Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Ochraniacze na brzuch i tułowie

( ilość produktów: 4 )

Przygotowanie się do zawodów w sportach walki wymaga przeprowadzenia realistycznego treningu, podczas którego zawodnicy pracują nie tylko z workiem czy tarczą, ale przede wszystkim z reagującym, broniącym się i wyprowadzającym ataki sparingpartnerem. Jednakże trening nie powinien skończyć się kontuzją, która wyeliminuje fightera ze startu w zawodach. Dlatego ważnym elementem w czasie sparingów z partnerami są ochraniacze na brzuch i tułowie, które skutecznie zamortyzują siłę uderzenia i obniżą ryzyko odniesienia kontuzji. Zobacz, jakie ochraniacze na brzuch i tułowie znajdziesz w ofercie DBX Bushido.

Cena
-

Ochraniacze na brzuch i tułowie – ochrona przed urazami

W czasie przyjmowania ciosów i kopnięć na brzuch i klatkę piersiową może dochodzić do bolesnych urazów, które niestety niosą potencjał do wyeliminowania zawodnika z treningu na kilka tygodni lub nawet pokrzyżowania planów startu w zawodach.

 

Ochraniacz tułowia ma za zadanie absorbować siłę uderzenia, chroniąc zawodnika przyjmującego ciosy i kopnięcia w czasie treningu. Nie pozostaje bez znaczenia także dla sparingpartnera wyprowadzającego uderzenia, którego nogi i ręce również są w takiej sytuacji narażone na urazy.

 

Właśnie w tym celu każdy ochraniacz brzucha i tułowia w ofercie DBX Bushido wypełniony jest wysokiej jakości wkładem piankowym, który skutecznie amortyzuje siłę uderzenia. Oprócz tego charakteryzuje się właściwościami, dzięki którym nie ulega zbijaniu się i odkształcaniu, przez co żywotność akcesoriów jest znacznie wydłużona.

 

Ochraniacz na brzuch – czym kierować się podczas wyboru?

W kontekście wyboru ochraniacza tułowia do boksu lub innych sportów walki ważne jest nie tylko skutecznie amortyzujące wypełnienie, ale też komfort zawodnika. Dlatego w naszej ofercie dostępne są ochraniacze tułowia do karate, boksu MMA i innych dyscyplin, które wyposażone są w system pasów i taśm, pozwalających dopasować ochraniacz do sylwetki zawodnika. W ten sposób gwarantują on nie tylko skuteczną ochronę, ale też dobrze utrzymuje się na ciele, podnoszącym tym samym komfort treningu i nie ograniczając w żaden sposób swobody ruchów.

 


Przy wyborze pod uwagę należy wziąć też zakres ochrony. W DBX Bushido dostępne są ochraniacze zasłaniające wyłącznie brzuch i tułów, ale również takie, które zawierają dwa dodatkowe panele, przeznaczone do ochrony ud. Przydatne okażą się m.in. we wschodnich sztukach walki.

 

Ochraniacze na brzuch i tułowie – dlaczego są tak ważne?

Kontuzja w czasie treningu to niestety najczęstszy powód absencji zawodników sportów walki na zawodach, do których przygotowują się miesiącami. Niefortunne uderzenia w brzuch czy tułów mogłyby także prowadzić do obrażeń wewnętrznych, będących jeszcze większym zagrożeniem dla zdrowia. Stąd też w czasie treningów sportów walki zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa i możliwie jak największe zredukowanie ryzyka odniesienia kontuzji są kwestiami kluczowymi.

 

Ochraniacze tułowia od DBX Bushido

Wszystkie wskazane wyżej cechy posiadają piankowe ochraniacze tułowia przygotowane przez DBX Bushido we współpracy z zawodnikami sportów walki. Dostępne u nas piankowe ochraniacze brzucha:

 

  • skutecznie amortyzują siłę ciosów i kopnięć;
  • zasłaniają wrażliwe części korpusu;
  • są odporne na zbijanie i odkształcenia, dzięki czemu wytrzymują długotrwałą eksploatację;
  • mają możliwość płynnej regulacji rozmiaru, dzięki czemu łatwo dopasować je do sylwetki zawodnika;
  • wykonane są ze wzmocnionej skóry syntetycznej, odpornej na rozdarcia i pęknięcia.

 

Możesz zdecydować się na dwustronne ochraniacze na brzuch, których obydwie strony występują w różnych kolorach, dzięki czemu można łatwo odróżniać od siebie zawodników biorących udział w sparingu.

 

Ochraniacze brzucha i tułowia – wybierz najlepsze rozwiązania

Trening i sparingi to nie czas na utratę zdrowia przed zawodami w sportach walki. Dlatego warto wybrać skuteczne i bezpieczne ochraniacze brzucha, które zapewnią Ci bezpieczeństwo. Właśnie taki sprzęt znajdziesz w ofercie DBX Bushido.

 

Zobacz także: Ochraniacze na zębyskórki gimnastyczne oraz ochraniacze na uszy

pixel