Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Piłki lekarskie

( ilość produktów: 3 )

Piłka lekarska 3 kg - Piłka lekarska 5kg - Piłka lekarska 7kg

Profesjonalne piłki lekarskie wykonane ze skóry Rexion przeznaczone do treningu ogólnorozwojowego i ćwiczeń rehabilitacyjnych. W naszej ofercie posiadamy piłki lekarskie o najpopularniejszych wagach 3 kg, 5 kg i 7 kg


Piłki lekarskie doskonale znane są każdemu z nas jeszcze z lekcji wychowania fizycznego w szkole. Akcesoria te pomagają w szeroko zakrojonym treningu ogólnorozwojowym, ułatwiając wzmacnianie wielu partii mięśni oraz utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Profesjonalne piłki lekarskie, które sprawdzą się zarówno w treningu wyczynowych sportowców, jak i w ćwiczeniach rekreacyjnych bądź korekcyjnych, dostępne są w ofercie sklepu DBX Bushido.

 

Piłki treningowe lekarskie – dlaczego warto wykorzystać je w treningu?

Piłka lekarska to proste akcesorium, które w dużym stopniu wpływa na urozmaicenie treningu. Daje bardzo szerokie możliwości rozwoju partii mięśni w obszarze całego ciała, ze szczególnym uwzględnieniem korpusu, choć z powodzeniem ćwiczyć można z nią również ramiona, brzuch, plecy, nogi czy pośladki.

 

Piłki do ćwiczeń lekarskie – ogólny rozwój całego ciała i zdolności motorycznych

Dzięki wykorzystaniu piłki lekarskiej w treningu łatwiej jest wypracować dokładność i precyzję ruchów. Efektem ćwiczeń z piłkami lekarskimi jest poprawa praktycznie wszystkich zdolności motorycznych, wśród których wymienić można siłę, dynamikę, szybkość i wytrzymałość.

 

Piłki lekarskie – doskonałe w rehabilitacji

Piłki lekarskie doskonale sprawdzają się jako piłki rehabilitacyjne. Ćwiczenia z ich wykorzystaniem pozytywnie wpływają na poprawę koordynacji ruchowej oraz zachowanie równowagi. Piłki do ćwiczeń rehabilitacyjnych można wykorzystać m.in. jako sposób na stworzenie niestabilnej pozycji. Ćwiczenia w takich warunkach pomagają rozwijać mięśnie głębokie, które są odpowiedzialne za zachowanie prawidłowej postawy ciała oraz koordynację ruchową.

 

Piłki lekarskie w ofercie DBX Bushido

W DBX Bushido zawsze stawiamy na najlepsze rozwiązania. Dotyczy wszystkich dostępnych u nas akcesoriów i całego sprzętu sportowego, w tym również piłek lekarskich. Dostępne u nas piłki lekarskie charakteryzują się różną masą, wynoszącą 3kg, 5kg bądź 7kg. Dlatego każdy, niezależnie od swoich możliwości i poziomu wytrenowania znajdzie u nas odpowiedni dla siebie sprzęt.

Zadbaliśmy również o jakość naszych piłek lekarskich. Wykonane są one z grubego i wytrzymałego materiału syntetycznego, który wykorzystujemy również w produkcji worków treningowych. Dlatego gwarantują one wysoką wytrzymałość na rozdarcia i inne uszkodzenia, pozwalając trenować intensywnie bez obaw o zniszczenie piłek.

 

Zobacz także: Wall BallSlam Ball oraz Piłki gimnastyczne - fitness

pixel