SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kamizelki obciążeniowe

( ilość produktów: 15 )

Kamizelka z obciążeniem - Kamizelka treningowa obciążeniowa

kamizelki treningowe mma

 

Kamizelki obciążeniowe pozwalają na znaczne poprawienie wyników treningowych praktycznie wszystkich dyscyplin sportowych. Oferowane przez nas kamizelki z obciążeniem  opracowane zostały przy współpracy z aktywnymi sportowcami dzięki czemu ich kształt i sposób wykonania gwarantują wysoki komfort treningu. Kamizelki DBX BUSHIDO  nie krępują ruchów oraz zapewniają swobodną regulację ciężaru zapewniając ciągły postęp treningowy. Wszystkie nasze kamizelki obciążeniowe posiadają w komplecie zestaw  wkładów pozwalających na precyzyjną  i wygodną regulację wagi.

Marka
Cena
-
  

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące kamizelek obciążeniowych.

 

1. Czy rozmiar kamizelki obciążeniowej należy dobrać do swojego wzrostu i wagi?

Wszystkie kamizelki DBX BUSHIDO posiadają  regulację długości i szerokości dzięki czemu można je dostosować do swoich potrzeb.

 

2. Czy lepsze są kamizelki wypełniane stalowymi kulkami czy ciężarkami żeliwnymi?

Kamizelki wypełniane stalowymi kulkami są wygodniejsze w użytkowaniu ponieważ ich wkłady są miększe i lepiej dostosowują się do sylwetki trenującego.

 

3. Czy jest możliwość zamówienia kamizelki o innej wadze niż standardowe oferty?

Tak wykonujemy kamizelki o dowolnej wadze od 1 do 42 kg.

 

4. Jak osiągnąć wagę 1 kg np w przypadku kamizelki 36 kg z wkładami 3 kg? Dlaczego jest podawany zakres 1- 36 kg?

Waga pustej kamizelki obciążeniowej wynosi ok 1 kg w przypadku wyjęcia z niej wkładów waga wyniesie 1 kg dlatego właśnie podawane zakresy wag zaczynają się od 1 kg a kończą na maksymalnym obciążeniu.

5. Zakupiłem kamizelę z pustymi wkładami - czym najlepiej ją wypełnić?

Możesz użyć dowolnego sypkiego wypełniacza np. piachu lub żwiru. Jeśli chcesz osiągnąć większą wagę zalecamy dokupienie stalowego obciążenia w firmie kulek, które znajduje się w naszej ofercie. Możesz wówczas zieszać różne wypełniacze dostosowując ciężar kamizelki do swoich potrzeb.

Kamizelki do treningów z obciążeniem – jakie niosą korzyści?

Popadłeś w treningową rutynę, w wyniku której podstawowe ćwiczenia nie pozwalają Ci czynić dalszych postępów. W taki układzie potrzebna będzie Ci kamizelka obciążeniowa treningowa, dzięki której zwiększysz masę swojego ciała i zmusisz swoje mięśnie do większego wysiłku.

W ten sposób wykonywanie podstawowych ćwiczeń, takich jak pompki czy podciąganie, ponownie będzie miało sens i pozwoli Ci nie tylko wypracowywać wytrzymałość mięśniową, ale w dalszym ciągu pracować nad siłą i budować masę.

Kamizelki obciążeniowe okażą się pomocne w treningu wielu dyscyplin sportowych, m.in. w sportach walki, trójboju siłowym, kulturystyce,  sprintach, konkurencjach lekkoatletycznych, wspinaczce, aerobiku, koszykówce.

Ćwiczenia z kamizelką obciążeniową treningową pomagają szybciej zredukować tkankę tłuszczową.

Kamizelki treningowe z obciążeniem DBX Bushido – postaw na jakość i bezpieczeństwo treningu

W DBX Bushido znajdziesz kamizelki obciążeniowe dla sportowców o różnym stopniu wytrenowania. Kamizelka obciążeniowa z regulacją wagi pozwoli Ci dowolnie dobierać obciążenie, dopasowując je do swoich możliwości.

Ponadto nasze kamizelki obciążeniowe są wygodne, a ich regulowany krój można dopasować do sylwetki w taki sposób, aby w żaden sposób nie ograniczały swobody ruchów. Materiał jest bardzo mocny i odporny na rozerwania, a przy tym pozostaje neutralny dla zdrowia, dlatego można wykorzystywać kamizelki do treningu bez obaw np. o reakcje alergiczne na skórze.

Zastosowanie Kamizelek Obciążeniowych

Kamizelki obciążeniowe to narzędzia treningowe, które zwiększają intensywność ćwiczeń poprzez dodatkowe obciążenie ciała. Są one zaprojektowane, aby przylegać do ciała i umożliwić swobodę ruchów podczas aktywności fizycznej. Podobny efekt mogą mieć obciążniki na nadgarstki czy kostki, ale kamizelki oferują równomierny rozkład ciężaru na całym ciele.

Niektóre warianty kamizelek posiadają stałe obciążenie, ale coraz więcej modeli umożliwia regulację masy od 1,5 do nawet 20 kg. Ta regulacja jest użyteczna nie tylko w kontekście dostosowania obciążenia do różnych typów ćwiczeń, ale także ułatwia utrzymanie kamizelki w czystości.

Korzyści z Użycia Kamizelki Obciążeniowej

Kamizelki obciążeniowe są szczególnie przydatne w treningach, które wymagają dodatkowego wysiłku, jak np. trening siłowy, aerobik czy aktywności związane z poprawą kondycji i dynamiki. Noszenie kamizelki podczas treningu zwiększa spalanie kalorii i może być pomocne w osiągnięciu lepszej kondycji fizycznej.

W przeszłości do ćwiczeń siłowych wykorzystywano ciężarki przewieszane przez biodra lub szyję. Kamizelki treningowe oferują jednak równomierny rozkład ciężaru, co jest bardziej komfortowe i zapobiega nienaturalnym wygięciom kręgosłupa. Kamizelki obciążeniowe są wszechstronne i mogą być stosowane w różnych formach aktywności fizycznej, od sprintów i podnoszenia ciężarów, po treningi wspinaczkowe.


Zobacz także: Obciążniki na ręce i nogipasy obciążeniowe oraz korona karku do ćwiczeń

 

pixel