Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kimona do Judo / Judogi

( ilość produktów: 1 )

Wywodząca się z japońskiej kultury sztuka walki judo to nie tylko skuteczny sposób na rozwijanie własnego ciała i poznanie możliwości obrony, ale również możliwość rozwoju duchowego. Wybierając się na trening judo musisz wyposażyć się w kimono do judo, czyli judogę. W ofercie sklepu DBX Bushido dostępne są wytrzymałe i jakościowe judogi, które podniosą komfort Twojego treningu judo oraz sprawdzą się w walce 

 

Judoga – strój przeznaczony wyłącznie do judo

Każda ze wschodnich sztuk walki ma przeznaczone dla siebie kimono – judo to jedna z najbardziej kontaktowych sztuk walki, która wymaga zastosowania szczególnego rodzaju kimona. Judoga składa się z trzech elementów – oprócz góry stroju (uwagi) oraz spodni (shibasaki) niezbędnym elementem są również pasy do kimon. Kimono do judo powinno charakteryzować się wysoką gramaturą, która w trakcie walki utrudnia przeciwnikowi chwycenie za materiał.

Do treningu lub walki judo nie sprawdzi się zatem kimono do karate ani kimono (gi) do BJJ. Każda z tych sztuk ma walki ma inną charakterystykę, dlatego też wymaga używania przystosowanego do niej stroju.

 

Kimono judo – sklep DBX Bushido

Jak zawsze stawiamy przed sobą zadanie dostarczenia naszym klientom jak najbardziej jakościowych produktów i tak samo jest w przypadku kimon do judo. Dostępne w naszej ofercie judogi zostały zaprojektowane w taki sposób, aby gwarantowały pełen zakres ruchów, jakie musisz wykonywać w czasie treningu lub walki judo.

Tkanina jest wytrzymała, jednocześnie posiada odpowiednią gramaturę, która dla zawodnika jest odpowiednio lekka, a jednocześnie nie ułatwia przeciwnikowi chwytania za materiał. Szczególnie narażone na rozdarcia miejsca są wzmocnione wielokrotnymi przeszyciami, które gwarantują wytrzymałość i odporność na uszkodzenia nawet przy intensywnym treningu – wzmocnienia stosowane są między innymi w kroku, pod pachami czy na łokciach i kolanach.

Spodnie wyposażone są w sznurek w pasie, który umożliwia dopasowanie szerokości do wymiarów sylwetki, dzięki czemu spodnie nie zsuwają się w czasie treningu.

 

Kimono do judo dla dzieci

W DBX Bushido oferujemy również stroje do judo dla dzieci. Tkanina, z której są uszyte, charakteryzuje się gramaturą 350 g/m2. Dzięki temu trening najmłodszych adeptów judo będzie komfortowy i efektywny. W przypadku dzieci szczególnie ważny jest prawidłowy dobór judogi – kimono, które nie zagwarantuje dziecku odpowiedniego komfortu, może zniechęcić je do dalszej pracy. Dlatego warto sięgnąć po kimono do judo dla dzieci z oferty Bushido Sport. 

  

Zobacz także: Spodenki treningowemaseczki ochronnezestawy treningowe

pixel