Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ochraniacze na piszczele i stopy

ilość znalezionych towarów: 18

Ochraniacze na piszczele i stopy - Ochraniacze elastyczne goleni - Kopacze

ochraniacze na piszczele mma

Ochraniacze na piszczele i stopy przeznaczone są do ochrony przed uderzeniami w sportach walki, w których dochodzi do pełnego kontaktu. Mowa tu między innymi o Muay-thai, Krav Maga, MMA czy kickboxingu. Ich funkcją jest ochrona goleni, piszczeli i stóp przed kontuzjami w czasie treningów oraz walk amatorskich. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu DBX Bushido, w której dostępne są ochraniacze goleni, sprawdzające się w wielu dyscyplinach sportów walki, w których dozwolone są kopnięcia i dochodzi w nich do pełnego kontaktu przeciwników.

Marka
Cena
-

Ochraniacze na golenie – jakie wybrać?

Podczas doboru ochraniaczy na piszczele i stopy należy kierować się przede wszystkim ich jakością i funkcjonalnością. W przypadku sportów walki najważniejsza jest skuteczna ochrona przed siłą uderzenia przeciwnika lub skutkiem własnych uderzeń, które okażą się niecelne. Obszary, które wymagają szczególnej ochrony to piszczele i stopy, a więc te części ciała, które są narażone na urazy wskutek otrzymywania uderzeń, a także ich wyprowadzania.

Ochraniacze na stopy i piszczele dostępne w sklepie DBX Bushido w strefie uderzeń posiadają grubą piankę, która skutecznie amortyzuje siłę kopnięć przeciwnika. Natomiast modele przeznaczone do sportów walki, w których dozwolona jest walka w parterze, zawiera nieco mniejszą ilość pianki, gwarantującą pełną swobodę ruchów i komfort podczas poruszania się w parterze i stosowania technik parterowych.

 

Ochraniacze na piszczele i stopy dostępne w ofercie DBX Bushido

Nasza oferta obfituje w bardzo szeroki wybór ochraniaczy goleni, które charakteryzują się innymi właściwościami i są wykonane z różnych materiałów, a wszystko po to, aby spełnić oczekiwania jak najszerszej grupy zawodników sportów walki. Stosując je, uchronisz się przed kontuzją podczas sparingów czy treningu, w czasie którego wykonujesz kopnięcia i wykopy na worki treningowe.

  • Elastyczne ochraniacze na piszczele – dostępne w naszej ofercie elastyczne ochraniacze na piszczel MMA stanowią doskonały kompromis pomiędzy jakością i ceną, dlatego przeznaczone są dla początkujących zawodników, którzy oswajają się z treningiem sportów walki. Są lekkie i dobrze dopasowane do stopy i choć gwarantują nieco mniejszy stopień amortyzacji niż sztywne ochraniacze na golenie i stopy, to jednak dobrze sprawdzają się w treningu początkujących oraz w walkach w formule semi-contact.

  • Anatomiczne ochraniacze na piszczele – kickboxing i inne full-kontaktowe dyscypliny sportów walki wymagają stosowania w czasie profesjonalnych i zaawansowanych treningów ochraniaczy na piszczele o wysokim stopniu amortyzacji i anatomicznym kształcie. Wszystkie modele wykonane zostały z pianki o dużej gęstości, dzięki czemu pomimo małej masy gwarantują naprawdę wysoki stopień amortyzacji siły uderzeń. Pianki, które zastosowaliśmy w naszych ochraniaczach, są odporne na zbijanie się oraz odkształcenia, co sprawia, że nawet przy intensywnym użytkowaniu zachowują właściwości i kształt przez długi okres. Dzięki anatomicznemu kształtowi dobrze utrzymują się na nodze i nie przemieszczają w czasie otrzymywania i wyprowadzania kopnięć.
  • Ochraniacze na piszczele do MMA – w tej dyscyplinie sportów walki kopnięcie są rzadsze niż np. w boksie tajskim. Duża część starcia może toczyć się w parterze, stąd ochraniacze na piszczel do MMA charakteryzują się nieco cieńszą budową, która w żaden sposób nie ogranicza ruchów zawodnika m.in. właśnie w czasie walki w parterze. Jako że w parterze ochraniacze na piszczele mogłyby się przesuwać i przez to gorzej chronić golenie, nie są zapinane na rzepy, ale bazują na wygodnej skarpecie, która zapobiega ich przesuwaniu się po nodze.

 

Wybierz swój rozmiar oraz design

Dostępne w naszej ofercie ochraniacze na stopy i piszczele dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu w sklepie DBX Bushido odpowiednie ochraniacze znajdą dla siebie zawodnicy o różnych parametrach fizycznych. Ochraniacze występują w zróżnicowanym wzornictwie, dzięki czemu możesz dobrać takie, które jak najlepiej wpisują się w charakter Twojej dyscypliny sportów walki.

Dlaczego warto stosować ochraniacze na piszczele?

Sporty walki są bardzo kontaktowe i niosą spore ryzyko kontuzji, które mogą występować nie tylko w czasie docelowych starć na macie czy w ringu, ale też w podczas przygotowań i sparingów. Urazy niestety mogą zniweczyć Twój wysiłek w przygotowaniach do zawodów lub docelowej walki, a nawet całkowicie pokrzyżować Twoje plany rozpoczęcia czy kontynuowania zawodowej kariery.Właśnie dlatego warto stosować ochraniacze na piszczele nie tylko w czasie starć w ringu, ale też podczas treningów i przygotowań.

Ochraniacze na piszczele i stopy – zwiększona pewność siebie

Rozpoczynając trening, sparing lub starcie z przeciwnikiem z dobrym wyposażeniem ochronnym, m.in. ochraniaczami na piszczele i stopy, możesz w pełni skupić się na prawidłowym wykonywaniu wszystkich elementów i realizacji taktyki. Twoja głowa nie będzie zajmowała się unikaniem kontaktu z przeciwnikiem w celu zapobiegania kontuzji, w pełni skoncentrujesz się na tym, co najważniejsze.

 

Zobacz także: Ochraniacze na krocze - suspensory, kaski treningoweochraniacze na zęby

pixel