Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Obciążenie treningowe - Obciążniki do ćwiczeń

( ilość produktów: 36 )

Marka
Cena
-

Obciążenie treningowe to sposób na urozmaicenie każdego treningu, przełamanie nudy i rutyny, a ponadto efektywniejsze ćwiczenia. Z dodatkowych obciążników różnego rodzaju korzystają zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Przydają się one w sportach sylwetkowych, wytrzymałościowych i wielu innych aktywnościach fizycznych.

Obciążenie treningowe – jak dobierać?

Aby podnieść efektywność podejmowanych treningów, uzyskać lepsze wyniki, poprawić kondycję czy wydolność organizmu, należy korzystać z prawidłowo dobranych akcesoriów do ćwiczeń. Liczy się ponadto właściwie dopasowane obciążenie treningowe.

Obciążenie podczas treningu nie może być ani zbyt duże, ani za małe. To nadmierne nie wpłynie na podniesienie jakości czy efektywności wykonywanych ćwiczeń, za to będzie się wiązało z dużym ryzykiem wystąpienia kontuzji i urazów, także tych poważnych. Za małe obciążenie nie zaoferuje za to żadnych efektów, a tym bardziej nie wpłynie na zwiększenie przyjemności z podejmowanych treningów.

Obciążenie do ćwiczeń – różne typy obciążników

Obciążniki do ćwiczeń należą do chętnie stosowanych, popularnych akcesoriów treningowych. Można wśród nich znaleźć rozmaite produkty, które sprawdzają się wielu dyscyplinach sportowych. Korzystają z nich amatorzy, miłośnicy fitnessu czy sportów sylwetkowych, profesjonaliści, którzy budują swoją wytrzymałość, a także zawodowcy, dla których codzienny trening to praca.

Wśród różnych typów obciążników do ćwiczeń znaleźć można:

  • kamizelki treningowe – ich zastosowanie pozwala pracować przede wszystkim nad kondycją. Są one chętnie wykorzystywane przez biegaczy, w sportach zespołowych, w treningach sztuk walki, a także we wspinaczce, choć równie dobrze sprawdzają się niemalże dowolnej dyscyplinie sportowej. Kamizelka obciążeniowa wpływ na wzmocnienie i zwiększenie wytrzymałości mięśni;
  • obciążniki kostek, nóg i rąk – można z nich korzystać w trakcie treningów siłowych, zajęć fitness, nauki sztuk walki, w trakcie aerobiku i nie tylko. Urozmaicają treningi, wzmacniają siłę, a także budują wytrzymałość.

Czym się kierować, dobierając obciążenia na siłownię?

Niezależnie od typu wybieranych obciążników, uwzględnić należy rodzaj podejmowanej aktywności fizycznej, a także możliwości organizmu i stopień zaawansowania. Nie wszystkie obciążniki sprawdzą się u osób początkujących bądź zmagających się z problemami zdrowotnymi, szczególnie w obrębie układu ruchu.

W stosowaniu obciążników liczy się dopasowanie wagi poszczególnych akcesoriów. Te najlżejsze przeznaczone są dla amatorów i osób, które mają za sobą dopiero pierwsze treningi. Te najcięższe będą odpowiednie dla zawodowców i profesjonalistów, którzy ćwiczą intensywnie i regularnie.

Poza najczęściej wybieranymi obciążeniami, takimi jak kamizelki obciążeniowe czy obciążniki na ręce i nogi, w naszym sklepie znajdziesz również:

  • obciążniki na rękawice bokserskie,
  • przyrząd do treningu mięśni karku,
  • obciążenia żeliwne kettlebell,
  • pas obciążeniowy kulturystyczny,
  • maczugi żeliwne clubbell. 
pixel