Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poduszki sensomotoryczne - Dyski sensomotoryczne

ilość znalezionych towarów: 1

Dysk / poduszka sensomotoryczna rehabilitacyjna

 

Poduszka sensomotoryczna używana jest podczas treningu stabilności, balansu ciała oraz koordynacji ruchowej. Poduszka jest również często wykorzystywana podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych.

 

Pracujesz przy biurku lub przechodzisz rehabilitację? Bardzo pomocnym sprzętem okaże się dla Ciebie poduszka rehabilitacyjna sensomotoryczna, znana również jako dysk sensomotoryczny lub jeżyk. Poznaj te przyrządy i dowiedz się, w jaki sposób pomagają zachować prawidłową postawę i zapobiegać bólowi pleców.

 

Poduszka sensomotoryczna – do czego służy?

Poduszki sensomotoryczne przeznaczone są do pobudzaniu ruchów krążków międzykręgowych, które wymuszają zachowanie prawidłowej postawy ciała. Dzięki temu okazują się bardzo pomocne osobom, które ze względu na pracę lub tryb życia większość czasu spędzają na siedząco, a także osobom przechodzącym rehabilitację. Beret sensomotoryczny, bo tak również nazywany jest ten przyrząd, można wykorzystać do siedzenia oraz wykonywania rozmaitych ćwiczeń, zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej.


Dysk sensomotoryczny doskonale uzupełni pozostałe sprzęty rehabilitacyjne, takie jak np. piłki gimanstyczne.

Poduszka sensomotoryczna – jak siedzieć?

Poduszka sensomotoryczna do siedzenia nie wymaga żadnego przygotowania ani opanowania żadnej techniki. Wystarczy położyć ją na siedzisku krzesła i usiąść. Różnica polega na tym, że wymusza ona ruch, czyli tzw. siedzenie dynamiczne, które odciąża kręgosłup i wymusza prawidłową postawę, dzięki czemu pomaga zachować zdrowie kręgosłupa.

 

Poduszka sensomotoryczna – czy warto?

Odpowiedź jest tutaj oczywista – jak najbardziej! Poduszki sensomotoryczne mogą być stosowane przez każdego, również w celach profilaktycznych. Dzięki działaniu tego przyrządu utrzymasz prawidłową postawę podczas siedzenia, złagodzisz bóle pleców, zmniejszych napięcie mięśni i zmniejszysz prawdopodobieństwo występowania poważnych zwyrodnień kręgosłupa. Oprócz tego jeżyk pomaga:

 

  • poprawić kondycję ruchową,
  • pobudzić krążenie,
  • poprawić równowagę i koordynację ruchową.

 

Poduszka sensomotoryczna – jak napompować?

Pompowanie poduszek sensomotorycznych jest bardzo proste i niczym nie różni się do pompowania piłki. W sklepie DBX Bushido do dysków sensomotorycznych dołączamy gratisowo pompki z igłą.

 

Ćwiczenia z poduszką sensomotoryczną

Siedzenie to nie jedyne, do czego możesz wykorzystać poduszki sensomotoryczne – ćwiczenia z wykorzystanie tego przyrządu możesz wykonywać w pozycjach siedzącej, stojącej lub leżącej.

 

  • Siedząc na poduszcze sensomotoryzcznej, możesz balansować ciałem, przerzucając ciężar ciała z lewego pośladka na prawy i z powrotem (oczywiście pozostawiając tułów nieruchomy). Możesz także wykonywać skłony boczne lub wychylać tułów do przodu i odchylać do tyłu, ćwicząc w ten sposób miednicę.

  • Pozycja leżąca umożliwia wykonywanie z poduszką sensomotoryczną takich ćwiczeń, jak przerzuty nóg za głowę czy unoszenie bioder. W każdym przypadku należy utrzymywać poduszkę pod pośladkami.

  • Stojąc na poduszcze sesnomotorycznej z lekko ugiętymi kolanami, balansuj ciałem i staraj się utrzymywać równowagę.

 

Poduszka sensomotoryczna – gdzie kupić?

W sklepie https://bushido-sport.pl/ oferujemy wytrzymałe i wygodne poduszki sensomotoryczne, które objęte są dwuletnią gwarancją. Charakteryzują się wygodną, antypoślizgową powierzchnią i średnicą 35 cm. W zestawie zawierają również pompkę z igłą.

  

Zobacz także: Maszyna do rozciąganiaPiłka Bosu - platforma do balansowaniaAkcesoria - breloki do kluczy

pixel