SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Skórki gimnastyczne CrossFit

( ilość produktów: 1 )

Skórki gimnastyczne - Skórki do ćwiczeń

 

Trening na drążku, kółkach gimnastycznych, trapezie lub innych elementach przeznaczonych do wykonywania ćwiczeń siłowych lub akrobatycznych jest bardzo wymagający i niestety mocno naraża skórę na wewnętrznych częściach dłoni, odpowiedzialnych za chwyt, na otarcia, odciski czy odparzenia. Tego typu uszkodzenia skóry mogłyby niestety spowodować konieczność przerwy w treningu, dlatego w ofercie DBX Bushido znalazły się skórki gimnastyczne, które skutecznie pomagają rozwiązać ten problem.

Czym są skórki gimnastyczne?

Skórki gimnastyczne to rodzaj nakładek na wewnętrzne części dłoni, których zadaniem jest ochrona skóry przed otarciami i powstawaniem pęcherzy, wywołanych intensywnym utrzymywaniem drążka, kółek gimnastycznych lub innych elementów. Skórki do ćwiczeń ponadto poprawiają chwyt, niwelując ślizganie się spoconych dłoni po powierzchni drążka. Skórki gimnastyczne są wyprofilowane w taki sposób, aby pasowały do kształtu wewnętrznej części dłoni.

 

Akcesoria te zdają egzamin w:

 

  • treningu siłowym na drążku, m.in. przy podciąganiu się;
  • treningu funkcjonalnym;
  • ćwiczeniach crossfitowych;
  • treningu gimnastycznym.

 

Jak dobrać skórki gimnastyczne?

Dobór odpowiednich skórek do ćwiczeń jest bardzo ważny w kontekście bezpieczeństwa treningu. Kluczową rolę odgrywają tutaj rozmiar i materiał części mającej kontakt z powierzchnią drążka. Musi on gwarantować bardzo dobrą przyczepność, ułatwiać chwyt i zapobiegać ślizganiu się dłoni.

 

Ważnym elementem są też przedłużone i odpowiednio szerokie rzepy, które nie tylko utrzymują skórki crossfit na dłoni, ale też stabilizują nadgarstki i pomagają w uniknięciu przeciążeń lub innych urazów tych stawów.

 

Wybierz skórki sportowe w sklepie Bushido Sport

W DBX Bushido nie akceptujemy półśrodków, dlatego oferujemy skórki gimnastyczne crossfit, które gwarantują wysoki stopień bezpieczeństwa i komfortu treningu na drążku. Występują w uniwersalnym rozmiarze, dopasowującym się do każdego kształtu i wielkości dłoni.

 

Powierzchnia chwytu wykonana jest z neoprenu charakteryzującego się wysoką jakością. Gwarantuje pewny chwyt, zapobiega poślizgom, jest trwały i łatwy w utrzymaniu czystości.

 

Odpowiednio szeroki rzep stabilizuje nadgarstek. Pod rzepem znajduje się warstwa pianki EVA, która amortyzuje ucisk taśm podczas unoszenia ciężaru własnego ciała, podnosząc w ten sposób komfort treningu.

 

Zobacz także: Usztywniacze nadgarstkówkaski treningowe oraz ochraniacze na piszczele i stopy

pixel