SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Gumy do ćwiczeń Power Band - Gumy oporowe

( ilość produktów: 15 )

Gumy do ćwiczeń DBX BUSHIDO® (Power Band)

gumy treningowe

 

Gumy treningowe DBX BUSHIDO typu Power Band umożliwiają kompleksowy trening całego ciała. Są doskonałym przyrządem umożliwiającym trening szybkościowy, wydolnościowy oraz siłowy. Gumy do ćwiczeń są również często wykorzystywane do ćwiczeń rozciągających oraz rehabilitacyjnych. Możne je również z powodzenie używać w celu wspomagania podczas podciągania na drążku oraz innych ćwiczeniach wymagających asysty. Prezentowane gumy zostały wykonane z doskonałej jakości lateksu dzięki czemu są odporne na rozerwania oraz utratę swoich właściwości podczas intensywnych treningów.

Marka
Cena
-

Gumy do ćwiczeń Power Band

Gumy do ćwiczeń Power Band są to gumy o długości 208 cm zamknięte w okręg. Gumy tego typu stosowane są zarówno do treningu ogólnorozwojowego poprawiającego cechy motoryczne jak i w ćwiczeniach siłowych i kalistenice. 

 

Gumy do ćwiczeń Mini Band

Są to gumy do ćwiczeń o znacznie mniejszych rozmiarach niż gumy power band. Ich długość wynosi 61 cm i podobnie jak gumy power band zamknięte są w okręgu zwiększając możliwości treningowe. Gumy tego typu stosuje się głownie w treningu mobility czyli skupionym na rozwiązywaniu problemów bólowych, zapobiegania kontuzjom, polepszenia mobilności, elastyczności mięśni, ścięgien, więzadeł i stawów.  

 

 

Power band – jaki kolor/ opór wybrać?

Opór gum powinien być dobrany do konkretnych ćwiczeń oraz możliwości trenującego. W większości przypadków dobór jest jednak następujący:

  • Power Band 13 – ćwiczenia wymagające niewielkiego obciążenia (areobik, rehabilitacja)
  • Power Band 22 – ćwiczenia wymagające średniego obciążenia (trening dynamiki i wytrzymałości)
  • Power Band 32 – ćwiczenia wymagające dużego obciążenia (trening siły i wytrzymałości)
  • Power Band 44, 64 i 83 – ćwiczenia wymagające bardzo dużego obciążenia (np. martwy ciąg, wyciskanie sztangi) oraz jako asysta podczas podciągania na drążku i ćwiczeń kalistenicznych.  

 

 

Gumy Power band  do podciągania na drążku – jaki kolor/opór?

Dobierając gumę treningową do podciągania na druku ważne aby pamiętać że czym większy opór gumy tym w większym stopniu odciąży nas ona podczas treningu. Kierując się doborem gumy należy wziąć pod uwagę swoją wagę oraz poziom zaawansowania. Dla osób początkujących zaleca się aby opór gumy stanowił ok 20-30 % wagi trenującego. Takie obciążenie podczas podciągania na drążku ułatwi nabycie poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń.

 

 

Jakie gumy do ćwiczeń polecamy?

To, jakie gumy do ćwiczeń okażą się pomocne w Twoim treningu, zależy od poziomu Twojego wytrenowania (opór jaki stawia guma) lub formy ćwiczeń (tutaj w różnych ćwiczeniach pomocne okażą się gumy do ćwiczeń power band lub mini band).W efektywnym i wszechstronnym treningu na pewno warto wykorzystać obydwa rodzaje gum Wraz z postępami szybko zaczniesz zauważać, że lekkie gumy nie stawiają już dostatecznego oporu, dlatego warto wyposażyć się w zestawy gum do ćwiczeń. Dzięki nim zawsze będziesz mieć pod ręką gumę o oporze, który będzie adekwatny do Twojego aktualnego poziomu wytrenowania.

 

 

Jak ćwiczyć z gumami?

Chcesz wiedzieć, jakie ćwiczenia z gumami power band i mini band okażą się najbardziej efektywne i pozwolą Ci rozwinąć i wzmocnić wiele partii mięśni? Wybierz gumy z zestawami ćwiczeń przygotowanymi przez naszych ekspertów, dzięki którym poprawnie wykonasz szereg różnych ćwiczeń i rozwiniesz mięśnie na całym ciele.

 

 

Zalety ćwiczeń z gumami

Gumy pozwalają zwiększyć opór mięśni w czasie wykonywania niemal nieograniczone zakresu ćwiczeń, jakie do tej pory wykonywałeś wyłącznie na ciężarze swojego ciała. Zwiększona intensywność treningu przełoży się na szybciej zauważalne efekty, a to z kolei jeszcze bardziej będzie motywować Cię do pracy. Gumy do ćwiczeń ponadto pomagają lepiej rozciągnąć mięśnie i ścięgna. Zaletą tego efektu będzie mniejsza podatność na kontuzje, które występują najczęściej wtedy, kiedy Twoje ciało jest przetrenowane, a intensywność treningu najwyższa.

 

 

Gumy treningowe – pomoc w łatwiejszym wykonywaniu ćwiczeń

Gumy do ćwiczeń możesz wykorzystać nie tylko do zwiększenia intensywności treningu i oporu mięśni. Gumy oporowe mogą bowiem także ułatwić wykonywanie konkretnych ćwiczeń. Jest to pożądane na przykład w sytuacji, kiedy chcesz opanować poprawną technikę danego ćwiczenia lub wracasz do formy po chorobie lub kontuzji.Guma zmniejszy wysiłek, w obliczu którego stają Twoje mięśnie, np. podczas podciągania lub wykonywania pompek na poręczach (tzw. dipów). Zaczepiają gumę oporową o drążek lub poręcz i naciągając ją stopą przy opuszczaniu się. Podczas ruchu w górę wykona ona część pracy za Twoje mięśnie. W ten sposób możesz przygotować się pod względem technicznym i siłowym do prawidłowego wykonywania tych ćwiczeń bez pomocy.

 

 

Guma do ćwiczeń – rozwijaj mięśnie głębokie

Gumy oporowe do ćwiczeń umożliwią Ci nie tylko trening mięśni szkieletowych. Wyraźnie podnoszą one także skuteczność ćwiczeń wzmacniających mięśnie głębokie, które są odpowiedzialne za przyjmowanie prawidłowej postawy. Wyprostowana sylwetka jest niezwykle ważna zarówno w kontekście osiągania satysfakcjonujących wyników sportowych, jak również pozytywnie wpływa na ogólną sprawność, samopoczucie i zdrowie. Jeśli chcesz wzmocnić swoje mięśnie głębokie za pomocą gum do ćwiczeń, wybieraj gumy o mniejszym oporze, ponieważ w tych ćwiczeniach najważniejsza jest precyzja ruchu. Ponadto mięśnie głębokie są słabsze, dlatego mniejszy opór będzie dla nich właściwy.

 

 


Zobacz także: Ekspandery i uprzęże treningowerezystory prędkości i skoku oraz gumy - taśmy pilates

 

 

pixel