SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Skakanki treningowe - Skakanki bokserskie, CrossFIt

( ilość produktów: 9 )

Profesjonalna skakanka bokserska - skakanka treningowa - skakanka CrossFit

skakanki crossfit bokserskie

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości skakanki bokserskie oraz skakanki do treningu Crossfit wyposażone w wygodne drewniane raczki, stalowe linki oraz mechanizm łożyskowy zapewniający sprawa pracę skakanki podczas treningu.

Marka
Cena
-
 

Skakanki to proste akcesoria, kojarzone często z zabawkami dla dzieci. Jednakże każdy sportowiec doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest ona nieoceniona w budowaniu formy. Zobacz, jakie skakanki treningowe znajdziesz w ofercie DBX Bushido i przekonaj się, dlaczego warto wykorzystać je w swoim treningu.

 

Dlaczego warto wdrożyć do planu ćwiczeń skakanki treningowe?

Skakanka sportowa to prosty i tani przyrząd, który okaże się niezwykle przydatny w treningu wielu dyscyplin sportowych. Trening na skakance pomaga:

  • poprawić ogólną kondycję;
  • wypracować lepszą koordynację ruchową;
  • zwiększyć wydolność;
  • poprawić gibkość ciała.

Skakanka sportowa idealnie sprawdza się zatem w tych dyscyplinach, które wymagają wypracowania skoczności, szybkości, dynamiki i dobrej koordynacji ruchowej. Skakanka jest również idealnym pomysłem na wykonanie efektywnej rozgrzewki przed treningiem.

Skakanka bokserska – co ją wyróżnia?

Skakanka zwiększa efektywność treningu pięściarzy. Jako że w boksie niezwykle istotna jest praca nóg, pięściarze powinni intensywnie trenować szybkość i sprawność poruszania się po ringu. W tym celu bardzo pomaga właśnie skakanka bokserska. Czym wyróżnia się od innych rodzajów skakanek?

Skakanki bokserskie zawierają linkę wykonaną ze stali, co sprawia, że są one cięższe niż skakanki z linką skórzaną, syntetyczną czy wykonaną ze sznurka. Dzięki temu łatwiej jest osiągnąć większą prędkość obrotu, co sprzyja intensywności ćwiczeń i efektywności wypracowywania szybkości pracy nóg. 

Skakanka do ćwiczeń od DBX Bushido

W DBX Bushido dostępne są skakanki sportowe różnego typu, dzięki czemu z naszej oferty mogą skorzystać przedstawiciele różnych dyscyplin sportowych, mających różne potrzeby treningowe. Znajdziesz u nas m.in. opisane powyżej skakanki bokserskie, a także skakanki stworzone z myślą o potrzebach zawodników innych dyscyplin. Modele z łożyskami gwarantują bardzo płynne obroty, które usprawniają trening. Chętnie korzystają z nich m.in. zawodnicy crossfit. Każda z dostępnych u nas skakanek sportowych wyposażona jest w ergonomiczne, wygodne uchwyty, podnoszące komfort ćwiczeń.

Skakanki sportowe dostępne w DBX Bushido gwarantują też wysoki poziom bezpieczeństwa treningu. Zapewniają ją miękkie osłonki, którymi otoczone są stalowe linki. Zapobiega to bolesnym otarciom skóry.

Ponadto w naszej ofercie można znaleźć skakanki treningowe z możliwością regulowania obciążenia linki, co pomaga dostosować intensywność ćwiczeń lub rozgrzewki do własnych potrzeb. Z kolei możliwość regulacji długości linki pozwala dostosować ją do wzrostu.

Zalety skakanki bokserskiej w treningu kondycyjnym i technicznym

Skakanka bokserska to nie tylko narzędzie poprawiające kondycję i wydolność, ale także kluczowy element treningu technicznego dla sportowców, szczególnie bokserów. Regularne ćwiczenia z użyciem skakanki bokserskiej znacząco przyczyniają się do rozwijania tzw. "footworku", czyli pracy nóg, która jest fundamentalna w ringu.

Stalowa linka skakanki bokserskiej, będąca cięższa niż tradycyjne linki, wymaga od użytkownika większego wysiłku przy każdym obrocie, co sprzyja budowaniu siły i wytrzymałości mięśni dolnych partii ciała. Dodatkowo, trening z taką skakanką wpływa na poprawę szybkości i zwinności, które są nieocenione podczas uników i szybkich przemieszczeń w trakcie walki.

Skakanka bokserska a trening interwałowy

Zastosowanie skakanki bokserskiej w treningu interwałowym otwiera nowe możliwości dla sportowców i entuzjastów fitnessu chcących intensyfikować swoje sesje treningowe. Skakanka pozwala na bardzo dynamiczne ćwiczenia, które mogą być włączone do interwałów treningowych, zwiększając ich intensywność oraz efektywność. Przykładowo, szybkie skoki na skakance interwałowo przeplatane z ćwiczeniami siłowymi lub sprintami mogą znacząco poprawić ogólną sprawność fizyczną, wytrzymałość oraz spalić więcej kalorii w krótszym czasie.

Skakanki bokserskie w treningu funkcjonalnym

Skakanki bokserskie znajdują szerokie zastosowanie również w treningu funkcjonalnym, gdzie celem jest poprawa wydajności ciała w codziennych czynnościach i innych dyscyplinach sportowych. Tego rodzaju trening z wykorzystaniem skakanki pozwala na rozwijanie koordynacji, czasu reakcji oraz równowagi. Ponieważ trening funkcjonalny często koncentruje się na pracy wielu grup mięśniowych jednocześnie, skakanka bokserska idealnie wpisuje się w te założenia, oferując ćwiczenia, które angażują zarówno górne, jak i dolne partie ciała.

Personalizacja treningu dzięki skakankom z DBX Bushido

DBX Bushido oferuje skakanki bokserskie, które można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego sportowca. Możliwość regulacji długości linki oraz obciążenia pozwala na precyzyjne dopasowanie skakanki do wzrostu użytkownika oraz poziomu zaawansowania. Dzięki temu każdy, niezależnie od swojego doświadczenia, może skutecznie wykorzystać skakankę do rozgrzewki, treningu głównego czy cooldownu. Personalizacja ta sprzyja lepszemu dopasowaniu treningu do osobistych celów i preferencji, co jest kluczowe w osiąganiu najlepszych rezultatów.

Zobacz także: Arm Blaster DBX Bushidowyciągi treningowe oraz gadżety - breloki

pixel