Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Piłka releksowa bokserska - jakie są rodzaje i którą wybrać?

2023-09-14
Piłka releksowa bokserska - jakie są rodzaje i którą wybrać?

W naszej ofercie znajdują się piłki refleksyjne, będące niezbędnym wyposażeniem wykorzystywanym podczas treningu boksu czy innych sztuk walki.
Piłka refleksyjna pozwala na efektywne ćwiczenie odbijania oraz poprawia szybkość i dokładność zadawania ciosów. Ćwiczenia wykonywane na tym urządzeniu przeznaczone są zarówno dla amatorów, jak i doświadczonych sportowców.

Najważniejsze cechy piłek refleksowych, bokserskich

Piłka refleksowa bokserska świetnie sprawdza się na sali treningowej, siłowni oraz w domu. Dobrze amortyzuje wstrząsy, dzięki czemu trening jest bezpieczny. Piłki bokserskie Bushido są solidne, precyzyjnie wykończone w kilku różnych rozmiarach.  Dostępne produkty wykonane są z wysokiej jakości skóry najwyższej jakości, dzięki czemu sprzęt jest długotrwały. Dodatkową zaletą jest to, że materiał można łatwo i szybko oczyścić. Odpinany karabińczyk i przedłużki narzędziowe ułatwiają montaż w wybranym przez użytkownika miejscu.

 

Piłka refleksowa czy worek treningowy - co wybrać?

Piłka refleksyjna to nie to samo, co worek treningowy. Różnice widać gołym okiem, a najważniejszą z nich jest kształt obu urządzeń treningowych. Piłka ma wyraźny kształt kuli, natomiast gruszka jak sama nazwa wskazuje ma kształt popularnego owocu. Forma wpływa na rodzaj wykonywanych ćwiczeń. Piłka refleksyjna służy głównie do ćwiczenia refleksu, co symuluje reakcję przeciwnika i poprawia koordynację podczas walki. Jest to świetna alternatywa dla treningu z klasycznym workiem. Ćwiczenia z piłką wzmacniają mięśnie, zwiększają szybkość reakcji i dynamikę uderzeń. Zdaniem wielu profesjonalistów, przy pomocy bokserskiej piłki refleksyjnej można także nauczyć się efektywnego utrzymywania dystansu, a to w sztukach walki jest elementem kluczowym. Trening na tym urządzeniu zwiększa szybkość i zwinność sportowca oraz poprawia ogólną kondycję i koordynację ruchów.

 

Jak trenować na piłce refleksowej - bokserskiej?

Zobacz na poniższym filmie jak poprawnie przygotować piłkę refleksową do treningu oraz jakich błędów unikać podczas ćwiczenia na niej

Jakie są rodzaje piłek refleksowych - bokserskich?

Piłki mogą się od siebie różnić rozmiarem i kształtem. Zasada jest prosta - czym piłka większa tym trening na niej łatwiejszy oraz odwrotnie - czym mniejszy tym trudniejszy ponieważ mamy mniejszy cel dla naszych uderzeń.

Piłki refleksowe mogą  różnić się od siebie również kształtem, pewną odmianą piłki refleksowej jest piłka refleksowa podwójna, która umożliwia uderzenia na 2 wysokościach.

Zobacz na poniższym filmie zasadę treningu na takiej piłce:

Inną odmianą piłek refleksowych są piłki horyzontalne. Piłki te różnią się tym, że mają dłuższe ekspandery które umożliwiają jej zamontowanie w poziomie.

Jak zamontować piłkę refleksową?

Piłki refleksowe montowane są z 2 stron, do zamocowania od góry zwykle używa się zawiesi sufitowych, możesz też przewiązać ekspander do jakiejś belki sufitowej jeśli trenujesz na strychu i masz takie do dyspozycji. Większym problem jest montaż od dołu ponieważ nie zawsze mamy możliwość montowania uchwytu do podłogi co często wiąże się z jej uszkodzeniem. Rozwiązaniem może być tutaj dowolne mobilne obciążenie, my polecamy zastosowanie kotwicy obciążeniowej , która może służyć nie tylko do montażu piłki ale również dowolnych gruszek oraz worków treningowych.

Sprawdź naszą ofertę piłek refleksyjnych, dzięki którym poprawisz swoją technikę i refleks. Dzięki nim trening boksu staje się jeszcze ciekawszy i przede wszystkim efektywniejszy.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023

Polecane

MOCOWANIE DO WORKA TRENINGOWEGO - ZAWIESIE

MOCOWANIE DO WORKA TRENINGOWEGO - ZAWIESIE

29,99 zł brutto/1szt.480 pkt.
MOCOWANIE ŚCIENNE DO WORKA TRENINGOWEGO 102 CM

MOCOWANIE ŚCIENNE DO WORKA TRENINGOWEGO 102 CM

289,99 zł brutto/1szt.5380 pkt.
UWX - Mocowanie  do taśm, lin i gum treningowych

UWX - Mocowanie do taśm, lin i gum treningowych

34,84 zł brutto/1szt.800 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 34,00 zł/1szt.Cena regularna 40,99 zł brutto/1szt.
pixel