Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Buty bokserskie - Buty zapaśnicze - Buty MMA

( ilość produktów: 2 )

Buty bokserskie przeznaczane do treningu i sparingów 

 

 


Buty są jednym z najważniejszych elementów zawodników sportów walki, bowiem nie ma takiej dyscypliny, w której znaczenia nie miałaby praca nóg. W sklepie DBX Bushido przygotowaliśmy ofertę butów bokserskich, zapaśniczych i do MMA, dzięki którym będziesz w stanie przeprowadzić efektywny i bezpieczny trening, a także zachowasz prawidłową pracę nóg, która pozwoli Ci zyskać przewagę nad przeciwnikiem w czasie starcia.

 

Buty bokserskie – dlaczego są Ci potrzebne?

Praca jest istotnym elementem walki w ringu, bez którego nie da się zbudować przewagi nad przeciwnikiem, wykonywać skutecznych uników i wyprowadzać decydujących uderzeń. Dlatego tak istotne jest, aby buty dla bokserów możliwie jak najbardziej ułatwiały prawidłową pracę nóg.

 

Buty zapaśnicze – dostosowane do walki w parterze

Zapasy i inne sporty walki, w których stosuje się techniki parterowe, także wymagają stosowanie specjalnego obuwia, które zabezpiecza stawy skokowe przed kontuzjami i pozwolą właściwie wykorzystać stopy w parterze, np. w celu przyjęcia lepszej pozycji, pozwalającej przejąć inicjatywę w walce.

 

Buty do treningu boksu i MMA – sprawdź ofertę DBX Bushido

Oferta DBX Bushido bogata jest w profesjonalne buty dla bokserów i buty dla zapaśników oraz zawodników innych sportów walki, w których walczy się także w parterze, np. MMA. Przekonaj się o ich jakości i wybierz buty bokserskie lub zapaśnicze, które jak najlepiej wpiszą się w Twoje potrzeby i oczekiwania.

 

Buty bokserskie w sklepie Bushido

Stroje treningowe do ćwiczeń, których nieodłącznym elementem są również buty bokserskie, muszą gwarantować przede wszystkim komfort, bowiem wyłącznie wygodne stroje i buty umożliwiają efektywne przeprowadzenie treningu oraz dają komfort podczas starcia w ringu.

Dostępne w naszej ofercie buty bokserskie charakteryzują się wysokim profilem, dzięki któremu łatwiej jest utrzymać stabilną postawę w stójce. Wykonane są z odpowiednio lekkiego, ale wytrzymałego materiału – lekkość obuwia bokserskiego ułatwia zachowanie prawidłowej pracy nóg na treningu lub podczas walki. W kontekście pracy nóg warto zadbać również o odpowiedniej jakości spodenki treningowe.

Równie istotnym elementem butów bokserskich jest podeszwa, która powinna gwarantować dobrą przyczepność do podłoża. Buty do Boksu Bushido posiadają podeszwę, która została wyprofilowana w szczególny sposób, po to aby unikać jej przecierania się lub rozklejania podczas wykonywania szybkich i złożonych kombinacji kroków.

 

Buty do zapasów i do MMA Bushido Sport

Buty zapaśnicze i do MMA różnią się od butów do boksu tym, że ich profil jest nieco niższy. Takie rozwiązanie ma na celu umożliwienie lepszej pracy stóp w walce w parterze. Pozostałe aspekty naszych butów do MMA są bardzo zbliżone do butów bokserskich.

  • Wykonane są z materiałów odpowiednio lekkich, ale wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia.

  • Usztywniona konstrukcja wokół stawu skokowego zapobiega częstym podkręceniom czy skręceniom kostki.

  • Buty bokserskie oraz buty zapaśnicze i do MMA wykonane są z oddychających materiałów. Komfort termiczny stóp jest bardzo istotny i wpływa wyraźnie na pracę nóg. Dostęp świeżego powietrza w tych okolicach jest tak samo istotny, jak w innych częściach ciała, stąd też nasze buty posiadają podobne właściwości, jakie ma np. koszulka termoaktywna z długim rękawem.

 

W sklepie DBX Bushido znajdziesz buty do boksu, zapasów i MMA, które sprawdzą się zarówno podczas intensywnego treningu, jak również w czasie starcia z przeciwnikiem w ringu, oktagonie czy na macie.

 

Zobacz także: Rashguard z krótkim rękawemkombinezony Sauna Dres oraz t-shirt na siłownię

 

pixel