Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Worki Bułgarskie - Rogale, Sandbagi, PowerBagi

( ilość produktów: 11 )

Cena
-

Worek bułgarski to pomysł bułgarskiego zapaśnika i trenera Iwana Iwanowa. Jest owocem poszukiwań rozwiązania, a właściwie sprzętu, który pozwala na wszechstronny trening. Na wykonywanie ćwiczeń, które wpływają na sprawność całego organizmu. Konstrukcja worka bułgarskiego łączy możliwości treningowe, które oferują pojedyncze sprzęty, takie jak sztanga czy odważniki kettlebell wraz z ćwiczeniami zapaśniczymi z partnerem.

Worek bułgarski jako alternatywa dla siłowni

Ćwiczenia z workiem bułgarskim wpływają na poprawę kondycji, wytrzymałości, ponadto na efektywną pracę nad koordynacją ruchową, a także szybkością i gibkością. Z akcesorium tego chętnie korzystają zarówno siłownie, jak i kluby fitness. Przyrząd ten można wykorzystać do treningu podejmowanego w warunkach domowych.

Worek bułgarski sprawdza się zarówno u osób początkujących, amatorów i pasjonatów fitnessu, jak i zawodowców, którzy codziennie pracują nad swoją sylwetką lub przygotowują się do zawodów. Ten przyrząd wykorzystywany jest w treningach sportów walki, ogólnorozwojowych i wielu innych.

Sandbagi – dla kompleksowego treningu całego ciała

Do uniwersalnych i wszechstronnych przyrządów treningowych należą również sandbagi. Sprzęt ten, przypominający podłużny worek z wypełnieniem, sprawdza się głównie do treningu funkcjonalnego, czyli ćwiczeń, które mają za zadanie wzmacniać całe ciało.

Ciężar sandbaga podczas ćwiczeń wpływa na konieczność zapanowania nad stabilnością ciała, a to oznacza angażowanie do pracy mięśni głębokich. Ćwiczenia z tym przyrządem owocują efektywną pracą nad wytrzymałością, kondycją i siłą. Sandbagi sprawdzą się nie tylko na etapie rozmaitych treningów czy celem urozmaicenia wykonywanych ćwiczeń, ale i podczas rehabilitacji.

Rogale – worki treningowe do ćwiczeń ogólnorozwojowych

Jeszcze jedna propozycja uniwersalnych przyrządów do ćwiczeń, to rogale, zamiennie nazywane workami bułgarskimi. Ich konstrukcja, w której znalazło się miejsce na różnorodnie rozmieszczone uchwyty, pozwala wykonywać wiele ciekawych ćwiczeń.

Rogale są bardzo chętnie wykorzystywane przez osoby trenujące sporty walki, podejmujące się treningów wytrzymałościowych czy funkcjonalnych.

Ćwicząc zarówno z klasycznym workiem bułgarskim, rogalem, jak i sandbagiem można pracować nad sylwetką, ale i kondycją, wytrzymałością, dynamiką czy gibkością ciała. Przyrządy te są uniwersalne, przeznaczone do treningów osób początkujących, średniozaawansowanych oraz zawodowców. Sprawdzają się wykorzystywane zarówno na siłowni, jak i podczas treningu domowego. 

pixel