SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Opaski uciskowe na kostkę - Ściągacze stawu skokowego

( ilość produktów: 6 )

Opaski uciskowe na kostkę - Usztywniacze stawu skokowego

 

Opaski i ścigacze na kostkę odciążają stawy podczas wykonywania ćwiczeń oraz ułatwiają utrzymanie optymalnej temperatury stawku skokowego podczas wykonywania ćwiczeń zmniejszając ryzyko kontuzji. Ściągacze na kostki polecane są zarówno podczas wykonywania ćwiczeń siłowych jaki i podczas treningu sportów walki.

Chcesz czuć się bezpiecznie i komfortowo w trakcie treningu? Jeżeli fascynujesz się sportami walki, to koniecznie zaopatrz się w ochraniacze na różne części ciała. Tutaj polecamy opaski uciskowe na kostkę, które świetnie sprawdzają się podczas treningów Muay Thai, kickboxing, taekwondo, MMA i innych.


Opaski uciskowe na kostkę – jaką pełnią rolę?


Rolą dobrze dobranej opaski uciskowej na kostkę jest usztywnianie stawu skokowego i odciążanie go podczas ćwiczeń. Ponadto, ściągacze na kostki Muay Thai stanowią dodatkową warstwę, która pomaga w utrzymaniu optymalnej temperatury danego obszaru ciała. Dlaczego jest to takie ważne? Dobre rozgrzanie stawu skokowego sprawia, że jest on mniej podatny na kontuzję. Nie bez znaczenia jest też fakt, że usztywniacz to dodatkowe zabezpieczenie na wypadek kopnięcia przez przeciwnika. W pewnym stopniu absorbuje siłę uderzenia i łagodzi jego efekty.


Usztywniacze stawu skokowego – dlaczego są tak ważne?


Usztywniacze stawu skokowego pomagają w zapobieganiu rozmaitym kontuzjom w obrębie nóg. Są szczególnie przydatne podczas trenowania sportów walki i innych dyscyplin kontaktowych.


Jeżeli potrzebujesz ściągaczy na kostkę do Muay Thai lub MMA to postaw na modele uszyte z wytrzymałego poliestru i przyjemnej dla skóry bawełny. Wypełnienie powinno być wykonane z pianki amortyzującej, a całość starannie obszyta lamówką, co ochroni produkt przed rozerwaniem czy strzępieniem. Gwarantuje to stabilne przyleganie do nogi, bez przesuwania się i podwijania – dla lepszej wydajności i komfortu ćwiczeń.


Jak wybrać opaski uciskowe na kostkę?


W naszej ofercie znajdziesz opaski uciskowe na kostkę w różnych wariantach. Polecamy dwa modele do wyboru:

  • ochraniacze stawu – stabilizatory kostki,
  • ochraniacze stawu skokowego z warstwą ochronną.

 

Drugi model ma dodatkową wkładkę, która wygląda jak wybrzuszenie na zewnątrz. Dzięki temu przyjmuje na siebie ciężar ciosów i kopnięć, zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas poruszania się.


Dopasuje odpowiedni rozmiar


Przy wyborze produktu zwracaj uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany. Pamiętaj też, że najlepiej dopasowane będą ochraniacze, które występują w kilku rozmiarach (a nie w rozmiarze uniwersalnym). Zazwyczaj do wyboru są takie w wersji od S (dla noszących rozmiar buta 35 do 37), aż do XL (dla noszących rozmiar buta 44 do 47).

Marka
Cena
-
pixel