Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Hantle i hantelki do ćwiczeń

ilość znalezionych towarów: 1

Hantle treningowe - Hantle winylowe - Hantle żeliwne

 

 

 

W ofercie posiadamy zarówno gruszki bokserskie przeznaczone do montażu na platformach bokserskich jak i gruszki przeznaczone do treningu kopnięć które możesz zamontować na łańcuchu lub sznurze trenując celność, uniki, oraz wyczucie dystansu w walce

 Hantle dają ogromne możliwości wykonywania ćwiczeń na siłowni lub w domu. Co więcej, wbrew powszechnej opinii można wykorzystywać je nie tylko do ćwiczenia mięśni rąk, ale w zasadzie całego ciała, nie wyłączając nóg. Zobacz, jakie hantle i hantelki przygotowaliśmy w ofercie DBX Bushido.

 

Hantle do ćwiczeń – dlaczego warto je mieć?

Ciężarki do ćwiczeń może wykorzystywać każdy, kto chce zadbać o swoją formę, niezależnie od tego, czy chce wzmocnić siłę, czy mobilność swoich mięśni. Ćwiczenia z hantlami mogą stanowić samoistny trening, jak również, jako forma obciążenia, uzupełnieniem treningu innych dyscyplin, na przykład biegania, pływania, gimnastyki czy nawet gier zespołowych. Ciężar hantli można dobierać dowolnie do swoich potrzeb oraz możliwości, dzięki czemu każdy może dostosować trening do własnych preferencji i możliwości.

 

Korzyści z ćwiczeń z hantlami

Ćwiczenia z hantlami rozwijają wszechstronnie. Stanowią element treningu siłowego, który przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej oraz wysmuklenia sylwetki. Po treningu z hantelkami mięśnie stają się bardziej twarde, zwarte i napięte, jednocześnie nie zwiększając nadmiernie swojej objętości. Dlatego też jest to odpowiednia forma ćwiczeń dla osób, które chcą wzmocnić ciało, ale nie budować kulturystycznej sylwetki.

 

Hantle żeliwne czy winylowe?

W naszej ofercie znajdziesz hantle żeliwne oraz hantle winylowe. Ze względu na swoją charakterystykę lepiej sprawdzają się w różnych rodzajach ćwiczeń i są wybierane przez osoby o innych preferencjach w kwestii aktywności fizycznej.

 

Hantle żeliwne

Są to typowe ciężarki do ćwiczeń siłowych. Umożliwiają dokładanie lub odejmowanie ciężaru w zależności od potrzeb. Dzięki temu możliwości obciążenia są naprawdę duże. Najchętniej sięgają po nie osoby ćwiczące siłę i budujące sylwetkę ciała. Ich ogromną zaletą jest trwałość, dzięki której żywotność hantli żeliwnych w zasadzie nie ma kończącego się okresu.

 

W ofercie DBX Bushido znajdziesz hantle żeliwne w zestawach – ergonomiczne walizki mieszczą sztangielki wraz z kompletem obciążników o różnej masie.

 

Hantelki winylowe

Ciężarki do ćwiczeń tego rodzaju również są wykonane z żeliwa, jednak dodatkowo pokryte są winylową powłoką. Dzięki temu zyskują na estetyce, przez chętnie wykorzystywane są przez kobiety w czasie treningu fitness. Posiadają swoją stałą masę, dlatego rzadziej sięga się po nie w celu treningu siłowego. Najczęściej służą jako obciążenie do różnych ćwiczeń aerobowych. Różne kolory powłoki pozwalają łatwo odróżnić hantle o poszczególnym ciężarze.

pixel