SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Ochraniacze na łokcie

( ilość produktów: 5 )

Sporty walki zyskują na coraz większej popularności. Jak każda dyscyplina sportowa, tak i w tym przypadku powstaje ryzyko urazów i kontuzji, dlatego należy dbać o właściwą ochronę najbardziej newralgicznych punktów na ciele. W naszej ofercie znalazły się ochraniacze na łokcie, które sprawdzają się nie tylko w sportach walki. Sprawdź, jak są wykonane i kiedy warto z nich skorzystać.

Marka
Cena
-

Ochrona łokci podczas treningów

Ochraniacze na łokcie dostępne w naszej ofercie bazują na elastycznym materiale, dzięki czemu dopasowują się do kształtu ręki. Zapewniają pełen komfort oraz bezpieczeństwo podejmowanych treningów, zarówno profesjonalnie, jak i amatorsko uprawianych sztuk walki, a także innych dyscyplin sportowych.

 

Ochraniacze doskonale chronią podczas zadawania uderzeń łokciami. Zabezpieczają przed urazami i poważnymi kontuzjami wszystkie struktury wchodzące w skład stawu łokciowego oraz okoliczne tkanki. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu w grubą warstwę pianki ochronnej.

 

Ochraniacz na łokcie wykonano z mieszanki poliestru i bawełny. Taki skład zapewnia utrzymanie stałej temperatury w stawie łokciowym. Ponadto można liczyć na stabilizację pracy stawu podczas obciążeń treningowych.

 

Kiedy warto skorzystać z ochraniaczy na łokcie?

Z zabezpieczenia stawów łokciowych warto skorzystać:

 

  • podczas uprawiania sportów walki;
  • w trakcie treningów crossfit;
  • w sportach kontaktowych wiążących się z dużym narażeniem na urazy;
  • w trakcie podejmowania treningów o dużej częstotliwości i dużych obciążeniach stawów.

 

Ochraniacze na łokcie do sportów walki wpływają na efektywniejszy i bezpieczniejszy trening oraz ograniczenie ryzyka otarć, urazów i kontuzji podczas profesjonalnych lub amatorskich walk. Stosując je, osoby trenujące mają możliwość skupienia się na technice i poprawności wyprowadzanych ciosów, pracy nad kondycją, siłą, refleksem.

 

Dobór właściwego rozmiaru

Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Chodzi bowiem o właściwe przyleganie ochraniacza do łokcia, a także komfort poruszania ręką i wyeliminowanie ograniczeń w ruchomości w stawie łokciowym.
Należy uwzględnić fakt, że elastyczny materiał wpływa na możliwość rozciągnięcia ochraniacza do około 70% w stosunku do rozmiaru w stanie spoczynku. Im mniejszy rozmiar, tym większy docisk w obszarze łokcia.

 

W pomiarach uwzględnia się obwód ręki nad łokciem oraz obwód ręki pod łokciem. Zapoznaj się z naszą tabelą rozmiarów i dobierz ochraniacze na łokcie zgodnie z własnymi potrzebami.

 

Ściągacze na łokcie – poznaj akcesoria od DBX Bushido

W DBX Bushido dostępne są ochraniacze treningowe na łokcie, które mają wszystkie cechy, jakie powinny charakteryzować wysokiej jakości opaski ochronne na stawy łokciowe.

 

  • Wykonane są z elastycznego materiału (mieszanka poliestru i bawełny), który zapewnia odpowiednie dopasowanie do kształtu i rozmiaru ręki.
  • Mieszanka poliestru i bawełny, która zapewnia odpowiednią temperaturę stawu łokciowego, mocno narażone na kontuzje przy nieodpowiednim rozgrzaniu lub przy wychłodzeniu.
  • Odpowiednia elastyczność opaski gwarantuje właściwą stabilizacją pracy stawu łokciowego przy obciążeniu treningowym.
  • Same łokcie chronione są grubą warstwą pianki ochronnej, która skutecznie chroni zarówno stawy łokciowe, jak i twarz lub inne obszary ciała sparingpartnera przed skutkami uderzenia łokciem.
  • Materiał, z którego wykonane są ochraniacze stawu łokciowego, rozciąga się w 70%, dzięki czemu można bez problemu dobierać rozmiar – im mniejszy wybierzesz, tym większy będzie ucisk opaski. Dlatego możesz dobierać opaski względem swoich potrzeb.
  • Ochraniacze na łokcie od DBX Bushido spełniają europejskie normy bezpieczeństwa CE.

 

Opaski ściągające na łokcie – trenuj bezpiecznie

Nie dopuść do tego, aby w czasie treningu doszło u Ciebie do kontuzji łokcia, która może wyeliminować Cię z dalszych przygotowań lub udziału w zawodach, do których trenujesz. Ochraniacze na łokcie to lekkie, ale niezwykle skutecznie chroniące ten staw akcesoria, które nie krępują ruchów, pozwalając swobodnie wykonywać w pełni funkcjonalny trening.

Ochraniacze na stawy łokciowe okażą się pomocne nie tylko w treningu sportów walki. Możesz zdecydować się wtedy, kiedy trenujesz crossfit, kalistenikę lub wykonujesz intensywne ćwiczenia na siłowni przy dużym obciążeniu.

Stosuj ochraniacze na łokcie od DBX Bushido i przejdź bezpiecznie przez cały okres przygotowawczy do zawodów. Nie pozwól, aby kontuzja tego wrażliwego stawu pozbawiła Cię szans na sukces sportowy.

pixel