Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Worki treningowe stojące

ilość znalezionych towarów: 2

W swojej ofercie posiadamy worki treningowe stojące, które dzięki bazie obciążeniowej mogą być rozłożone w dowolnym miejscu bez potrzeby ich zawieszania. Worki wyposażone są w system przyssawek które zapewniają ich stabilność podczas treningu. Możliwość wypełnienia bazy daje możliwość obciążenia worków do wagi ponad 100 kg.

Cel treningu

 

Worki treningowe stojące DBX Bushido

W DBX Bushido znajdziesz worki treningowe stojące, które charakteryzują się dużą powierzchnią treningową. Pozwala ona z powodzeniem ćwiczyć techniki pięściarskie oraz kickbokserskie. Oferujemy wyłącznie stabilne worki bokserskie, które usytuowane są na solidnych podstawach – po wypełnieniu ich wodą osiągają wagę 85 kg, natomiast wypełnione piaskiem ważą ponad 140 kg. Dzięki temu worki zachowują pełną stabilność i nie przewracają się nawet po najsilniejszych uderzeniach.Nasze worki treningowe stojące charakteryzują się trwałą konstrukcją i optymalną twardością na całej swojej powierzchni. Specjalistyczna pianka, którą są wypełnione, nie zbija się i nie odkształca nawet przy intensywnym i długotrwałym użytkowaniu sprzętu.W naszej ofercie znajdziesz też worki treningowe stojące, posiadające wyznaczone strefy uderzeniowe. Na prostych workach oznaczone numerami, które pozwalają wyprowadzać sekwencje uderzeń. Możesz zdecydować się też na worek dokładnie odwzorowujący tors i twarz człowieka, co umożliwia realistyczną symulacją starcia w ringu.

 

Worek bokserski stojący – jakie ćwiczenia pozwala wykonywać?

Worki bokserskie stojące charakteryzują się tym, że w wyniku działania siły uderzenia ćwiczącego zawodnika wychylają się w górnej części. Dlatego są dobrym wyborem dla fighterów, którym w czasie treningu zależy na rozwijaniu szybkości i refleksu.

 

Worek treningowy stojący a wiszący – różnice

Charakterystyka worka bokserskiego stojącego wymaga zastosowania nieco innej konstrukcji, która zapewni sprzętowi odpowiednią wytrzymałość i długą trwałość. O ile worki wiszące wypełnione są sypkim wypełniaczem, ścinkami materiałów bądź gumowym granulatem, o tyle worki bokserskie stojące z takim rozwiązaniem nie zdawałyby egzaminu, ponieważ siła grawitacji z czasem skupiałaby wypełniacz na dole worka. Dlatego stojące worki treningowe DBX Bushido wypełnione są wytrzymałą, niezbijającą się pianką, dzięki której nawet przez długotrwały okres intensywnego treningu zachowują swój kształt i pozostałe właściwości.

 

Kiedy zdecydować się na worek bokserski stojący?

Stabilnych worków bokserskich stojących nie może zabraknąć w żadnym klubie sportów walki, które chcą zapewnić swoim zawodnikom warunki do kompleksowego treningu. Jednakże dla osób, które chcą ćwiczyć w domu, bardzo często właśnie worek bokserski stojący będzie jedynym możliwym rozwiązaniem.Wiszące worki wymagają bowiem inwazyjnego montażu, a na to nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Mowa tu na przykład o osobach wynajmujących mieszkanie lub mieszkańców starego budownictwa, którzy muszą rozważnie uwzględnić wytrzymałość stropów. Wiszące worki mogą okazać też problematyczne w mieszkaniach w kamienicach, gdzie sufity są wysokie, a długie łańcuch znacznie obniżałby funkcjonalność worka ze względu na duże amplitudy odchyleń po uderzeniach. Dodatkową zaletą worków bokserskich stojących jest to, że można je swobodnie przenosić i ustawiać w dowolnym miejscu, także na zewnątrz.

 

Czy worek treningowy stojący nie przewraca się podczas treningu?

Nie, worki DBX BUSHIDO posiadają system przyssawek dzięki którym nie przesuwają się ani nie przewracają się podczas uderzeń. Możliwe jest również wypełnienie bazy obciążeniowej dzięki której możliwe jest obciążenie worka do wagi ponad 100 kg gwarantując stabilność podczas treningu.

 

Czym można wypełnić bazę obciążeniową worka?

Można w tym celu użyć wody, piasku lub innego sypkiego wypełniacza.

 

Czy baza worka jest szczelna?

Tak baza wykonana została z jednolitego odlewu dzięki czemu jest w 100% szczelna w przypadku wypełnienia wodą lub wypełniaczem sypkim.

 

Worki bokserskie stojące – odwzoruj walkę w ringu

W naszej ofercie dostępne są także manekiny bokserskie. Są to żelowe worki bokserskie, dokładnie odwzorowujące postać człowieka, a ponadto swoją strukturą i twardością zbliżone do ludzkiego ciała. Dzięki temu możesz stworzyć sobie warunki do odbycia bardzo realistycznego treningu bokserskiego, MMA lub Krav Magi.Manekiny bokserskie od DBX Bushido mają regulowaną wysokość w zakresie 162–187 cm, dzięki czemu realistyczny i efektywny trening mogą odbywać zarówno niscy, jak i wysocy zawodnicy sportów walki. Maksymalna wysokość żelowego worka bokserskiego pozwala komfortowo trenować nawet zawodnikom o wzroście około 200 cm.Żelowe worki treningowe stojące w postaci manekinów wykonane są z żelowego odlewu, a pokryte warstwą miękkiej i odpornej na rozerwania gumy. Trenując  z tym manekinem, możesz ćwiczyć siłę uderzenia, a także celność ciosów na celu bardzo realistycznie odwzorowującym przeciwnika.

 

Stojące worki treningowe – idealne uzupełnienie treningu

Worki treningowe stojące to skuteczne uzupełnienie treningu bokserskiego lub treningu innych dyscyplin sportów walki o ćwiczenia, których nie da się poprawnie wykonać na workach wiszących. Dlatego każdy ceniący się klub sportów walki powinien wyposażyć się w stojący worek, pozwalający rozwinąć potencjał jego zawodników.

 

Zobacz także: Worki bokserskiehakowe oraz worki MMA

pixel