Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ochraniacze na zęby – must have podczas treningu

2023-01-07
Ochraniacze na zęby – must have podczas treningu

Ochrona najbardziej narażonych na uszkodzenia części ciała to konieczność podczas treningów bokserskich. Bez względu na to, czy ćwiczysz, czy mierzysz się w ringu z rywalem – ochraniacz na zęby to absolutny must have Twojego wyposażenia. Zobacz, jakie są rodzaje ochraniaczy i czym kierować się przy ich wybieraniu. Przekonaj się, że bez tego gadżetu nie powinieneś nawet myśleć o rozpoczynaniu walki.

Ochraniacz na szczękę – gadżet dla sportowców

Ochraniacze na zęby to niezbędny element wyposażenia sportowców, którzy uprawiają kontaktowe dyscypliny sportowe, takie jak piłka nożna, hokej, rugby czy boks. Służą one do ochrony zębów przed urazami, które mogą być spowodowane przez uderzenia, upadki lub kolizje z innymi zawodnikami. Dobrze dopasowany ochraniacz zagwarantuje komfort trenowania, a także zapewni większą swobodę, dzięki świadomości, że nie grozi Ci bolesna kontuzja.

Dopasowanie ochraniacza szczęki

Ochraniacze na zęby są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiedni model do indywidualnych potrzeb.

Ochraniacze na zęby mogą być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze są modele podstawowe – zazwyczaj jednowarstwowe, odpowiednie dla osób, które dopiero zaczynają przygodę ze sztukami walki. Dla bardziej zaawansowanych konieczne są konstrukcje kilkuwarstwowe, np. żelowe. Łatwo dopasowują się one do kształtu i ułożenia zębów, idealnie do nich przylegając. Nie ma więc ryzyka, że ochraniacz wypadnie podczas uderzenia. Jeszcze lepsze przyleganie zapewniają ochraniacze termoplastyczne, a nawet protetyczne – wykonywane na indywidualne zamówienia.

Ochraniacz na zęby – jak działa?

Przeprowadzono już wiele testów i badań, które wykazały, że trenowanie ze szczęką bokserską stanowi doskonałe zabezpieczenie dla zawodników. Zmniejsza się u nich ryzyko kontuzji, uszkodzenia, a nawet wybicia zębów pod wpływem uderzeń. Ochraniacz na zęby zabezpiecza też język, zmniejszając ryzyko jego przygryzienia, które bywa bardzo bolesne.

Dobrze dopasowany ochraniacz na szczękę nie powinien powodować dyskomfortu, który rozpraszałby zawodnika podczas walki. Musi natomiast dobrze przylegać do zębów i mieścić się w jamie ustnej, nie wywołując otarć ani nie luzując się podczas starcia. To najłatwiej uzyskać dzięki technologii boil and bite. Polega ona na umieszczeniu ochraniacza, który jest tylko częściowo wyprofilowany w gotującej się wodzie. Pod wpływem temperatury masa stanie się bardziej plastyczna i w ustach, pod wpływem nacisku zębów rozgrzana forma ukształtuje się ostatecznie.

Szczęka bokserska – zainwestuj w ochronę ciała

Sporty walki, sporty kontaktowe często powodują kontuzje. Aby jak najlepiej się przed nimi chronić warto zainwestować w dobry ochraniacz na szczękę. Jest to niezbędny element całego stroju sportowego i gadżet, bez którego nie należy stawiać się w ringu. Jednak kluczem do prawidłowej ochrony jest po pierwsze zakup solidnego produktu, a po drugie idealne dopasowanie go do siebie.

pixel