SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Piłki Wall Ball do treningu CrossFit

( ilość produktów: 4 )

Piłki lekarskie - Wall Ball

 

 

Piłki  typu Wall Ball wykorzystywane są zarówno w treningu typu CROSSFIT jak i w treningu ogólnorozwojowym w różnych dyscyplinach sportowych. Trening z piłkami angażuje dużą ilość partii mięśni, oddziałując globalnie na cały aparat ruchu. Trening tego typu zalecany jest w celu poprawy ogólnej sprawności fizycznej a zwłaszcza siły eksplozywnej będącej kluczowym elementem sportów walki i innych sportów bazujących na szybkości i dynamice.

 

Piłki Wall Ball należą do odmiany klasycznej piłki lekarskiej. Występują w różnych wariantach wagowych, zawsze jednak oferują tę samą średnicę – 34 cm. Dzięki temu podczas treningów z ich zastosowaniem zostaje zachowany ten sam wzorzec ruchowy, zmianie ulega jedynie waga piłki.

Czym są piłki Wall Ball?

Wall Balls to piłki do złudzenia przypominające tradycyjne piłki lekarskie. To akcesorium jest chętnie wykorzystywane w wielu rodzajach treningów, które mają na celu między innymi wpłynąć na poprawę kondycji, dynamiki, a także rozbudowę mięśni.

Angażują one duże partie mięśniowe, dzięki czemu oddziałują korzystnie na cały aparat ruchu. Sprawdzają się nie tylko po to, by poprawić ogólną sprawność fizyczną, ale i siłę eksplozywną, która jest niezbędna w sportach walki.

Do jakich ćwiczeń można wykorzystać piłki Wall Ball?

Piłki Wall Ball doskonale sprawdzają się w treningach CrossFit. Mogą być uzupełnieniem treningów ogólnorozwojowych, składających się z rozmaitych ćwiczeń, między innymi z akcesoriami treningowymi. Stanowią nieocenioną pomoc w pracy nad szybkością i dynamiką, które są bardzo ważnymi elementami w wielu sportach, w tym sztuk walki.

Piłki te wykorzystywane są w ćwiczeniach rzutów o ścianę czy też przysiadach z podbiciem piłki. Świetne efekty można uzyskać poprzez ich wykorzystanie w trakcie brzuszków, skrętów, wypadów, wznosów nad głowę i wielu innych.

To akcesorium treningowe należy do wszechstronnych produktów, które znajdują swoje zastosowanie nie tylko w crossficie czy treningach ogólnorozwojowych, ale i treningach typu:

  • funkcjonalnego
  • siłowego
  • interwałowego.

Dlaczego warto kupić piłki Wall Ball?

Wall Ball to piłki należące do uniwersalnych akcesoriów treningowych. Wszechstronne możliwości zastosowania pozwalają na opracowanie zróżnicowanych i efektywnych planów treningowych. W zależności od wykonywanych ćwiczeń, angażują wiele partii mięśniowych, co pozwala na pracę nad:

  • kondycją
  • dynamiką
  • siłą
  • szybkością.

Kompleksowo angażują do pracy całe ciało, a możliwość doboru piłki o konkretnej wadze, pozwala na dopasowanie rodzaju ćwiczeń i ilości powtórzeń do indywidualnych preferencji osoby ćwiczącej.

Czym się charakteryzują Wall Ball ze sklepu Bushido-Sport?

Nasze piłki wykonywane są z 7-warstwowego materiału – plawilu, który odpowiada za niezwykłą odporność na uszkodzenia czy warunki atmosferyczne. Dzięki temu piłki mogą być wykorzystywane w treningach zarówno domowych, jak i na siłowni czy na świeżym powietrzu.

Wewnątrz piłek zastosowaliśmy specjalnie przygotowany wypełniacz, który gwarantuje właściwą twardość, a także niezmienny kształt w trakcie realizacji ćwiczeń. W naszych piłkach stosujemy również podwójny system uszczelniający dla trwałości piłki. 

Zobacz także: Piłki Slam Balllekarskie oraz piłki gimnastyczne - fitness

pixel