SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Piłki refleksowe

( ilość produktów: 11 )

Piłki bokserskie refleksowe

 

Oferta sklepu DBX Bushido obfituje w sprzęt niezbędny do pełnego i profesjonalnego treningu bokserskiego. Wśród przyrządów, które koniecznie muszą znaleźć się w każdym klubie pięściarskim lub związanym z innymi sportami walki, są również piłki refleksowe, które wspomagają trening szybkościowy, rozwój refleksu oraz ćwiczenia uników. Zobacz, jakie gruszki refleksowe dostępne są w ofercie Bushido Sport.

 

Marka
Cena
-

Piłka refleksowa – czym różni się od gruszki bokserskiej?

Piłka refleksowa i gruszka bokserska to zupełnie inne przyrządy do treningu sportów walki, choć osoby niewtajemniczone mogą na początku je ze sobą mylić. Gruszki bokserskie szybkościowe zawieszone są na specjalistycznej platformie, do której przytwierdzone są za pomocą obrotowego łożyska. Wymagają tego, by uderzać z dużą energią i w regularnym rytmie, dzięki czemu zawodnicy mogą rozwijać szybkość rąk, wyczucie czasu, refleks oraz dokładność uderzenia.

Piłka refleksowa jest natomiast zawieszona od góry i do dołu (do sufitu i podłogi lub zamontowanych platform) na elastycznych linkach, dzięki którym po uderzeniu bardzo szybko odskakuje i wraca do wyjściowej pozycji pod zupełnie innym kątem. Dlatego też trafienie w nią wymaga dużego skupienia, refleksu i szybkości. Te same cechy niezbędne są do zrobienia uniku przed wracającą piłką.

Co wnosi do treningu gruszka refleksowa?

Piłka / gruszka refleksowa jest wykorzystywana w każdym treningu sportów walki, wspomagając rozwój refleksu, szybkości, celności uderzenia oraz skuteczności uników. Trening z piłką refleksową pozwala pracować również na umiejętnością wyczucia dystansu, które ma kluczowe znaczenie w przygotowaniu się do starcia w ringu. Jest to też jedna z metod treningu wydolnościowego, poprawiającego wytrzymałość i kondycję.Trudno wyobrazić sobie bez niej skuteczny trening pięściarski lub związany z innymi sportami walki nie tylko na poziomie profesjonalnym, ale również amatorskim.  

 

Jak wybrać piłkę refleksową?

Bardzo ważny przy wyborze gruszki refleksowej jest jej rozmiar. Im piłka jest większa, tym łatwiej w nią trafić, dlatego też piłki o większej średnicy przeznaczone są dla początkujących zawodników, natomiast mniejsze dla zaawansowanych.

Bardzo istotna jest również jej trwałość, dlatego piłki refleksowe z DBX Bushido wykonane są z naturalnej skóry bydlęcej lub syntetycznych materiałów, których właściwości i trwałość są do niej zbliżone. Ważna jest też wytrzymałość mocowań, które w naszych piłkach refleksowych wykonane są ze stali oraz zawierają obrotowe mechanizmy, które zapobiegają skręcaniu się ekspanderów mocujących piłkę do sufitu i podłoża, co znacznie podnosi komfort treningu.

 

Zobacz także: Worki bokserskierękawice bokserskie oraz slip bagi

 

pixel