SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Owijki i bandaże bokserskie

( ilość produktów: 18 )

Owijki bokserskie, bandaże, usztywniacze nadgarstków

owijki bokserskie pod rękawice

 W naszej ofercie znaleźć można zarówno tradycyjne owijki bokserskie wykonane z bawełny, jak i alternatywne dla owijek - rękawice wewnętrzne zapewniające dodatkową amortyzację podczas uderzeń. Polecamy również usztywniacze nadgarstków - Wrist Wrap które dodatkowo usztywnią i zabezpieczą nadgarstki podczas uderzeń lub innych ćwiczeń siłowych.

Marka
Cena
-

Owijki – bandaże bokserskie – bawełniane czy elastyczne?

Zdania na ten temat są podzielone i sporo zależy od indywidualnych upodobań. Bandaże elastyczne lepiej przylegają do dłoni i rzadziej się rozmontują podczas słabego owinięcia, jednak przeciwnicy ich stosowania uważają że przy zbyt ciasnym owinięciu utrudniają przepływ krwi w dłoni. To jaki rodzaj wybrać zależy głownie od techniki zakładania i indywidualnych potrzeb. Oba typy owijek pełnią podobną funkcję czyli usztywniają dłoń i chronią rękawice przed zapoceniem.    

Owijki – bandaże bokserskie – jakie długie?

Standardową długością stosowaną przez większość trenujących są owijki o długości 4 m. Jest to długość optymalna do dobrego zabezpieczenia dłoni dorosłej osoby. W przypadku dzieci wystarczy długość 3 m.     

Owijki bokserskie czy rękawice wewnętrzne?

Rękawice wewnętrzne są wygodniejszą alternatywą dla bandaży bokserskich. Są wygodne i szybko się je zakłada.  Podobnie jak owijki chronią rękawice przed zapoceniem oraz usztywniają dłoń zwiększając bezpieczeństwo treningu. Większość modeli rękawic wewnętrznych posiada dodatkową warstwę pianki lub żelu poprawiając amortyzację uderzeń.     

 

Zobacz także: Worki treningowe stojącegotowe zestawy bokserskie oraz rękawice przyrządowe

pixel