Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Manekiny treningowe

ilość znalezionych towarów: 7

Manekin treningowy to szczególny rodzaj worka do ćwiczeń, który uzupełnia możliwości treningowe również o walkę w parterze, wykonywania rzutów, chwytów i dźwigni. Elementy te trudno ćwiczyć z klasycznym workiem treningowym, dlatego zawodnicy sztuk walki, w których dozwolonym elementem technicznym są rzuty i walka w parterze, muszą uzupełnić swój asortyment właśnie o ten sprzęt. Zobacz, jakie manekiny treningowe dostępne są w ofercie sklepu DBX Bushido i przekonaj się, jak bardzo urozmaicą Twój trening.

Cena
-

Manekiny treningowe w ofercie DBX Bushido

Nasze manekiny do ćwiczeń sportów walki zostały stworzone we współpracy z czynnymi zawodnikami różnych dyscyplin, m.in. MMA, dzięki czemu ich właściwości są opracowane w taki sposób, aby w jak największym stopniu odwzorowywały w czasie treningu warunki walki.

 

Każdy manekin do treningu wykonany jest z dużą starannością, a wszystkie łączenia i przeszycia są dodatkowo wzmacniane, aby manekin mógł wytrzymać tysiące uderzeń, rzutów i dźwigni. Wysoce wytrzymała skóra syntetyczne gwarantuje trwałość, a miejsce szczególnie wrażliwe na rozerwania, np. szwy utrzymujące dłonie i stopy, pachwiny czy pachy zostały dodatkowo wzmocnione, poprawiając wytrzymałość.

 

Manekiny stojące i siedzące

W DBX Bushido dostępne są manekiny w postawie stojącej i siedzącej. Każdy z nich bardzo dokładnie odwzorowuje sylwetkę człowieka, a ruch kończyn umożliwia ćwiczenie różnych technik parterowych z zachowaniem wysokiego stopnia realizmu.

 

W jakich sportach walki wykorzystasz manekiny treningowe?

Manekin do ćwiczeń przydaje się przede wszystkim w sportach walki, w których dopuszczalne są techniki parterowe, rzuty, chwyty i dźwignie. Dlatego stanowią one nieodłączny element treningu zapaśników, zawodników MMA, BJJ czy innych dyscyplin, w których te techniki są wykorzystywane.

 

Manekin bokserski

Manekiny wykorzystywane są również w treningu pięściarzy i zawodników innych sportów walki, wykorzystujących techniki bokserskie. Manekin do boksu ma za zadanie lepiej odwzorować ciało przeciwnika, niż robi to worek treningowy.

 

Manekin do boksowania to manekin treningowy stojący, który przypomina ciało człowieka nie tylko kształtem – twardość materiału, z którego jest wykonany, przypomina rzeczywistą twardość ludzkiego ciała, przez co trening staje się bardziej realistyczny.

 

Zobacz także: Rękawice MMA, worki treningowe MMA oraz tarcze treningowe

pixel