SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Ekspandery do ćwiczeń

( ilość produktów: 3 )

Ekspandery gumowe do ćwiczeń ogólnorozwojowych

 

Ekspander do ćwiczeń umożliwia trening wielu partii mięśni, a możliwość wykonywania bardzo zróżnicowanych ćwiczeń pozwala de facto na trenowanie całego ciała. Ćwiczenia z ekspanderem wykonuje się zarówno w czasie wypracowywania siły, jak też w celu rozciągania lub podczas fizjoterapii.

Co to jest ekspander?

Każdy, kto chciałby wykonywać w domu różnego rodzaju ćwiczenia rozciągające i wzmacniające, powinien sięgnąć po ekspander – przyrząd do ćwiczeń, którego konstrukcja jest bardzo prosta, jednak daje naprawdę szerokie możliwości. Typowy ekspander składa się z dwóch uchwytów oraz łączących je linek, które mogą być wykonane z elastycznych gum lub sprężyn. Wykonywanie ćwiczeń polega na rozciąganiu linek, co z pozoru jest proste, jednak daje bardzo dobre efekty w ćwiczeniu mięśni.

Ekspandery do ćwiczeń – dlaczego warto z nich korzystać?

Jak już wspomnieliśmy, ekspander pozwala na trening całego ciała. Efektywność ćwiczeń z ekspanderem jest naprawdę wysoka i pozwala z powodzeniem zastąpić nim hantle, szczególnie osobom, które dopiero zaczynają trening siłowy. Trening na ekspanderze pomoże Ci przygotować się do bardziej zaawansowanych ćwiczeń, np. ze sztangą lub innymi przyrządami, jakie znajdziesz na siłowni, a także do treningu kalisteniki, czyli ćwiczeń na ciężarze własnego ciała, do którego wykorzystuje się między innymi drążki do podciągania.

Nie oznacza to, że ekspandery do ćwiczeń są przeznaczone wyłącznie dla osób początkujących. Zaawansowani sportowcy mogą dzięki niemu uatrakcyjnić treningową rutynę oraz zwiększyć opór mięśni podczas wykonywania wielu rodzajów ćwiczeń, takich, jak choćby przysiady, wykroki, wyciskanie i wiel innych.

Dużą zaletą ekspanderów jest również to, że zajmują bardzo mało miejsca, dlatego są idealnym sprzętem do ćwiczenia w domu, gdyż ich przechowywanie jest bardzo łatwe. 

 

Rodzaje ekspanderów dostępne w DBX Bushido

W naszej ofercie dostępne są ekspandery gumowe oraz sprężynowe. Oprócz nich możesz zdecydować się również na zestawy gum do ćwiczeń, które zwiększają opór mięśni podczas ćwiczeń ogólnorozwojowych. 

  • Ekspander gumowy – wyposażony jest w lateksową gumę, która gwarantuje dużą wytrzymałość i zachowanie właściwości nawet po kilku latach treningu. Umożliwia ćwiczenie wielu parti mięśni, m.in. ramion, klatki piersiowej czy grzbietu. Jest lekki i ergonomiczny. W naszej ofercie dostępne są ekspandery gumowe z gumami stawiającymi różny opór, dlatego możesz wybrać ekspander odpowiedni dla swoich możliwości.

  • Ekspander sprężynowy – jest to klasyczna wersja ekspandera, w którym opór stawiają sprężyny rozmieszczone pomiędzy dwoma uchwytami. Jego zaletą jest to, że sprężyny można odczepiać, regulując w ten sposób opór, jaki stawia.

 

Możesz zdecydować się też na zestawy elastycznych gum, dzięki którym zwiększysz opór ćwiczeń ogólnorozwojowych. Zestawach znajdują się gumy o różnych wartościach oporu, dzięki czemu możesz dostosować go do swoich możliwości w poszczególnych ćwiczeniach.
 

Ekspander gumowy czy metalowy?

Przyrząd ze sprężynami do ćwiczeń siłowych, czyli ekspander sprężynowy jest z reguły mniej rozciągliwy, a co za tym idzie również mniej funkcjonalny. Choć wymaga włożenia w trening większego wysiłku, to jednak pozwala na wykonywanie mniejszej liczby różnych ćwiczeń. Dlatego jest optymalnym wyborem dla kogoś, kto stawia na prostsze ćwiczenia o dużej intensywności, których celem jest budowanie siły. Jeżeli natomiast chcesz wykonywać jak najbardziej zróżnicowane ćwiczenia na wiele partii mięśni całego ciała, postaw na ekspandery gumowe, które są bardziej funkcjonalne, a ponadto umożliwiają podczepienie uchwytów i założenie ich do gumy o innym stopniu elastyczności.

Ekspander – jak używać?

Jak ćwiczyć z ekspanderami? Zasada działania tego przyrządu jest naprawdę prosta. Wystarczy rozciągać gumę lub sprężyny, a następnie powoli, w kontrolowany sposób powracać do pozycji wyjściowej. W zależności od rodzaju ekspandera możesz używać ich do ćwiczeń różnych partii mięśni, trzymając je w rękach lub przytrzymują stopami przy podłodze lub na stopie uniesionej w powietrzu. Spektrum ćwiczeń do wykonywania z ekspanderem jest bardzo szerokie.

Rodzaje ekspanderów dostępne w DBX Bushido

Nie warto stawiać na pierwszy lepszy model ekspandera, bowiem przyrządy te występują w bardzo zróżnicowanych wariantach. Warto na początku przede wszystkim określić swoje potrzeby i oczekiwania. Przy wyborze ekspandera warto zwrócić uwagę na:

  • długość – warto dostosować ją do wzrostu i rozpiętości ramion, a także wziąć pod uwagę to, jakie ćwiczenia planujesz wykonywać z ekspanderem, bowiem krótkie i długie linki dają różne możliwości;

  • obciążenie – aby trening był efektywny, musisz dobrze dobrać obciążenie ekspandera do swoich możliwości, obciążenie ekspanderów gumowych często oznaczone jest kolorami, natomiast w ekspanderach sprężynowych cenną funkcją jest możliwość odpinania i przypinania sprężyn;

  • jakość – ekspandery dostępne w DBX Bushido charakteryzują się trwałością i ergonomicznymi kształtami uchwytów, dzięki którym trening jest bardziej komfortowy.

 

Zobacz także: Uchwyty i akcesoria do gumgumy treningowe Power Band oraz gumy - taśmy pilates

pixel