SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Rękawice bokserskie dla dzieci

( ilość produktów: 11 )

Zarówno Twoje dziecko, jak i Ty szybko zauważycie, że wysłanie go na treningi sportów walki było znakomitą decyzją. Wymaga to jednak zaopatrzenia go w niezbędny sprzęt, który zagwarantuje komfort i bezpieczeństwo treningu. Do podstawowych akcesoriów należą rękawice bokserskie dla dzieci. W DBX Bushido doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet drobna kontuzja, uczucie bólu czy otarcie skóry mogą zniechęcać najmłodszych do dalszego udziału w zajęciach. Dlatego nasze rękawice bokserskie dziecięce przygotowaliśmy z zachowaniem najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.

Marka
Cena
-

Rękawice bokserskie dziecięce – podstawowe wyposażenie treningowe

Dziecięce rękawice bokserskie to oprócz stroju sportowego jeden z podstawowych elementów, niezbędnych do treningu sportów walki, takich jak pięściarstwo czy MMA. Ich funkcją jest skuteczna ochrona dłoni dziecka przed urazami, jakich może ono doznać w czasie treningu na przyrządach czy w trakcie sparingów. Amortyzacja sił uderzenia jest bardzo ważna w kontekście zapobiegania mikrourazom, które mogą powstawać przy długotrwałym uderzaniu w worki i tarcze. Ważne jest też ochrona skóry przed otarciami, jakich dzieci mogą nabawić się przy uderzaniu w sprzęt treningowy.

 

Rękawice bokserskie dla dzieci – jakie wybrać?

W przypadku dzieci bardzo ważny jest rozmiar rękawic. Tylko dobrze dobrane rękawice bokserskie dziecięce będą w stanie skutecznie chronić dłonie małego adepta sportów walki – odpowiedni rozmiar dla drobnych dziecięcych dłoni to 6 uncji (6 oz). Właśnie takie dziecięce rękawice bokserskie dostępne są w ofercie sklepu DBX Bushido.

 

Innym ważnych aspektem wyboru jest przeznaczenie rękawic. Rękawice do boksu dla dzieci dzieli na dwa rodzaje – rękawice przyrządowe i rękawice sparingowe.

 

  • Rękawice przyrządowe – są mniejsze i przede wszystkim w mniejszym stopniu wypełnione wkładem ochronnym. Ich przeznaczeniem jest przede wszystkim ochrona skóry przed otarciami. Rękawice przyrządowe bardzo często ułatwiają chwyt, dzięki czemu mogą być wykorzystywane do interwałowych ćwiczeń pomiędzy seriami uderzeń w worek lub tarczę, np. skoków na skakance.
  • Rękawice sparingowe – są w większym stopniu wypełnione wkładem ochronnym, aby lepiej chronić nie tylko dłoń dziecka, ale też szczęk sparingpartnera.

 

Rękawice bokserskie dla dzieci powinny być zapinane na rzep – takie modele młodzi adepci pięściarstwa mogą samodzielnie zakładać i zdejmować w przeciwieństwo do rękawic wiązanych. Przedłużony rzep dodatkowo usztywnia nadgarstki, chroniąc je przed urazami.

 

Oferta rękawic do boksu dla dzieci w sklepie bushido-sport.pl

W DBX Bushido stawiamy na najlepsze rozwiązania. Dlatego w naszej ofercie dostępne są wytrzymałe i komfortowe rękawice bokserskie dla dzieci, wykonane z syntetycznej skóry, zachowującej właściwości zbliżone do skóry naturalnej. Doskonale amortyzują, zawierają szeroki rzep, umożliwiający usztywnienie nadgarstka. Poprawione jest także bezpieczeństwo kciuka, który jest przymocowany taśmą do rękawicy – zapobiega to jego wybiciom czy nienaturalnym wygięciom.

 

Dlaczego warto wybrać rękawice bokserskie dla dzieci z oferty DBX Bushido?

W DBX Bushido przykładamy wszelkich starań, aby nasz sprzęt gwarantował jak najwyższy komfort treningu. W przypadku dzieci trenujące sporty walki niezwykle istotne jest także ich bezpieczeństwo. Dlatego proponujemy rozwiązania, dzięki którym mali fighterzy będą mogli cieszyć się możliwie jak najbardziej przyjemnym, efektywnym i bezpiecznym treningiem. Wszystkie elementy sprzętu sportowego, w tym również rękawice bokserskie dla dzieci, powstają po konsultacjach ze znanymi zawodnikami sportów walki, którzy wiedzą, co jest dla nich najlepsze.

 

Jakie korzyści niosą rękawice bokserskie dla dzieci, dostępne w ofercie sklepu DBX Bushido?

  • Wykonane są z wytrzymałej skóry syntetycznej, która odporna jest na uszkodzenia mechaniczne, a wytrzymałość dodatkowo wzmocniona jest wewnętrznym podszyciem odporną na rozdarcia tkaniną.
  • Stopień amortyzacji jest bardzo wysoki dzięki zastosowaniu specjalnej pianki, gwarantującej nie tylko dobre pochłanianie siły uderzenia, ale też odpornej na zbicia i odkształcenia, dzięki czemu rękawice charakteryzują się trwałością i długą żywotnością.
  • Rękawice są wyposażone w szeroki rzep, dzięki któremu dziecko może liczyć na zwiększone usztywnienie nadgarstka, co podnosi bezpieczeństwo treningu.
  • Rękawice mają także zabezpieczenie kciuka, który przymocowany jest taśmą do rękawice. Korzyścią, jaka płynie z tego rozwiązania, jest zabezpieczenie kciuka przed wybiciem w czasie uderzenia.
  • Każdy model rękawic bokserskich dla dzieci przechodzi rygorystyczne testy jakości i bezpieczeństwa. W ofercie sklepu DBX Bushido dostępne są zatem modele, które spełniają wszystkie wymagane europejskie normy.

 

Dlaczego warto dobrze wybrać rękawice bokserskie dla dzieci?

Bezpieczeństwo na treningu sportów walki to kwestia najważniejsza. Tym bardziej, jeśli dotyczy najmłodszych adeptów pięściarstwa, MMA lub innych dyscyplin. Dlatego musisz zadbać o to, żeby wciąż rozwijające się dłonie Twojego dziecka były naprawdę dobrze chronione przed skutkami, jakie mogą wywołać częste uderzenia w sprzęt treningowy, taki jak np. worki bokserskie. Co więcej, dzieci potrafią bardzo szybko zniechęcić się do aktywności, np. z powodu bólu lub urazu. Właśnie dlatego warto zapewnić im najwyższy komfort treningu, dzięki któremu będą czuły się bezpiecznie i z ochotą wykonywały polecenia trenera

Rękawice bokserskie dla dziewczynki

Jeśli Twoja córka jest zainteresowana boksem, warto poszukać rękawic bokserskich specjalnie dla dziewczynki. Często producenci oferują modele w jaskrawych kolorach lub z ciekawymi wzorami, które przyciągną uwagę młodych entuzjastek sportu. Ważne jest jednak, by nie kierować się tylko wyglądem, ale przede wszystkim jakością i funkcjonalnością produktu.

Małe rękawice bokserskie - na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze małych rękawic bokserskich kluczowe jest, by były one wykonane z trwałych i bezpiecznych materiałów. Dobrej jakości wyściółka zapewni amortyzację uderzeń, a system zapinania pozwoli na łatwe zakładanie i zdejmowanie rękawic przez dziecko.

 

Zobacz także: Ochraniacze na zęby dla dzieci oraz gruszki bokserskie stojące dla dzieci

pixel