Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Worek treningowy dla dzieci – jak wybrać odpowiedni?

2023-02-03
Worek treningowy dla dzieci – jak wybrać odpowiedni?

W rozwoju małego fightera istotne jest dostosowanie do jego możliwości nie tylko obciążeń treningowych, ale też parametrów sprzętu. Dlatego na początku drogi sportowej najmłodszych bokserów, zawodników MMA czy kick-boxerów tak ważne jest, aby zapewnić im m.in. przystosowany do ich możliwości worek treningowy dla dzieci. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze worka do boksowania dla najmłodszych fighterów.

Worek bokserski dla dzieci – rozmiar

Pierwszy parametr worka bokserskiego dla dzieci, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze, to rozmiar. Worek treningowy dla dzieci powinien liczyć co najmniej 70 cm – 80 cm. Dzieci bardzo szybko rosną, dlatego mniejsze worki mogą szybko przestać być wystarczające. Większy rozmiar nie będzie natomiast przeszkadzał w treningu. Worek do boksowania dla dzieci o wielkości ok. 70–80 cm bardzo dobrze będzie sprawdzał się w treningu młodych fighterów do ok. 14. roku życia.

Worek treningowy dla dziecka – jaką powinien mieć wagę?

Kolejnym istotnym parametrem worków treningowych dla dzieci jest ich waga. To właśnie od niej zależą efektywność i bezpieczeństwo treningu młodych bokserów. Zbyt ciężki i zbyt twardy worek nie tylko uniemożliwia skuteczne trenowanie szybkości i dynamiki uderzenia, ale także okażą się niebezpieczne przy wypracowywaniu siły. Silne uderzenia dziecka w zbyt ciężki worek mogą powodować mikrourazy w stawach dłoni i w nadgarstkach.Dla dzieci w wieku do 14 lat optymalnym rozwiązaniem okażą się worki treningowe o wadze w granicach 15–20 kg. Nieco starsi fighterzy mogą wykorzystywać w treningu worki o wadze do 30 kg. Worki o tej wadze nie kołyszą się, gwarantując optymalne warunki do efektywnego i bezpiecznego treningu.Warto zwrócić uwagę też na wypełnienie. Powinno być ono mieszanką różnych materiałów. Dzięki temu worki są odpowiednio elastyczne, mają właściwy ciężar i są odporna na zbijanie o odkształcanie, co wpływa na komfort treningu, ale też na żywotność sprzętu.

Worki bokserskie dla dzieci – postaw na jakość

Jakość worka treningowego dla dzieci wiąże się nie tylko z jego trwałością, ale też komfortem treningu. Dlatego w DBX Bushido preferujemy rozwiązania, których jakość wykonania odpowiada worki bokserskim dla dorosłym fighterów. Worki dla dzieci wykonane są z plawilu, pokryte dwustronną warstwą ochronną. Materiał wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, promienie UV oraz zbieranie zabrudzeń. Dzięki temu mali fighterzy mogą ćwiczyć z nimi intensywnie, a także wykorzystywać je w każdych warunkach, m.in. na zewnątrz czy na strychach i w piwnicach, gdzie zasadniczo mamy do czynienia z większą wilgotnością niż np. salkach gimnastycznych.W kontekście bezpieczeństwa niezwykle ważne jest to, żeby nadruki na workach treningowych dla dzieci były wykonane za pomocą farb niewykazujących szkodliwego działania dla zdrowia.

Worek treningowy stojący dla dzieci – na co zwrócić uwagę

Worek treningowy stojący dla dzieci to niezbędne uzupełnienie treningu młodego fightera. Optymalnym rozwiązaniem dla najmłodszych zawodników sportów walki są worki wypełnione miękką, niezbijającą się pianką. Gwarantują długą żywotność, są bezpieczne i odpowiednio miękkie. Istotnymi parametrami są wysokość i powierzchnia treningowa. Dorośli zawodnicy korzystają z worków stojących o wysokości ok. 180 cm, dla młodszych optymalnym rozwiązaniem okaże się worek treningowy stojący dla dzieci zbliżony wysokością do wzrostu dziecka.

Worki treningowe dla dzieci – sprawdź ofertę DBX Bushido

W naszym asortymencie dostępne są worki treningowe dla dzieci, spełniające wszystkie normy jakościowe. Są bezpieczne, trwałe i gwarantują komfortowy, a przede wszystkim efektywny trening małego sportowca. Ich jakość nie odbiega od profesjonalnego sprzętu dla dorosłych zawodników.

pixel