Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Worki bokserskie

ilość znalezionych towarów: 33

Profesjonalny worek bokserski klasy premium DBX BUSHIDO

 

worki treningowe, bokserskie bushido

Oferowane przez nas worki treningowe zostały zaprojektowane we współpracy z uznanymi zawodnikami oraz trenerami z wieloletnim stażem trenerskim dzięki czemu masz pewność że wybierając worek bokserski z naszego asortymentu  otrzymasz produkt z najwyższej półki. Wszystkie worki bokserskie z naszej oferty zostały wykonane opatentowaną odmianą 7 warstwowego materiału gwarantującego niespotykaną do tej pory wytrzymałość. W naszej ofercie znajdziesz zarówno tradycyjne worki bokserskie jak i worki do MMAgrusze bokserskie  oraz worki hakowe

 

Zobacz przygotowane przez nas gotowe zestawy bokserskie >>

 

 

Cena
-
Przeznaczenie
Cel treningu
Waga (worki)
Wysokość (worki)
Średnica (worki)

Worek treningowy bokserski to podstawowy sprzęt treningowy nie tylko dla zawodników sportów walki ale dla każdej osoby która chce zadbać o dobrą formę i spalić zbędę kalorie. Regularny trening na worku bokserskim nie tylko poprawia kondycję ale również sprzyja wypracowaniu wysportowanej sylwetki dzięki angażowaniu podczas treningu  wiele partii mięśniowych jednocześnie.    

 

Jaki rozmiar worka treningowego wybrać?

Rozmiar worka treningowego powinien być dostosowany do wysokości pomieszczenia oraz wzrostu trenującego. Aby dobrze dobrać długość worka do pomieszczenia w którym będzie wisiał trzeba pamiętać o dodaniu do długości worka długości łańcuchów (ok 40 cm) oraz zawiesia sufitowego (ok 10 cm). Worek nie powinien wisieć zbyt nisko – jego sposób powinien znajdować się przynajmniej na wysokości kolana trenującego. Optymalnym rozmiarem worka dla osób początkujących i średnio zaawansowanych są worki o rozmiarze ok 140 cm i wadze ok 40 kg.  Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy do przeczytania poradnika: Jaki worek treningowy wybrać>>


Worek treningowy - jaka waga?

Waga worka powinna być dobrana do konkretnych celów treningowych. W przypadku treningu technicznego używa się przeważnie worków lżejszych które wymagają dobrego poruszania się na nogach oraz celności. W przypadku treningu siły ciosu zalecane są worki ciężkie które będą się jak najmniej kołysały podczas kombinacji bokserskich.  

 

Jak zawiesić worek bokserski?

Najtańszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest stosowanie mocowań sufitowych. W przypadku worków o wadze do 50 kg wystarczy mocowanie standardowe. W przypadku worków od 50 kg wzwyż zalecamy mocowanie wzmocnione. Jeśli worek będzie wieszany w wysokim pomieszczeniu lub nie mamy możliwości zawieszenia worka na suficie to optymalnym rozwiązaniem będzie mocowanie ścienne.

Trenując na Sali gimnastycznej na której są drabinki gimnastyczne polecamy mocowanie do worka na drabinki.

W celu poprawy amortyzacji obciążeń worka treningowego można zastosować sprężyny amortyzujące.  

 

Zobacz wideo poradnik nt. doboru worka treningowego.

 

 worki treningowe

 

 

 

Zobacz także: Rękawice bokserskie, worki z wodą oraz bandaże i owijki bokserskie 

pixel