Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kaski bokserskie, MMA, treningowe

( ilość produktów: 12 )

Kask bokserski - Kask treningowy, sparingowy - Kask MMA

Kaski bokserskie wykonane z obowiązującymi normami bezpieczeństwa, przeznaczone do treningu sportów walki. W naszej ofercie znajdziesz zarówno kaski sparingowe jak i kaski treningowe wyposażone w dodatkową maskę ochronną. 

 kaski treningowe bokserskie

Marka
Cena
-

 

Kask bokserski to podstawowy asortyment zalecany w uderzanych sportach walki (Boks, Kickboxing, Muay Thai). Dobrze wykonany kask zapewnia właściwą amortyzacje uderzeń oraz chroni obszary szczególnie narażone na uszkodzenia podczas uderzeń.

 

Kask bokserski – jaki wybrać?

Podczas doboru kasku bokserskiego warto wziąć pod uwagę jaki obszar ochronny oferuje dany model. W przypadku kasków DBX BUSHIDO chronioną powierzchnią jest zarówno obszar szczeki, uszu jak i policzków co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo kontuzji podczas uderzeń prostych.

 

Kask bokserski z kratą – czy jest bezpieczny?

Nie rekomendujemy kasków bokserskich z kratą, w przypadku pęknięcia konstrukcji kraty stanowi ona duże zagrożenie dla trenującego i może doprowadzić do trwałych uszczerbku na zdrowiu. Alternatywą dla kasków bokserskich z kratą są kaski z maską poliwęglanową która dzięki odporności na pęknięcia jest znacznie bezpieczniejsza. Dodatkową zaletą maski zamiast kraty jest lepsza widoczność podczas treningu.

 

Kaski treningowe DBX Bushido – postaw na jakość i bezpieczeństwo

W DBX Bushido stawiamy na jakość sprzętu i akcesoriów sportowych. Naszym celem jest bowiem zapewnienie maksymalnego komfortu treningu, ale przede wszystkim jego bezpieczeństwa, które w sportach walki odgrywa szczególnie istotną rolę. Dlatego dla fighterów przygotowaliśmy kaski bokserskie gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa. Jakimi cechami wyróżniają się nasze kaski treningowe?

 

  • Wysoki stopień amortyzacji – siła uderzeń jest doskonale amortyzowana przez piankowe wypełnienie o zwiększonej gęstości.
  • Higiena treningu – nasze kaski powstają z wysokiej jakości skóry syntetycznej, która nie chłonie potu, a jej czyszczenie jest bezproblemowe.
  • Trwałość – materiał, z którego wykonany jest kask, wykazuje wysoką wytrzymałość na rozdarcia i pęknięcie, dzięki czemu może posłużyć przez lata intensywnego treningu.
  • Możliwość dopasowania rozmiaru – konstrukcja kasków oraz trwałe rzepy pozwalają płynnie dopasowywać rozmiar kasku do indywidualnych potrzeb każdego zawodnika.
  • Anatomiczne wyprofilowanie – jest gwarancją dobrego dopasowania do kształtu głowy, co zapewnia wysoki komfort treningu oraz utrzymywanie się kasku we właściwej pozycji.
  • Wewnętrzne pokrycie – znajdujący się od wewnętrznej strony materiał jest antypoślizgowy, co jeszcze bardziej zapobiega przesuwaniu się wskutek uderzeń, a także delikatny i przyjemny w dotyku, co z kolei zapobiega otarciom skóry twarzy.
  • Doskonała widoczność – kaski bokserskie od DBX Bushido nie ograniczają widoczności, dzięki czemu zawodnik ma pełen przekrój pole widzenia i może skutecznie wyprowadzać uderzenia bądź bronić się przed ciosami sparingpartnera.
  • Europejskie normy jakości i bezpieczeństwa – kaski treningowe od DBX Bushido wykazują jakość potwierdzoną przez europejskie normy bezpieczeństwa (znak CE, PN-EN 13277-4:2004 i PN-EN 13277-4:2004/A1:2008).

 

Kaski sparingowe z osłoną

Jeśli zależy Ci na maksymalnej ochronie, możesz zdecydować się na kaski z osłoną. W naszej ofercie dostępne są kaski bokserskie z maską, wykonaną z odpornego na pęknięcia poliwęglanu. Tworzywo jest wytrzymałe, dzięki czemu skutecznie chroni twarz zawodnika przed urazami wskutek uderzeń. Przezroczystość tworzywa zapewnia nieograniczoną widoczność, gwarantująca pełną swobodę wyprowadzania ciosów i wykonywania uników. Maska utrzymywana jest na kasku za pomocą wytrzymałych wiązań, gwarantujących jej stabilność – dzięki temu nie przesuwa się i nie przeszkadza w czasie sparingów.

Kask sparingowy do MMA

Kiedy przychodzi czas na intensywny trening lub sparing w MMA, bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu. Kask MMA, nazywany także kaskiem sparingowym, jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego zawodnika. Kaski do MMA zostały zaprojektowane tak, by zapewnić maksymalną ochronę głowy i twarzy, jednocześnie umożliwiając swobodę ruchów i widoczność. Niezależnie od poziomu zaawansowania, inwestycja w odpowiedni kask do MMA to klucz do bezpiecznego i efektywnego treningu. Wybierając kask, warto zwrócić uwagę na jego komfort, jakość wykonania oraz poziom ochrony, jaki oferuje.

 

Zobacz także: Ochraniacze na uszybrzuch i tułowie oraz ochraniacze na piszczele i stopy

pixel