Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Ściągacze na kolana

( ilość produktów: 8 )

Opaski uciskowe na kolano - ściągacze i stabilizatory

Opaski uciskowe na kolana (ściągacze) przeznaczone do stabilizacji stawów podczas ćwiczeń siłowo – wytrzymałościowych. Stosowanie ściągaczy znacząco odciąża stawy i mięśnie minimalizując ryzyko kontuzji. Dodatkową zaletą używania ściągaczy jest utrzymywanie optymalnej temperatury stawów usprawniając ich funkcjonowanie podczas wykonywania ćwiczeń.

 

Cena
-

Ściągacze na kolana dostępne w sklepie DBX Bushido zostały stworzone z myślą o stabilizacji stawów kolanowych podcza ćwiczeń siłowych oraz wytrzymałościowych. Wykorzystując opaski uciskowe na kolano podczas aktywności fizycznej, znacząco obniżasz obciążenie stawu i redukujesz ryzyko wystąpienia kontuzji. Zobacz, jakie ściągacze na kolana dostępne są w ofercie sklepu DBX Bushido. 

 

Do czego służą ściągacze na kolana?

Ściągacze na kolana mogą być stosowane zarówno jako forma stabilizacji i wzmocnienia stawu kolanowego po przebytych kontuzjach lub drobnych urazach, a także w celach profilaktycznych jako odciążenie stawu podczas uprawiania sportu. W tym celu stosuje je bardzo wiele osób, które uprawiają sport zarówno amatorsko, jaki zawodowo. Ściągacze w dużym stopniu zmniejszają obciążenie wywierane na stawy podczas treningu, a także w odpowiednim stopniu stabilizują staw, zapobiegające przeprostowi i innym nienaturalnym ruchom stawu kolanowego.

 

Bardzo ważną funkcją ściągaczy jest to, że zapewniają stawowi kolanowemu odpowiedni komfort cieplny. Stawy wyziębione znacznie łatwiej ulegają urazom, dlatego też zachowanie odpowiedniej temperatury w bardzo dużym stopniu redukuje ryzyko odniesienia kontuzji podczas treningu. Ma to ogromne znaczenie szczególnie podczas uprawiania sportów outdoorowych, takich jak jogging czy jazda na rowerze. Miłośnicy tych dyscyplin nierzadko uprawiają je przez cały rok, niezależnie od pogody, dlatego też w chłodniejsze dni warto dodatkowo chronić kolana, czyli jedne z najbardziej wrażliwych stawów w całym układzie ruchu.

 

Usztywniacze kolan dostępne w DBX Bushido

W naszej ofercie dostępne są ściągacze na kolana, które gwarantują odpowiedni stopień usztywnienia stawu kolanowego oraz jego ochrony przed przeciążeniami. Wykonane są z optymalnej mieszanki poliestru i bawełny. Dzięki zastosowaniu obydwu tych materiałów wykazują one optymalne ucisk i stabilizację stawu, a także są łatwe do czyszczenia, co ma ogromne znaczenie, biorąc pod uwagę, że podczas wysiłku skóra produkuje sporą ilość potu. Oprócz opasek na kolana, w naszej ofercie dostępne są też inne ochraniacze niezbędne dla zawodników sportów walki i innych sportowców.

 

Dzięki starannym obszyciom ściągacze są trwałe i nie prują się podczas użytkowania. Dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy dobierze pasujący do obwodu swoich kolan.

 

Zobacz także: usztywniacze, ściągacze nadgarstkówściągacze stawu skokowego oraz ochraniacze na piszczele i stopy

pixel