Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Materace do ćwiczeń - Materace gimnastyczne i rehabilitacyjne

( ilość produktów: 4 )

Materac do gimnastyki - materac rehabilitacyjny - materac gimnastyczny do ćwiczeń

Materace gimnastyczne przeznaczane do ćwiczeń gimnastycznych oraz rehabilitacyjnych. W naszej ofercie znajdziesz zarówno materace miękkie przeznaczone dla dzieci i ćwiczeń domowych jak i twarde przeznaczone do treningu sportów walki. Na indywidualne zamówienia istnieje możliwość zamówienia materacy o dowolnej twardości, grubości i różnej kolorystyce.

Materac gimnastyczny – jaki wybrać?

Podczas wyboru materaca gimnastycznego należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego wymiary oraz grubość. Oferowane przez nas materace gimnastyczne mają rozmiar aż 200 cm x 120 cm  gwarantując komfortowy trening gimnastyczny oraz ćwiczenia fizjoterapeutyczne. Ważną cechą materaca gimnastycznego  jest dodatkowe zabezpieczenie narożników co znacznie zwiększa jego trwałość. Grubość materaca powinna wynosić ok  5 cm w przypadku materacy twardych lub średnio twardych i ok 10 cm w przypadku materacy miękkich.  

 

Materac gimnastyczny, – jaka twardość?

Twardość materaca gimnastycznego powinna być dobrana do jego zastosowania. W przypadku ćwiczeń gimnastycznych (zwłaszcza dzieci) polecamy materace miękkie o grubości 10 cm W przypadku ćwiczeń zróżnicowanych dobrym rozwiązaniem jest materac o średniej twardości i grubości 5 cm Materace twarde polecane są w przypadku treningu sportów walki lub zaawansowanej gimnastyki w cel zapewnienia właściwej stabilizacji stawów podczas treningu.  

 

Materac gimnastyczny dla dzieci – jak wybrać?

W przypadku dzieci polecamy materace miękkie o grubości 10 cm

 

Materace rehabilitacyjne w ofercie DBX Bushido

Grube materace gimnastyczne, których wysokość wynosi 10 cm, doskonale sprawdzają się w ćwiczeniach rehabilitacyjnych. Gwarantują bardzo wysoki stopień amortyzacji i gwarantują duży komfort ćwiczeń osób, które pracują nad powrotem do pełnej sprawności lub ćwiczą w celu wyeliminowania wad postawy, wypracowania prawidłowej koordynacji ruchowej lub zniwelowania ograniczeń w poruszaniu się. Nasze materace rehabilitacyjne posiadają certyfikat bezpieczeństwa wydany przez Instytut Sportu w Warszawie.

 

Materace gimnastyczne składane – łatwe w przechowywaniu i transporcie

Często zabierasz ze sobą własny sprzęt treningowy do salki gimnastycznej lub na przykład lubisz ćwiczyć na świeżym powietrzu? Transport materaca byłby problematyczny, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie w naszej ofercie składane materace gimnastyczne. Po rozłożeniu wymiary materaca wynoszą 180x60 cm, natomiast po złożeniu trzech modułów 60x60 cm. Dzięki temu łatwo jest przechowywać go w domu lub transportować samochodem osobowym.

 

Materace gimnastyczne – postaw na jakość DBX Bushido

W materacach gimnastycznych DBX Bushido zastosowano wysokiej jakości piankę poliuretanową wtórnie stopioną o sztywności T120. Wykazuje ona bardzo wysoką elastyczność i doskonale amortyzuje, dzięki czemu wszystkie osoby wykonujące ćwiczenia na materacach mogą czuć się pewnie i bezpiecznie. Pianka znajdująca się w materacu jest ponadto odporna na zbijanie i odkształcanie się, dlatego materace zachowują swoją trwałość nawet po latach intensywnej eksploatacji.

Na zewnątrz znajduje się 7-warstwowy plawil, czyli syntetyczny materiał o wysokiej trwałości (z niego wykonuje się m.in. worki treningowe), który jest odporny na rozdarcia i inne uszkodzenia. Nie wymaga żadnej konserwacji i jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Szwy z nici rdzeniowych wykazują wysoką trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Narożniki naszych materacy gimnastycznych są wzmocnione materiałem PCV, który dodatkowo chroni najbardziej narażone na uszkodzenia obszary.

 

Zobacz także: Maty do ćwiczeń oraz maty puzzle

pixel