Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kimono karate - Stroje do karate

( ilość produktów: 6 )

Kimona do karate - Kimona dla dzieci - Kimona Adidas

Jako partner firmy Adidas posiadamy kimona tej firmy zatwierdzone przez Światową Federacje Karate WKF dzięki czemu możne je stosować zarówno podczas treningu jak i oficjalnych zawodów WKF. W naszej ofercie posiadamy również bardzo wygodne kimona do karate DBX BUSHIDO zaprojektowane z myślą o treningu dzieci.

Marka
Cena
-

 

 

Jakie  kimono do karate?

Dobór kimona do karate zależy od wieku trenującego oraz przeznaczenia. Poniżej odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.

 

Jakie kimono do karate dla dzieci?

Kimono do karate dla dzieci powinno być wykonane z miękkiego i  lekkiego materiału. Zalecana gramatura to ok 200 g/m2. Optymalnym składem materiały jest bawełna i poliester – zalecana proporcja to ok 65% bawełny i 35% poliestru proporcje takie zapewniają komfort treningu oraz sprawiają że materiał będzie odporny na rozerwania.

 

Jaki rozmiar kimona do karate wybrać?

Bawełna jako materiał naturalny ma tendencje do kurczenia się podczas prania, warto więc wybrać rozmiar większy niż wzrost dziecka np. jeśli dziecko ma 120 cm wzrostu to zaleca się wybór rozmiaru 130 cm.

 

Jakie kimono do treningu kumite (walki)

Kimona do kumite powinno być wykonane z miękkiego lekkiego materiału w celu zapewnienia swobody ruchów podczas walki. W przypadku profesjonalnych kimon stosuje się dodatkowo siatki wentylacyjne na plecach w celu zapewnienia lepszej wentylacji.

 

Jakie kimono do treningu kata?

Kimono do treningu kata powinno  posiadać większą gramaturę (ok 350 g.m2) i być wykonane ze sztywniejszego materiały przez co będzie robiło „hałas” podczas wykonywania form.

 

Stroje do karate lub innych sztuk walki – nieodłączny element treningu

Każdy z rodzajów sztuk walki charakteryzuje się inną techniką, a zawodnicy w inny sposób wyprowadzają ciosy, kopnięcia oraz inaczej stosują uniki. Dlatego też tak istotny jest dobór właściwego kimona, które swoją charakterystyką umożliwi swobodę ruchów, a także zapewni odpowiednią trwałość. W DBX Bushido dostępne są stroje do treningu karate kimona o cechach pozwalających wykorzystać je także w treningu innych rodzajów sztuk walki. Właściwy wybór korzystnie wpłynie na komfort ćwiczeń i starć w czasie zawodów.

 

Kimono do karate – wybierz właściwy rozmiar

Stroje do treningu karate dostępne są w DBX Bushido w rozmiarach od 120 do 190 cm. Dzięki temu w odpowiednio dopasowane kimono mogą wyposażyć się u nas zarówno dzieci, jak i dorośli zawodnicy o zróżnicowanych warunkach fizycznych. Dobór odpowiedniego rozmiaru ma kluczowe znaczenie dla komfortu treningu. W opisach produktów znajdziesz tabele rozmiarów w wyszczególnionymi wymiarami.

 

Kimono treningowe dla dzieci – zapewnij małemu karatece komfortowy trening

Oprócz strojów do treningu karate dla dorosłych w naszej ofercie znajduje się szeroki wybór wysokiej jakości kimon treningowych dla dzieci. Są odpowiednio lekkie i wygodne, dzięki czemu zapewniają małemu karatece swobodę ruchów. Odporny na rozerwania materiał gwarantuje trwałość, podobnie jak wytrzymałe szwy. Wzmocnienia w kluczowych miejscach, takich jak m.in. pachy czy krok, wydłużają żywotność kimona i umożliwiają ich intensywną eksploatację.

Zobacz także: Pasy do kimonkombinezony sauna dres oraz zestawy treningowe

 

pixel