Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Piłki gimnastyczne - Piłki fitness i rehabilitacyjne

ilość znalezionych towarów: 3

Piłka gimnastyczna - Piłka rehabilitacyjna - Piłka fitness

 

Pompowane piłki gimnastyczne stosowane w ćwiczeniach fitness i rehabilitacji. Dzięki grubej gumie piłki zapewniają duża wytrzymałość na uszkodzenia a przeciwpoślizgowa powłoka zwiesza komfort treningu.

 

|

Piłka gimanstyczna to sprzęt sportowy, który okaże się pomocny dosłownie każdemu – począwszy od sportowców, przez osoby, które chcą poprawić elastyczność swoich mięśni, a skończywszy na osobach przechodzących rehabilitację lub korygujących wady postawy. Piłka fitness powinna zatem znaleźć się w każdym klubie sportowym i gabinecie rehabilitacyjnym, a nawet w każdym domu.  

 

Dlaczego warto ćwiczyć z piłką gimnastyczą?

Piłka do fitnessu może być wykorzystywana do ćwiczeń, które aktywizują głębokie mięśnie posturalne, a także wiele pozostałych partii ciała, takich jak brzuch, plecy, nog i ramiona. Ćwiczenia nie są obciążające, dzięki czemu są bezpieczne dla osób w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania w jakikolwiek sport. Pomimo niskiej intensywności treningu na piłce, poprawia on w znacznym stopniu mobilność mięśni. Piłki treningowe wymagają również utrzymywania równowagi, dlatego ćwiczenia na tym sprzęcie poprawiają również koordynację ruchową oraz motorykę.

 

Do jakich ćwiczeń wykorzystasz piłkę gimanstyczną?

Piłka rehabilitacyjna – lub jesli wolisz gimanstyczna – może być wykorzystana do bardzo szerokie zakresu ćwiczeń ogólnorozwojowych. Wśród nich warto wymienić choćby ćwiczenia:

 

  • ruchowe,
  • korekcyjne,
  • rehabilitacyjne,
  • wzmacniające,
  • rozciągające,
  • z zakresu jogi,
  • pilatesowe.

 

O tym, że piłki gimanstyczne dają naprawdę zadziwiające efekty, świadczy fakt, że w swoim treningu korzystają z nich przedstawiciele skrajnie różnych dyscyplin sportowych. Wśród wystarczy wymienić zawodników sportów walki, crossfitowców, piłkarzy, pływaków czy narciarzy.

 

Piłki rehabilitacyjne w sklepie DBX Bushido

Jak w przypadku wszystkich akcesoriów i sprzętu sportowego, również w ofercie piłek gimanstycznych proponujemy wyłącznie wysokiej jakości sprzęt, który gwarantuje komfortowy i efektywny trening. Jakie cechy posiadają oferowane przez nas piłki do fitnessu?

 

  • Możesz wybrać odpowiednią dla siebie średnicę piłki, spośród wynoszących 55, 65 oraz 75 cm.
  • Guma, z której są wykonane, została wyprodukowana w technologii anti-burst, dzięki czemu w razie pęknięcia guma nie traci natychmiast powietrza, ale wypuszcza je stopniowo. Chroni to osobę ćwiczącą przed upadkiem.
  • Antypoślizgowa powierzchnia ułatwia utrzymanie się na piłce i prawidłowe wykonywanie ćwiczeń.

 

Piłki treningowe fitness – jak dobrać rozmiar?

Piłki do treningów fitness powinny być dobrane prawidłowo pod kątem rozmiaru, wówczas zapewnią właściwy komfort oraz efektywność treningu. Przy doborze piłek gimnastycznych najlepiej jest kierować się swoim wzrostem. Piłki gimnastyczne o średnicy 55 cm okażą się odpowiednie dla osób o wzroście mniejszym niż 165 cm. Piłki fitness o średnicy 65 cm to wybór właściwy dla osób o wzroście mieszczącym się w zakresie od 165 do 182 cm. Piłki do treningów fitness o średnicy 75 cm są odpowiednie dla osób o wzroście przekraczającym 182 cm. Nieodpowiedni rozmiar piłek treningowych może skutkować niestety zwiększonym ryzykiem kontuzji, a przede wszystkim znacząco obniży komfort i efektywność ćwiczeń.

 

Jak pompować piłki fitness?

Każda piłka do treningów fitness dostępna w sklepie DBX Bushido zawiera łatwą w obsłudze pompkę z odpowiednią końcówką. Możliwość wygodnego pompowania nogą pozwoli Ci osiągnąć właściwą twardość piłki w zaledwie kilka minut, po czym możesz przejść do wykonywania ćwiczeń.

 

Piłki do ćwiczeń fitness – dla kogo?

Piłki gimnastyczne to akcesoria nie tylko dla sportowców uprawiających wszelakie dyscypliny. Okazują się bardzo pomocne także dla osób prowadzących siedzący tryb życia, ponieważ dzięki nim może właściwie wzmocnić mięśnie kręgosłupa i pracować na prawidłową postawą ciała. Ćwiczenia z piłką fitness są mało obciążające, a ich niska intensywność nie powinna stanowić przeszkody nawet dla osób niemających nic wspólnego ze sportem.

 

Zobacz także: Piłki lekarskieSlam Ball oraz Wall ball

pixel