SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Pasy kulturystyczne treningowe

( ilość produktów: 7 )

Pas kulturystyczny - Pas treningowy na brzuch do ćwiczeń siłowych

 

worki treningowe, bokserskie bushido

Pas treningowy kulturystyczny stabilizuje mięśnie odcinka lędźwiowego, przez co zwiększa bezpieczeństwo wykonywania ćwiczeń oraz podnosi możliwości Twoich osiągów. Zobacz, jakie pasy na siłownię dostępne są w ofercie DBX Bushido i wybierz pas ćwiczeń, który najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom.

 

Marka
Cena
-

Pas kulturystyczny – do czego służy??

Funkcją, jaką pełni pas na siłownię, jest stabilizacja odcinka lędźwiowego kręgosłupa w momencie podnoszenia dużych ciężarów. Okazuje się to pomocne szczególnie podczas rywalizacji sportowej, kiedy konieczne jest wspięcie się na wyżyny swoich możliwości. Zbyt słabe mięśnie brzucha i odcinka lędźwiowego mogłyby bowiem nie wytrzymać obciążeń, co mogłoby doprowadzić do wypadnięcia dysku, pojawienia się przepukliny lub nadmiernego napięcia mięśni w kończynach.


Jak działa pas kulturystyczny?

Pas do ćwiczeń siłowych, zakładany na brzuch przede wszystkim stabilizuje mięśnie, ale również podnosi ciśnienie tłoczni brzusznej. Wzmocnione w ten sposób mięśnie są w stanie wytrzymać większe obciążenia.

 

Co daje pas na siłowni?

Stabilizacja mięśni posturalnych umożliwia podnoszenie większych ciężarów, a także intensywniejsze i bardziej dynamiczne wykonywanie innych ćwiczeń, takich jak choćby przysiady, martwy ciąg czy ciężkie wiosłowanie. Pamiętaj jednak, że pas do ćwiczeń siłowych należy stosować rozsądnie, bowiem nadużywany w czasie treningu “rozleniwia” on mięśnie brzucha i odcinka lędźwiowego, co również może doprowadzić do poważnej kontuzji. Dlatego pas do ćwiczeń na brzuch zakładaj przede wszystkim przy treningu na maksymalnych obciążeniach, pokonywaniu kolejnych granic swoich możliwości oraz przy rywalizacji sportowej.

 

Prawidłowe zakładanie pasa kulturystycznego

Zakładanie pasa nie jest trudną sztuką, jednak każdy musi dobrze znać swoje ciało i znaleźć takie położenie, w którym pas nie będzie w żaden sposób uwierał, ocierał lub krępował ruchów. Dla każdego może być to inne umiejscowienie – np. między biodrami a żebrami, nieco niżej lub wyżej, w okolicy splotu słonecznego. Pas na początku należy “złamać”, czyli zmiękczyć poprzez normalną eksploatację lub kilkukrotne zwinięcie i rozwinięcie go.

 

Zalety pasów kulturystycznych

Pas do podnoszenia ciężarów to sprzęt, który przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo przy pokonywaniu kolejnych granic swoich możliwości oraz podczas treningu na niemal maksymalnych obciążeniach. Pas do ćwiczeń oraz inne akcesoria treningowe pomagają podnosić komfort, a przez to efektywność podczas ćwiczeń siłowych.

 

Pasy treningowe na kręgosłup – kiedy ich używać?

Pasy kulturystyczne na kręgosłup istotnie podnoszą bezpieczeństwo Twoich pleców w czasie treningu, a także okazują się pomocne przy przekraczaniu kolejnych barier swoich osiągnięć. Jednak tak, jak pisaliśmy wyżej, nie należy ich nadużywać, ponieważ mięśnie dolnego odcinka kręgosłupa i mięśnie brzucha mogą się rozleniwić przez nieustanne wsparcie z zewnątrz. W celu osiągania jak najlepszych rezultatów i zachowania bezpieczeństwa treningu należy zadbać także o wzmacnianie tych partii.Pasy kulturystyczne na kręgosłup powinny być zatem wykorzystywane szczególnie przy podejmowaniu wyzwań i przekraczaniu kolejnych barier. Ustabilizują wówczas mięśnie, ułatwiając osiągnięcie dobrych wyników i zmniejszając tym samym ryzyko urazu.

 

Pasy treningowe w ofercie DBX Bushido

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości pasy kulturystyczne, które pozwolą Ci bezpiecznie przekraczać kolejne bariery sportowe. Nasze pasy kulturystyczne doskonale przylegają do ciała, usztywniając kręgosłup lędźwiowy. Właściwy ucisk pasa zapewniają wstawki wykonane z utwardzonej pianki. Szerokość pasa w odcinku lędźwiowym ma aż 20 cm, dzięki czemu jeszcze lepiej stabilizuje kręgosłup. Możliwość regulacji ucisku pasa pozwala Ci dostosować go maksymalnie do swoich potrzeb. Wytrzymałe rzepy i klamra zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa.Materiał, z którego wykonany jest pas, nie podrażnia skóry i nie wywołuje otarć. Ponadto łatwo utrzymać go w czystości, co ma duże znaczenie przy intensywnym wysiłku.

 

Zobacz także: Wyciągi treningowepoduszki sensomotoryczne oraz Haki treningowe

pixel