SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kaski treningowe

( ilość produktów: 7 )

Kaski treningowe są niezbędne, jeśli trenujesz sztuki walki. Ich zadaniem jest ochrona głowy podczas wyprowadzanych uderzeń. Przynoszą korzyści zastosowania zarówno dla Ciebie, jako osoby ćwiczącej, jak i dla partnera sparingowego. Sprawdź, jakie modele kasków znajdziesz w sklepie DBX Bushido.

Marka
Cena
-

Kaski bokserskie – czy to konieczność?

Jeśli zastanawiasz się, czy kaski bokserskie są niezbędne podczas treningów, odpowiedź brzmi – TAK. To one odpowiadają za ochronę Twojej głowy. Nie unikniesz siniaków w trakcie treningów, jednak kask zadba o to, by nie doszło do bolesnych i trudnych w leczeniu kontuzji, a tym bardziej do uszkodzeń w obrębie mózgu.

Ten sam kask bokserski jest ochroną dla Ciebie, ale i dla partnera, z którym ćwiczysz. Wyprowadzanie ciosów na nieosłoniętą głowę jest niezwykle groźne zarówno dla osoby, która te ciosy przyjmuje, jak i wyprowadza.

Jak dobierać kaski sparringowe?

Kaski sparringowe powinny być przede wszystkim wykonane z wysokiej jakości materiałów, ponieważ ich zadaniem jest zabezpieczenie głowy oraz amortyzacja w trakcie przyjmowanych uderzeń. Z tego względu stawiaj na sprawdzone i markowe produkty, które znajdziesz w naszym sklepie.

Zwróć uwagę na konstrukcję kasku – możesz wybrać klasyczną, bez dodatkowej osłony, bądź z maską, która zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa. W DBX Bushido znajdziesz kaski bokserskie treningowe z maską poliwęglanową.

Wybierając kaski bokserskie uwzględnij rozmiar, który będzie idealnie dopasowany do Twojej głowy. Kask nie może za mocno uciskać głowy, ale zbyt luźny, który co chwilę trzeba poprawiać, również nie będzie dobrym rozwiązaniem. To bardzo ważny element, ponieważ decyduje zarówno o efektywnym, jak i bezpiecznym treningu.

Czym powinien się wyróżniać kask treningowy?

Dobrze dopasowane kaski bokserskie treningowe zapewniają bezpieczny trening. Aby znaleźć takie modele należy zwracać uwagę na:

  • zastosowanie wysokiej jakości materiału, który odpowiada za trwałość i odporność na uszkodzenia kasku,
  • łatwość utrzymania w czystości,
  • idealne dopasowanie,
  • możliwość regulacji, np. za pomocą rzepów,
  • anatomiczne wyprofilowanie,
  • dodatkową ochronę w okolicach brody i małżowin usznych,
  • materiał, który jest antypoślizgowy oraz zapobiega obtarciom,
  • konstrukcję, która zapewnia dobrą widoczność.

Uwzględnij rodzaj podejmowanego treningu, jego intensywność oraz indywidualne potrzeby. Postaw na kaski treningowe, które są produkowane zgodnie z normami bezpieczeństwa, aby doskonalenie umiejętności i technik sztuk walki było przyjemnością i odbywało się bez ryzyka doznania poważnych kontuzji. 

pixel