SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kimona do karate

( ilość produktów: 12 )

Kimona do karate - Kimona dla dzieci - Kimona Adidas

Jako partner firmy Adidas  posiadamy kimona tej firmy zatwierdzone przez Światową Federacje Karate WKF dzięki czemu możne je stosować zarówno podczas treningu jak i oficjalnych zawodów WKF.

W naszej ofercie posiadamy również bardzo wygodne kimona do karate DBX BUSHIDO zaprojektowane z myślą o treningu dzieci.

Marka
Cena
-

 

 

Jakie  kimono do karate?

Dobór kimona do karate zależy od wieku trenującego oraz przeznaczenia. Poniżej odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.

 

Jakie kimono do karate dla dzieci?

Kimono do karate dla dzieci powinno być wykonane z miękkiego i  lekkiego materiału. Zalecana gramatura to ok 200 g/m2. Optymalnym składem materiały jest bawełna i poliester – zalecana proporcja to ok 65% bawełny i 35% poliestru proporcje takie zapewniają komfort treningu oraz sprawiają że materiał będzie odporny na rozerwania.

 

Jaki rozmiar kimona do karate wybrać?

Bawełna jako materiał naturalny ma tendencje do kurczenia się podczas prania, warto więc wybrać rozmiar większy niż wzrost dziecka np. jeśli dziecko ma 120 cm wzrostu to zaleca się wybór rozmiaru 130 cm.

 

Jakie kimono do treningu kumite (walki)

Kimona do kumite powinno być wykonane z miękkiego lekkiego materiału w celu zapewnienia swobody ruchów podczas walki. W przypadku profesjonalnych kimon stosuje się dodatkowo siatki wentylacyjne na plecach w celu zapewnienia lepszej wentylacji.

 

Jakie kimono do treningu kata?

Kimono do treningu kata powinno  posiadać większą gramaturę (ok 350 g.m2) i być wykonane ze sztywniejszego materiały przez co będzie robiło „hałas” podczas wykonywania form.

 

Zobacz także: Pasy do kimonzestawy treningowe oraz T-shirt

 

pixel