SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Porównanie modeli gruszek bokserskich DBX Bushido | Seria Zaplecze fightera

2021-06-07
Porównanie modeli gruszek bokserskich DBX Bushido | Seria Zaplecze fightera

Ten wpis będzie dotyczył gruszek bokserskich – dowiesz się z niego, jakie korzyści fighterzy czerpią z wykorzystania z ich w treningu, jak prawidłowo dobrać gruszkę bokserską, tak aby jak najlepiej spełniła Twoje oczekiwania i pozwoliła trenować efektywnie, a także poznasz najciekawsze modele gruszek bokserskich, dostępne w ofercie sklepu DBX Bushido.

 

Zalety treningu z gruszkami bokserskimi

Gruszki treningowe są bardzo praktyczną alternatywą dla dużych worków treningowych, szczególnie w sytuacji, kiedy trenujesz w małym pomieszczeniu, w którym po prostu nie ma możliwości zawieszenia worka o wysokości sięgającej niemal dwóch metrów. Gruszka bokserska ma kompaktowe wymiary, dlatego można zawiesić ją nawet w małym mieszkaniu i bez problemu przechowywać w szafie czy pod łóżkiem.

 

Gruszka bokserska jako uzupełnienie treningu z workiem

Jednakże gruszka treningowa to nie tylko alternatywa dla worka, ale też uzupełnienie treningu bokserskiego, do którego wykorzystujesz worek. Gruszka charakteryzuje się innym kształtem, a płaszczyzny uderzania umiejscowione są gdzie indziej i pod innymi kątami, dlatego gruszki bokserskie lepiej sprawdzają się w trenowaniu wybranych technik specjalistycznych, m.in. uderzeń hakowych oraz technik wykorzystywanych w innych sportach walki niż pięściarstwo, tj. uderzeń łokciem lub kolanem.

Zatem niezależnie od tego, czy nie możesz zawiesić worka w swoim mieszkaniu lub salce treningowej, czy też chcesz urozmaicić swój trening, gruszka bokserska na pewno będzie skutecznym rozwiązaniem.

 

Rodzaje gruszek DBX Bushido – poznaj ich cechy i zastosowanie w treningu

Przedstawimy Ci cztery rodzaje gruszek treningowych DBX Bushido. Będą różnić się od siebie przede wszystkim wymiarami i masą, a to wpłynie bezpośrednio na możliwości ich wykorzystania w treningu fighterskim.

 

Gruszka techniczna SK5

Gruszka techniczna SK5 to najmniejszy model spośród gruszek dostępnych w DBX Bushido. Jej waga wynosi około 5 kg, a obwód około 92 cm. Ze względu na swój niewielki rozmiar jest przeznaczona przede wszystkim do treningu technicznego. Ćwiczenia z tą gruszką pomagają rozwijać:

  • celność uderzeń,
  • wyczucie dystansu do przeciwnika,
  • koordynację ruchową.

Gruszkę techniczną SK5 możesz wykorzystać też jako alternatywę dla seal bagów w treningu uników. Jednakże jest niezbędna przede wszystkim dla tych zawodników, którzy chcą rozwijać swoje techniczne umiejętności walki.

Sprawdź: GRUSZKA BOKSERSKA TECHNICZNA 5 KG SK5

 

Gruszka bokserska ARP-508

Jest to gruszka treningowa o wysokości około 60 cm i obwodzie około 130 cm, natomiast jej masa jest zależna od rodzaju materiału, którym jest wypełniona. Możesz zakupić gruszkę bokserską ARP-508 pustą i wypełnić dowolnym wypełniaczem. Jeśli będą to ścinki materiałów, jej masa będzie wynosiła w okolicach kilkunastu kilogramów. Jeśli zdecydujesz się na zakup gruszki wypełnionej gumowym granulatem, wtedy jej masa wynosi w granicach 25-30 kg. Dlatego też ten model możesz wykorzystać nie tylko do treningu technicznego, ale też wypracowywania siły uderzenia.

 

Jakie cechy posiada gruszka bokserska ARP-508?

U dołu gruszka posiada dodatkowe mocowanie, za pomocą którego możesz poprawić jej stabilność, wykorzystując ekspander i kotwicę. Funkcja ta przydaje się w czasie treningu siły ciosów – gruszka przymocowana od dołu za pomocą ekspandera do kotwicy będzie imitowała duży worek treningowy. W treningu technicznym mocowanie nie jest potrzebne, gdyż wtedy zależy nam właśnie na większej mobilności gruszki.

Nieco mniejszy obwód gruszki w jej górnej części pomaga w ćwiczeniu uderzeń łokciem. Natomiast jej dolna, szersza część jest odpowiednia do trenowania ciosów sierpowych i podbródkowych, kopnięć kolanami oraz całej gamy technik bokserskich i kickbokserskich.

Sprawdź: Gruszka treningowa bokserska XL ARP-508 60x40 cm 30 kg

 

Gruszka treningowa ARP-512

Jest to model podobny do gruszki ARP-508, jednak charakteryzuje się tym, że jest nieco wyższa i nieco bardziej wyprofilowana – wysokość to około 70 cm, natomiast obwód w najszerszym miejscu to około 130 cm. Jej waga również zależy od rodzaju wypełniacza. Gruszka bokserska ARP-512 wypełniona ścinkami materiałów będzie ważyła około kilkunastu kilogramów, natomiast wypełnienie gumowym granulatem zagwarantuje wagę około 25-30 kg. Jest to zatem duża gruszka, którą możesz wykorzystać zarówno w treningu technicznym, jak i siłowym.

Podobnie jak gruszka ARP-508, ten model również posiada dolne mocowanie, które rozbudowuje funkcjonalność gruszki o trening siły uderzenia.

Sprawdź: Gruszka treningowa bokserska XL ARP-512 70x40 cm ok. 30 KG!

 

Gruszka XXL SK25

Gruszka XXL SK25 to największy model spośród dostępnych w naszym sklepie gruszek bokserskich. Podobnie jak poprzednie modele, ją także możesz wykorzystać w treningu technicznym i treningu siły uderzenia. Jej wysokość to około 80 cm, a obwód w najszerszym miejscu wynosi około 180 cm. Waży około 25 kg, co pozwala wykonać naprawdę solidny bokserski trening.

Jest to jeden z najpopularniejszych modeli gruszek bokserskich w DBX Bushido i mimo że nie jest kompaktowa, to jednak chętnie sięga po nią wielu zawodników sportów walki, którzy mają do dyspozycji swoje salki, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca, żeby gruszka SK25 przez cały czas wisiału u sufitu. Ten model spełnia oczekiwania zaawansowanych i wymagających fighterów.

Sprawdź: Grusza Bokserska XXL - Worek Hakowy SK25

 

Wykorzystaj gruszki w treningu

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do tego, że gruszki to element, który powinien znaleźć się na wyposażeniu fightera i to niezależnie od tego, czy trenujesz z workiem, czy szukasz dla niego alternatywy, która zmieści się w mieszkaniu lub małej salce treningowej.

Używasz naszych gruszek bokserskich? Podziel się z nami opinią i przekaż nam swoje uwagi i sugestie. Na pewno weźmiemy je pod uwagę w projektach naszego sprzętu, bo wszystkim nam zależy na tym, abyś otrzymywał sprzęt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Sprawdź naszą ofertę: gruszki bokserskie.

 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane

pixel