Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tarcze treningowe na ścianę

ilość znalezionych towarów: 5

Tarcze treningowe do powieszenia na ścianę

Tarcza treningowa na ścianę w klubach sportów walki najczęściej wykorzystywane są jako uzupełnienie tradycyjnego treningu. Dzięki swojej konstrukcji ułatwiają wypracowywanie prawidłowych technik uderzeń bokserskich, technik hakowych, uderzeń łokciem oraz uderzeń kolanem. Dlatego znajdują swoje zastosowanie w bardzo szerokim spektrum sportów walki, jak m.in. boks, krav-maga, kickboxing, muay-thai czy MMA. W sklepie DBX Bushido znajdziesz jakościowe i wytrzymałe tarcze na ścianę, które zdadzą egzamin w profesjonalnym treningu sportów walki oraz podczas ćwiczeń uderzeń we własnym domu. 

Cena
-
 

Tarcza treningowa na ścianę – co znajdziesz w ofercie DBX Bushido?

W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje tarcz treningowych ściennych. Jednakże każdy z nich charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i wytrzymałością na uszkodzenia wskutek siły uderzenia. Zapewniają to m.in. wytrzymałe materiały, z których wykonane są tarcze (siedmiowarstwowy plawil lub gumowy odlew, z którego wykonana jest tarcza przypominająca człowieka), a także silne i wytrzymałe szwy wykonane rdzeniowymi nićmi.

Tarcze treningowe zawdzięczają swoją żywotność nie tylko wytrzymałemu materiałowi, który je pokrywa. Wypełnione są wtórnie spienioną pianka poliuretanową o gramaturze 680g i twardości 100kg/m3. Jej właściwości sprawiają, że po otrzymaniu uderzenia pianka szybka wraca do pierwotnego kształtu. W dłuższej perspektywie użytkowania – również bardzo intensywnego – nie odkształca się i nie kruszy, dzięki czemu zachowuje swoje właściwości przez długi czas intensywnej eksploatacji.

 

Tarcza na ścianę w kształcie żelowego torsu człowieka

Tarcza bokserska na ścianę w formie torsu człowieka wykonana jest z żelu, który pokryty został gumowym odlewem. Dzięki temu rozwiązaniu trening staje się znacznie bardziej zbliżony do realnego starcia – nie tylko pod względem kształtu tarczy, ale również jej twardości, która jest zbliżona do twardości twarzy i torsu przeciwnika z ringu lub maty.

Swoją wytrzymałość tarcza zawdzięcza jednolitemu odlewowi bez żadnych połączeń lub szwów. W związku z tym jest w stanie wytrzymać ogromną ilość uderzeń i kopnięć profesjonalnych zawodników sportów walki.  

 

Treningowa tarcza na ścianę

Tradycyjna tarcza na ścianę, która zawiera mocno wysunięty daszek – jego ścięty pod kątem spód służy do treningu ciosów podbródkowych i uderzeń kolanem. Boczne ściany tarczy można wykorzystać do ciosów sierpowych, natomiast dolna płaska powierzchnia przeznaczona jest do treningu silnych ciosów prostych. W naszej ofercie dostępne są tarcze w dwóch różnych wymiarach, a jeden z modeli posiada wyznaczone punkty uderzenia, służące do ćwiczenia kombinacji ciosów.

Zobacz także: Łapy trenera - packiTarcze Tajskie oraz pałki treningowe

 

 

pixel