Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Maczugi Clubbells

( ilość produktów: 1 )

Zarówno w treningach siłowych, wytrzymałościowych, jak i podczas ćwiczeń funkcjonalnych warto wykorzystać maczugi clubbells. Jest to akcesorium treningowe kształtem przypominające kręgiel o wydłużonej szyjce.

Dostępne w naszej ofercie maczugi treningowe clubbells swój początek wzięły od indyjskich maczug służących do akrobatycznej żonglerki. Jakie efekty przynosi ich stosowanie i jak dobierać ten przyrząd do wykonywanych ćwiczeń?

Clubbell – korzyści dla całego ciała

Podejmowanie ćwiczeń, które bazują na ruchach wykonywanych tylko w niektórych płaszczyznach, nie daje zbyt wielu szans na odkrycie najsłabszych punktów ciała. To dlatego o wykorzystaniu maczug treningowych mówi się najwięcej w kontekście sportów siłowych. W tej dziedzinie bowiem praca nierzadko skupia się na ćwiczeniach wykonywanych tylko w płaszczyźnie strzałkowej, przez co trudno o poprawę chwytu czy chociażby wzmocnienie obręczy barkowej.

 

Wzmacniaj siłę z maczugami clubbels

Clubbells to maczugi idealnie nadające się do treningu siłowego, ponieważ pozwalają na ćwiczenia w praktycznie każdej płaszczyźnie. W efekcie końcowym można wzmocnić chwyt, zwiększyć mobilność obręczy barkowej, eliminując bóle w stawach i czyniąc je bardziej odpornymi na kontuzje.

 

Zaangażuj w trening wiele mięśni

Trening z maczugami jest w stanie wzmocnić całe ciało, bo angażuje wiele grup mięśni. Podczas zamachów i obrotów dochodzi do rozciągania i rozluźniania mięśni, natomiast kompleksowe ćwiczenia są idealnym sposobem na efektywne spalanie tłuszczu i odchudzanie. Nawet dla osób początkujących, które mogą wybrać maczugę o małej wadze.

 

Trening z maczugami – wybierz odpowiedni sprzęt

Maczugi do treningu dostępne są w wersjach o różnej wadze – najczęściej można znaleźć modele ważące od 2 kg do 8 kg, ale są również cięższe. W naszej ofercie znalazły się także 10 kg maczugi żeliwne.

 

Osoby początkujące powinny stawiać na najlżejsze maczugi, aby przyzwyczaić ciało do treningu z takim akcesorium, przygotować stawy i obręcz barkową do pracy we wszystkich płaszczyznach. W późniejszym czasie łatwiej przejść na trening z cięższymi maczugami, tym bardziej szukając sposobu na wzmocnienie ciała, większej wytrzymałości i siły.

 

Najważniejsze zalety korzystania a maczug clubbels

Treningi z clubbells poprawiają chwyt ręki i polepszają motorykę. Rozluźniają mięśnie, a także pozwalają uzyskać większą mobilność. Niwelują ból głównie występujący w obręczy barkowej. Wpływają na wzmocnienie ścięgien i więzadeł oraz dają szansę na sylwetkę rozbudowaną w sposób symetryczny. Poza tym świetnie nadają się do urozmaicenia treningu.

pixel