, tworząc właśnie efekt kalafiora. Tego typu zniekształceniom można zapobiegać, stosując dostępne w sklepie DBX Bushido ochraniacze na uszy.

 

Ochraniacze na uszy – dla kogo?

Na uszkodzenia małżowin narażeni są w zasadzie wszyscy zawodnicy sportów walki, dlatego to właśnie dla nich przeznaczamy nasze ochraniacze na uszy – zapasy, boks, MMA, BJJ i wiele innych dyscyplin niesie ze sobą ryzyko kontuzji małżowiny usznej. Nie należy jednak ograniczać się wyłącznie do sportów walki, bowiem kalafiory przydarzają się wszystkim sportowcom, którzy podczas uprawiania swojej dyscypliny mają kontakt z przeciwnikiem, np. zawodnikom gier zespołowych.

Ochraniacze uszu to akcesoria uzupełniające komplet ochraniaczy zawodników sportów walki, na który składają się m.in. ochraniacze piszczeli, zębów, kaski treningowe czy ochraniacze tułowia.  

 

Ochraniacze na uszy DBX Bushido

Dostępne w naszej ofercie ochraniacze uszu wykonane są z wysokiej jakości i przyjemnego w dotyku neoprenu. Jest to materiał, który gwarantuje wysoki komfort podczas treningu i zapobiega powstawaniu otarć na skórze pokrywającej okolice małżowiny usznej. Same małżowiny chronione są trwałymi wkładkami, które dobrze zabezpieczają je przed uszkodzeniami, jakie mogą powstać w wyniku uderzeń i otarć.

Nasze ochraniacze na uszy gwarantują bardzo wysoki komfort użytkowania, a to dzięki temu, że składają się z dwóch elementów, które umożliwiają swobodną regulację i dopasowanie do rozmiaru i kształtu głowy.

 

Ochraniacze na uszy MMA – niezbędny sprzęt w czasie treningu

MMA jest jedną z dyscyplin, w czasie treningu których bardzo pomocne jest noszenie ochraniaczy na uszy – sporty walki, które są wykorzystywane w tej dyscyplinie, są bardzo kontaktowe i mogą powodować powstawania tzw. kalafiorów. Dotyczy to przede wszystkim uderzeń sierpowych czy walki w parterze, w której wykorzystuje się techniki zapaśnicze.

 

Ochraniacze na uszy BJJ – uchroń się przed kontuzjami uszu

Jedną z bardziej wymagających i kontaktowych dyscyplin sportów walki jest także brazylijskie ju-jitsu. Przedstawicieli tej dyscypliny również są narażeni na bolesny kontakt z przeciwnikiem, w związku z czym bardzo pomocne okazują się dla nich ochraniacze na uszy – zapasy, judo i tradycyjne japońskie ju-jitsu to dyscypliny, których elementy składają się właśnie na BJJ. Oznacza to często walkę w parterze, w czasie której uszy są narażone na urazy wskutek wykorzystania technik zapaśniczych.

 

Zobacz także: Ochraniacze na piszczele i stopysuspensory oraz ochraniacze na zęby

pixel