Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Rękawice MMA

( ilość produktów: 28 )

Rękawice do MMA i KravMagi - Rękawice MMA treningowe, sparingowe

rękawice do mma

Zarówno trening MMA, jak i walka w oktagonie wymagają użycia specjalistycznych rękawic MMA, które gwarantują odpowiednią wygodę i podnoszą bezpieczeństwo. W ofercie sklepu DBX Bushido przygotowaliśmy szeroki wybór rękawic MMA, które zostały opracowane we współpracy z aktywnymi zawodnikami mieszanych sztuk walki. Rękawice MMA od Bushido to zatem gwarancja wysokiego komfortu i bezpieczeństwa podczas treningu i starcia.

Marka
Cena
-
Materiał

Rękawice do MMA w ofercie Bushido Sport

W Bushido stawiamy na jakość i wytrzymałość, dlatego dostępne u nas rękawice MMA Bushido wykonane są ze skóry naturalnej lub wysokiej jakości syntetyków, które wytrzymałością i właściwościami odpowiadają skórze naturalnej. Każdy z modeli posiada dwuletnią gwarancję producenta.

Dostępne u nas rękawice do MMA przeznaczone są do treningu z przyrządami lub wykorzystania ich w czasie sparingu czy walki. Wybierz odpowiedni model i zapewnij sobie komfortowy i bezpieczny trening.    

Rękawice MMA sparingowe

Rękawice sparingowe MMA, podobnie jak sparingowe rękawice bokserskie, są wyraźnie miększe od treningowych, dzięki czemu lepiej chronią sparingpartnera przed skutkami ciosów. Trenerzy w profesjonalnych klubach najczęściej wymagają od początkujących zawodników używania właśnie tego typu rękawic. Przykładem dostępnych w Bushido rękawic sparingowych MMA są:

  • ARM-2011,
  • ARM-2011a,
  • ARM-2009.

Rękawice MMA treningowe

Rękawice treningowe MMA, lub inaczej rękawice przyrządowe, wykorzystuje się do treningu uderzeń na workach, manekinach czy tarczach. Wtedy amortyzacja uderzenia nie ma aż tak istotnego znaczenia, dlatego też można z powodzeniem używać rękawic z cieńszą warstwą pianki.

Rękawice treningowe MMA są bardziej odporne na uszkodzenia niż rękawice sparingowe, dlatego też przy tysiącach uderzeń w worki lepiej jest zainwestować w parę treningowych rękawic niż eksploatować rękawice sparingowe.

Niezależnie od typu rękawic, których używasz, pamiętaj o tym, by stosować odpowiedniej jakości bandaże i owijki bokserskie, które również znajdziesz w sklepie DBX Bushido.

Rękawice do MMA – z kciukiem czy bez?

W naszej ofercie dostępne są rękawice MMA z kciukiem oraz modele bez kciuka. Wybór pomiędzy jednymi a drugimi na czas sparingu pozostaje kwestią indywidualną każdego zawodnika – rękawice MMA z kciukiem lepiej chronią odstawny palec, natomiast niektórym zawodnikom krępują nieco ruchy, dlatego też wolą oni modele bez kciuków.

Natomiast do treningu z przyrządami rekomendujemy rękawice MMA z kciukami, które zapobiegają otarciom skóry.

Chcesz trenować intensywniej? Dobierz obciążniki do rękawic, dzięki którym poprawisz siłę i dynamikę.

Jak dobrać rozmiar rękawic MMA?

Rękawice do MMA mają pełnić rolę drugiej skóry, dlatego ich dopasowanie pod kątem rozmiaru jest niezwykle istotne w czasie zakupu tego sprzętu. MMA to sport inny niż pięściarstwo, dlatego rękawice MMA muszą nie tylko skutecznie amortyzować siłę uderzenia i chronić dłonie zawodnika, ale także umożliwiać swobodny chwyt, dzięki któremu walka w parterze będzie skuteczna.

Zakres wagi rękawic MMA jest mniejszy niż w przypadku rękawic bokserskich, ponieważ obejmuje on zwykle przedział od 4 do 7 Oz. Natomiast w kwestii rozmiaru stosuje się standardową skalę, znaną z branży odzieżowej, czyli rozmiary od S do XL. Jednakże ze względu na konieczność idealnego dobrania rozmiaru, uwzględniamy też rozmiary pośrednie, np. M/L czy L/XL.

Dobierając właściwy rozmiar rękawic MMA, zapewnisz sobie wysoki komfort treningu, co wpłynie także na jego efektywność. Rozmiar nie pozostaje też bez znaczenia dla bezpieczeństwa – zarówno Twojego, jak i Twojego trenera lub sparingpartnera.

Rękawice MMA – dlaczego warto wybrać modele od DBX Bushido?

Nasz sprzęt do MMA powstaje we współpracy z profesjonalnymi zawodnikami mieszanych sztuk walki. Dzięki ich sugestiom i podpowiedziom, które bazują oczywiście na bogatym doświadczeniu sportowym, jesteśmy w stanie stworzyć rozwiązania podnoszące komfort, efektywność i bezpieczeństwo treningu sportów walki. Dlatego nasze rękawice MMA charakteryzują się takimi rozwiązaniami, jak:

  • materiały wysokiej jakości – szyjemy rękawice MMA ze skóry naturalnej lub wysokiej jakości skóry syntetycznej o zbliżonych parametrach;
  • wysoki stopień amortyzacji siły uderzenia – w tym celu stosujemy specjalną piankę, która nie tylko znakomicie amortyzuje, ale też nie odkształca się i dłużej zachowuje swoje pierwotne właściwości i kształt;
  • anatomiczny kształt – dzięki wyprofilowaniu zbliżonemu maksymalnie do anatomicznego kształtu dłoni, rękawice MMA DBX Bushido gwarantują pewny chwyt;
  • dodatkowa ochrona kciuka – jej celem jest lepsza ochrona przeciwstawnego palca przed urazami i otarciami skóry;
  • wydłużony rzep – poprawia stabilność nadgarstka.

Rękawice MMA od DBX Bushido spełniają wymagane europejski standardy bezpieczeństwa.

Rękawice MMA - przewodnik wyboru

Sporty walki stały się niezwykle popularne wśród wielu entuzjastów fitnessu i samoobrony. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia w tych dyscyplinach są rękawice. W MMA, ze względu na specyfikę sportu, wybór odpowiednich rękawic jest kluczowy, zwłaszcza gdy chodzi o sparingi.

Gdzie można wykorzystać rękawice MMA?

Sparing w MMA jest jednym z najważniejszych elementów treningu. Aby upewnić się, że zarówno Ty, jak i Twój partner sparingowy jesteście chronieni, konieczne jest użycie odpowiednich rękawic sparingowych MMA. Zapewniają one nie tylko ochronę Twoich dłoni, ale także zmniejszają ryzyko kontuzji partnera. Odpowiednia amortyzacja i konstrukcja rękawic są kluczowe dla bezpiecznego i efektywnego treningu.

Rękawice MMA damskie

Dla pań, które praktykują MMA, istnieje również szeroka gama rękawic specjalnie dla nich. Rękawice MMA damskie są często dostosowane do nieco węższej budowy dłoni, zapewniając jednocześnie maksymalną ochronę i komfort podczas treningu. Warto zwrócić uwagę na takie modele, które oferują idealne dopasowanie, nie rezygnując przy tym z jakości i bezpieczeństwa.

Zobacz także:  Expandery i uprzęże treningowemanekiny treningowe oraz zestawy MMA

pixel