Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gumy - Taśmy Pilates

ilość znalezionych towarów: 1

Podczas treningu znaczenie ma każdy element – opór, liczba powtórzeń, częstotliwość wykonywania poszczególnych ćwiczeń, a także prawidłowa technika. Praca nad ciałem wymaga połączenia wszystkich elementów, aby trening był nie tylko efektywny, ale i bezpieczny.

W ćwiczeniach całego ciała, dowolnych partii, pomocne okazują się być gumy do pilatesu. Mają one formę taśm o średniej długości około 120 cm. Nie tworzą pętli, dostępne są zaś w różnych kolorach, które określają siłę oporu, jaką stawiają.

Taśma do pilatesu – nie tylko w pilatesie

Zarówno w pilatesie, jodze, podczas rozciągania, jak i na etapie rehabilitacji można wykorzystywać taśmy do pilatesu. Ich zadaniem jest stawianie oporu podczas rozciągania gumy, dzięki czemu można pracować nad wybranymi partiami ciałami, w sposób bezpieczny i efektywny.

 

Ćwiczenia z taśmami

Ćwiczenia wykonywane z taśmami angażują poszczególne partie mięśniowe. To świetny sposób na pracę nad mięśniami głębokimi, a także dostosowanie oporu do indywidualnych możliwości, rodzaju wykonywanego treningu oraz efektów, które mają zostać osiągnięte.

 

Guma do pilatesu nadaje się ponadto do ćwiczeń rehabilitacyjnych. To niepozorne akcesorium wykorzystują rehabilitanci na całym świecie, ponieważ pozwala ono na zwiększanie elastyczności i mobilizowanie stawów, ale bez nadmiernego obciążenia, które mogłoby wpłynąć na kontuzje.

 

Zalety stosowania taśm do pilatesu

Najbardziej prozaiczna i widoczna na pierwszy rzut oka zaleta, to niewielkie wymiary i minimalna waga, dzięki czemu gumę do pilatesu łatwo spakować, zabrać ze sobą na siłownię, na trening na powietrzu, na salę rehabilitacyjną, a nawet na wakacyjny wyjazd.

 

Taśmy tego typu są uniwersalne w zastosowaniu. Można dopasować intensywność i stopień trudności treningu do własnych potrzeb i umiejętności, w zależności od oporu stawianego przez gumę. Każda taśma zwykle naciąga się do trzykrotności swojej długości, przy czym zasada działania polega na tym, że im mniejszy stopień naciągnięcia, tym mniejszy opór.

 

Stosowanie gum do pilatesu nie wpływa na obciążenie stawów. Można liczyć również na bezpieczny trening, bez ryzyka powstania urazu.

 

Taśma pilates, która znalazła się w naszej ofercie, nadaje się zarówno do ćwiczeń wybranych partii ciała, jak i podczas rehabilitacji. Można się zdecydować na wybór taśmy oferującej średni lub mocny opór, bądź na zestaw taśm, aby jeszcze bardziej urozmaicić swój trening.

 

Taśmy do treningu pilates – korzyści treningu z taśmami

Wykorzystując gumy do treningu pilates, jesteś w stanie osiągnąć znacznie lepsze efekty treningu. Taśmy pilates przełożą się na:

 

  • poprawę siły i elastyczności mięśni głębokich, a także lepsza koordynację ruchową;
  • zwiększenie intensywności standardowych ćwiczeń, dzięki czemu skuteczniej wzmocnisz mięśnie w poszczególnych partiach ciała;
  • łatwiejsze wypracowanie prawidłowej techniki i wzorców ruchowych przy wykonywaniu szerokiego repertuaru różnych ćwiczeń;
  • skuteczniejsze zwiększenie świadomości własnego ciała, czego efektem będą prawidłowa postawa oraz utrzymywanie właściwych pozycji wyjściowych w czasie wykonywania ćwiczeń;
  • wzmocnienie stawów, więzadeł i ścięgien, dzięki czemu stają się one bardziej odporne na urazy;
  • poprawę elastyczności mięśni kończyn dolnych i górnych;
  • poszerzenie wachlarzu treningowego o relatywnie proste ćwiczenia, które dają jednak solidne efekty.

 

Gumy pilates – trenuj w każdych warunkach

Gumy do treningu pilates dają Ci możliwość wykonania wielu standardowych ćwiczeń z dodatkowych obciążeniem, przez co zwiększysz efektywność treningu i szybciej zauważysz efekty. Co więcej, ćwiczenia z taśmami pilates możesz wykonywać praktycznie wszędzie – zarówno na siłowni w sali sportowej, ale też w domu czy nawet w ogrodzie.

Taśmy pilates to rozwiązanie w pełni bezpieczne, odpowiednie dla wszystkich osób, które chcą zadbać o swoją kondycję, niezależnie od aktualnego przygotowania fizycznego.

pixel