Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Gumowe noże treningowe

( ilość produktów: 1 )

Jednym z zasadniczych celów trenowania sztuk walki, sportów walki lub systemów walki jest zdobycie umiejętności skutecznej obrony. Istotnym elementem treningu jest obrona przed napastnikiem uzbrojonym, m.in. w nóż. W DBX Bushido dostępne są gumowe noże treningowe, które umożliwiają bezpieczne przeprowadzenie ćwiczeń obrony przed napastnikiem uzbrojonym w nóż. Przekonaj się, w jaki sposób atrapa noża z oferty DBX Bushido pomoże Ci skutecznie wyszkolić się w samoobronie.

Gumowe noże treningowe – postaw na bezpieczeństwo

W naszej ofercie dostępne są atrapy noży, wykonane z elastycznej, ale wytrzymałej gumy. W czasie kontaktu z ciałem lub inną powierzchnią guma wygina się, nie stanowiąc żadnego zagrożenia dla osób uczestniczących w treningu systemów walki czy ćwiczeniach z samoobrony. Dotyczy to zarówno osób odgrywających rolę napastnika, jak i broniącego się – nóż treningowy pozwala bez ryzyka zadania obrażeń kłutych lub ciętych imitować zamiar ataku, np. pchnięcia nożem lub wykonania cięcia.

 

Kiedy przyda się atrapa noża?

Gumowy nóż to nieodzowny element szkoleń z samoobrony oraz systemów walki wykorzystywanych przez formacje militarne. Nóż treningowy pozwala wypracowywać techniki obronne osób nieuzbrojonych, atakowanych noże przez napastnika, jak również ćwiczyć techniki obronne z wykorzystaniem noża. Dzięki atrapie można bezpiecznie nauczyć się odbijać broń z ręki napastnika.

Atrapa noża to element wykorzystywany nie tylko w ćwiczeniach, ale też w pokazach demonstrujących skuteczne techniki obrony przed uzbrojonym napastnikiem.

 

Nóż treningowy – kto może z niego skorzystać?

Nóż gumowy to przyrząd, z  którego korzystać mogą wszystkie osoby uczestniczące w szkoleniach samoobrony lub systemów walki. Dotyczy to osób w każdym wieku, w tym dzieci. Sprzęt ten pozostaje bezpieczny dla każdego, w związku z czym uczestnictwo w zajęciach z jego wykorzystaniem nie stanowi zagrożenia dla uczestników, niezależnie od ich wieku.

 

Noże treningowe w ofercie DBX Bushido

W naszej ofercie dostępne są noże spełniające wszystkie warunki bezpieczeństwa szkoleń z samoobrony przed uzbrojonym napastnikiem. Wykonane są z elastycznej gumy, która wygina się przy kontakcie ze skórą. Antypoślizgowy uchwyt gwarantuje pewny chwyt przez osoby imitujące atak, co jeszcze bardziej podnosi bezpieczeństwo i komfort przeprowadzanych zajęć. Ich wymiary i kształt przypominają noże wojskowe, doskonałe odwzorowanie kształtów prawdziwych noży podnosi realistyczność zajęć.

Gumowe noże treningowe w naszym sklepie

Jako sklep sportowy Bushido stworzyliśmy dla Państwa kategorię zawierającą gumowe noże treningowe. Obejmuje ona:

  • nóż treningowy,
  • nóż zabawkowy,
  • nóż motylek do ćwiczeń.

Kategoria ta została stworzona dla osób trenujących sporty walki - zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Wierzymy, że pozwoli ona realizować pasję, spełniać marzenia i ulepszać umiejętności samoobrony.

 

Jaki nóż wybrać do treningu?

Jednym z kluczowych celów trenowania sztuk walki, sportów walki czy systemów walki jest zdobycie umiejętności skutecznej obrony przed potencjalnymi zagrożeniami. W tym kontekście, obrona przed napastnikiem uzbrojonym, zwłaszcza w nóż, jest niezwykle istotna. Dlatego w ofercie sklepu Bushido-Sport znajdują się gumowe noże treningowe, które umożliwiają bezpieczne przeprowadzenie ćwiczeń obrony przed napastnikiem uzbrojonym w nóż.

Gumowy nóż treningowy to atrapa noża, wykonana z elastycznej, ale jednocześnie wytrzymałej gumy. W czasie kontaktu z ciałem lub inną powierzchnią, guma wygina się, eliminując ryzyko zadania obrażeń. Do treningu powinny być wykorzystywane jedynie takie noże. Dzięki temu, zarówno osoba odgrywająca rolę napastnika, jak i broniąca się, mogą bez obaw symulować różne scenariusze ataku, takie jak pchnięcia nożem czy cięcia.

 

Jakie są najlepsze noże do treningu - zestawienie

Najlepsze noże do treningu to noże, które spełniają warunki bezpieczeństwa niezbędne do przeprowadzenia szkoleń z samoobrony przed uzbrojonym napastnikiem. Ich elastyczna guma zapewniając bezpieczeństwo osobom trenującym, a antypoślizgowy uchwyt gwarantuje pewny chwyt, co podnosi komfort ćwiczeń. W zestawieniu noży treningowych wysoko plasuje się gumowy nóż treningowy ARW-5051. Spełnia on wszystkie standardy bezpieczeństwa i kosztuje niecałe 30 zł.

 

Kto może korzystać z noża treningowego?

Nie tylko profesjonaliści, ale także osoby w każdym wieku, w tym dzieci, mogą korzystać z noża treningowego. Jest to idealne narzędzie dla każdego, kto chce nauczyć się technik obrony przed napastnikiem uzbrojonym w nóż. Warto również wspomnieć, że nóż treningowy może służyć jako nóż zabawkowy dla dzieci, które chcą naśladować swoich bohaterów z filmów czy gier.

 

Motylek do ćwiczeń - nóż znany jako…

Tych, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności w zakresie obrony przed nożem, może zainteresować też motylek do ćwiczeń. Nóż ten, znany również jako balisong, to rodzaj składanego noża, który dzięki swojej unikalnej konstrukcji pozwala na wykonywanie różnorodnych trików i władania nożem. 

Wersja do ćwiczeń jest pozbawiona ostrego ostrza, co umożliwia bezpieczne trenowanie technik otwierania i zamykania noża. W przeciwieństwie do gumowego noża treningowego, który jest jednolitą, stałą atrapą, motylek do ćwiczeń oferuje dynamiczność i płynność ruchów, co czyni go idealnym dla osób pragnących nauczyć się zaawansowanych technik władania nożem bez ryzyka zranienia siebie.

Wierzymy, że oferta naszych noży do treningu pomoże wykonywać bezpieczne i efektywne ćwiczenia, które dadzą wiele radości i przyczynią się do podniesienia pewności siebie i umiejętności samoobrony.

pixel