SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Ochraniacze na zęby - Szczęki bokserskie

( ilość produktów: 37 )

Ochraniacz na zęby - szczęka bokserska, MMA

Silikonowe i żelowe ochraniacze na zęby przeznaczone do treningu sportów walki i onych sportów kontaktowych. 

Marka
Cena
-

 

 

 

Ochraniacze na zęby to podstawowy asortyment ochronny w różnych kontaktowych dyscyplinach sportowych. Jego celem jest zabezpieczenie zębów oraz zapobieganie przygryzieniu języka podczas uderzeń.  

 

Ochraniacze na zęby – pojedyncze czy podwójne?

Zdecydowanie polecamy stosowanie ochraniaczy pojedynczych. W odróżnieni od ochraniaczy podwójnych są one wygodniejsze w stosowaniu. Ich konstrukcja i właściwe uformowanie pozwala na swobodne oddychanie i nie wymusza ciągłego zaciskania zębów jak ma to miejsce w ochraniaczach podwójnych.  

 

Ochraniacz na zęby - silikonowy czy żelowy?

Oba typy ochraniaczy zapewniają właściwy poziom ochrony jednak ochraniacze żelowe zapewniają nieco lepsze dopasowanie do zębów  w procesie formowania.

 

Jak przygotować ochraniacz zębów do używania?

Ochraniacz początkowo powinien być włożony do gorącej wody na ok 60 sek  w celu jego zmiękczenia, następnie przed włożeniem do ust należy na krótko ( ok 1 sek)  spłukać go zimna wodą w celu uniknięcia poparzenia oraz nałożyć na zębach i dokładnie zacisnąć w celu jego dopasowania do szczęki. Proces można w razie potrzeby kilkukrotnie powtórzyć.  Dobrze uformowany ochraniacz na zęby powinien utrzymywać się na górnej szczęce po otwarciu ust.

 

Ochraniacze na zęby – akcesoria przystosowane do różnych potrzeb

Oferta sklepu DBX Bushido obfituje w szczęki bokserskie przeznaczone dla fighterów o różnym stopniu zaawansowania w trening sportów walki. Im intensywniej trenujesz, tym większa ochrona zębów i języka będzie Ci na co dzień potrzebna.

 

  • Ochraniacze na zęby z linii standard – mają jedną warstwę ochronną, gwarantującą podstawowy stopień ochrony. Wykazują podstawowy stopień dopasowania do szczęki i są łatwe w formowaniu. Przeznaczone dla początkujących i mało zaawansowanych zawodników.
  • Ochraniacze na zęby z linii GelTech – dwie warstwy ochronne gwarantują wysoki stopień ochrony. Zapewniają lepszy stopień dopasowania do zębów i są łatwe w formowaniu. Zawierają kanaliki oddechowe, ułatwiające oddychanie w czasie sparingu lub walki.
  • Ochraniacze na zęby z linii HydraGelTech – dwie warstwy ochronne zapewniają wysoki stopień ochrony. Ochraniacze z tej linii wykazują bardzo dobre dopasowanie do zębów i są bardzo łatwe w formowaniu. Kanaliki oddechowe podnoszą komfort swobodnego oddychania w czasie treningu, sparingu lub właściwego starcia.

 

Wszystkie dostępne w naszej ofercie szczęki MMA i bokserskie wyposażone są w antybakteryjne pudełko.

 

Silikonowe ochraniacze na zęby – zalety

Silikonowe ochraniacze na zęby gwarantują bardzo dobry stopień ochrony, są natomiast nieco trudniejsze w formowaniu. Dlatego poleca się je osobom, które używają ich rzadziej, przez co ewentualne nieco dłuższe formowanie nie stanowi dla nich problemu.

 

Żelowe ochraniacze na zęby – kiedy się na nie zdecydować?

Żelowe szczęki bokserskie to natomiast wybór odpowiedni dla zaawansowanych zawodników. Bardzo dobry stopień ochrony zapewnia bezpieczeństwo zębów i języka, a łatwość w formowaniu sprawia, że zakładanie ochraniaczy na zęby nie stanowi problemu i nie zabiera zbyt dużo treningowego czasu. Ten rodzaj szczęk MMA doskonale sprawdza się także w czasie samego starcia, dlatego chętnie sięgają po nie zawodowcy i zawodnicy regularnie startujący w zawodach.

 

Zobacz także:  Kaski treningoweściągacze stawu skokowego oraz skórki gimnastyczne 

pixel