Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gumy treningowe - Gumy bokserskie

ilość znalezionych towarów: 25

Gumy do ćwiczeń siłowych i rehabilitacyjnych

Gumy do ćwiczeń to jedne z najbardziej uniwersalnych przyrządów pozwalających do ćwiczeń ogólnorozwojowych. Kompaktowe rozmiary oraz mnogość zastosowań sprawia, że chętnie korzystają z nich zarówno zawodowi sportowcy do ćwiczeń specjalistycznych jak i osoby którym zależy na treningu ogólnorozwojowym, stretchingu. Gumy treningowe stosowane są również w ćwiczeniach rehabilitacyjnych. W swojej ofercie posiadamy zarówno gumy power band przeznaczone do ćwiczeń siłowych i stretchingu jak i gumy mini band używane w ćwiczeniach zwiększających mobilność i podczas rehabilitacji. Oprócz gum posiadamy w swojej ofercie  ekspandery, gumy do walki z cieniem oraz rezystory prędkości 

Marka
Cena
-

Gumy treningowe i expandery to akcesoria, które sprawdzają się podczas ćwiczeń na siłowni, na świeżym powietrzu i w domu. Produkty te są chętnie wybierane przez profesjonalistów i amatorów. Zawodowców, którzy pracują nad kondycją, elastycznością i sylwetką, a do tego stawiają na treningi ogólnorozwojowe, a także przez pasjonatów zajęć fitness, którzy nie znoszą nudy, cenią za to urozmaicone treningi.

Guma treningowa – czym jest i do czego warto ją wykorzystać?

Guma treningowa ma formę specjalnej taśmy, która sprawdza się w trakcie ćwiczeń ogólnorozwojowych, stretchingu, rehabilitacji, a także jako wspomaganie podczas pracy z rozmaitymi przyrządami.

Gumy treningowe, czy też gumy bokserskie, określane ponadto mianem gum oporowych, znajdują swoje zastosowanie w trakcie treningów wzmacniających, ogólnorozwojowych i ćwiczeń rozciągających. Jak sama nazwa wskazuje, są nieodłącznym elementem treningu oporowego.

Gumy bokserskie – nie tylko podczas treningów sztuk walki

Gumy bokserskie oferują różną szerokość oraz grubość. Od tych parametrów zależy stawiany przez nie opór. Im grubsza guma, tym większy opór stawia, a to oznacza efektywniejszy trening, angażowanie całego ciała, a do tego urozmaicanie wykonywanych ćwiczeń.

Nic zatem dziwnego, że gumy bokserskie znajdują swoje miejsce w planach treningowych bokserów oraz miłośników innych sztuk walki. Właściwie dopasowane ćwiczenia, dobrane do możliwości oraz kondycji osoby ćwiczącej, a także efektów, jakie mają zostać uzyskane, są równie efektywne, co te podejmowane z zastosowaniem ciężarów. Elastyczna guma oporowa daje jednak większe możliwości wykorzystania.

Expandery do ćwiczeń – prosty przyrząd do wielu ćwiczeń

Podczas wykonywania treningów rozciągających czy wzmacniających przydają się expandery do ćwiczeń. Jest to bardzo prostej konstrukcji sprzęt, który można stosować względem różnych partii ciała.

Klasyczny model expandera składa się z uchwytów, które są zakładane na ręce bądź nogi, oraz z linek. W trakcie ćwiczeń z expanderem liczy się jego rozciąganie. To doskonały sposób na efektywną pracę mięśni oraz przyzwyczajenie ciała do treningów pod obciążeniem.

Jak dobierać gumy treningowe i expandery do ćwiczeń?

W przypadku gum treningowych należy się kierować ich grubością i szerokością. W zależności od producenta, gumy oporowe będą oznaczone różnymi kolorami, które oznaczają opór stawiany przez daną gumę.

Jeśli wybieramy expandery do ćwiczeń, musimy uwzględnić długość – dobraną do wzrostu i rozpiętości ramion – a także obciążenie. Od wyboru tych akcesoriów treningowych, przede wszystkim ich parametrów, zależą efekty podejmowanych treningów. Pewne jest natomiast, że oba produkty wpływają na pracę nad całym ciałem, dlatego warto na nie stawiać niezależnie od ulubionej aktywności fizycznej czy uprawianego sportu. 

pixel