Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Co wybrać? Gruszka czy worek? Gruszki bokserskie - porównanie modeli

2021-04-16
Co wybrać? Gruszka czy worek? Gruszki bokserskie - porównanie modeli

Gruszki bokserskie

 Można powiedzieć, że gruszka bokserska to rodzaj kompaktowego worka treningowego, który służy przede wszystkim do ćwiczenia szybkości oraz precyzji wyprowadzanych ciosów. Wśród miłośników zarówno boksu jak i kickboxingu cieszą się ogromną popularnością. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz poniżej. Przy okazji dowiedzieć się możesz jakie korzyści płyną z treningu przy użyciu gruszki oraz jak dopasować odpowiedni model do potrzeb treningowych i swoich możliwości. Poznasz również polecane przez nas 4 najpopularniejsze modele.

 

Kiedy powinieneś zdecydować się na zakup gruszki bokserskiej?

Masz małe mieszkanie i nie możesz pozwolić sobie na kupno worka treningowego oraz zawieszenie go na stałe w pokoju? A może chcesz zacząć urozmaicać swoje treningi i szukasz sposobu jak to zrobić? Zarówno w jednym jak i drugim przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie gruszka bokserska. Niewielkich rozmiarów mieszkanie nie musi oznaczać rezygnacji z marzeń o treningu w domu. Kompaktowe rozmiary umożliwiają ich łatwe przechowywanie w szafie, pod łóżkiem czy w garderobie. Dzięki temu przyrząd zawieszany jest przez Ciebie jedynie na czas treningu.

 Przy wyborze tego przyrządu decyduje nie tylko przestrzeń jaką dysponujesz, ale również chęć urozmaicenia treningu. Gruszka bokserska jest doskonałą alternatywą dla tych z Was, którzy posiadają już worek bokserski, ale chcą wprowadzić do swoich treningów nowe elementy. Zastanawiasz się jak to jest możliwe? Doskonale bowiem nadaje się do treningów technik specjalistycznych, takich jak uderzenia hakowe, z łokcia czy kolana. Wszystko dzięki kształtowi a co za tym idzie innej płaszczyźnie uderzenia.

 

Najpopularniejsze modele w naszym sklepie:

 

Gruszka bokserska SK5

 Jest to pierwsza z naszych propozycji, która dzięki wadze i wymiarom jest doskonałą alternatywą dla slip bagów. Ważąca około 5kg gruszka bokserska w najszerszym miejscu ma 92cm obwodu. Idealnie nadaje się dla osób, które dysponują niewielką przestrzenią jaką mogą wygospodarować na trening oraz dla tych wszystkich, którzy chcą rozwijać techniczne aspekty przygotowywania się do walki. Mając na uwadze jej niewielkie rozmiary i niską wagę przeznaczona jest w szczególności do treningów mających na celu doskonalenie techniki. Dzięki niej możesz poprawić swoją celność, wyczucie dystansu oraz koordynację ruchową.

Aspekty techniczne:

 • waga: około 5kg
 • obwód: 92cm

 Sprawdź SK5 w naszym sklepie.

Gruszka bokserska ARP-508

 Drugi model ma około 60cm wysokości i 130cm obwodu. Jednak w przeciwieństwie do poprzedniego waga ARP-508  różnić się może w zależności od wypełnienia. Prezentowany model jest pusty, dlatego masz możliwość samemu wybrać odpowiednie dla siebie wypełnienie. Możesz zdecydować się na umieszczenie w jego wnętrzu na przykład ścinków materiałów, co będzie oznaczało, że ważyła ona będzie około kilkunastu kilogramów. Natomiast jeżeli zdecydujesz się na zakup granulatu gumowego w zależności od jego modelu oraz stopnia wypełnienia waga gruszki bokserskiej będzie wahała się od 25 do 30kg. Ten kompaktowy worek treningowy pomoże Ci w doskonaleniu treningu technicznego oraz siły uderzenia.

 Prezentowany model gruszki bokserskiej posiada dolne mocowanie, które pozwala na dodatkowe ustabilizowanie jej za pomocą kotwicy, ekspandera treningowego czy innego elastycznego materiału. To rozwiązanie jest niezastąpione podczas treningu siły uderzenia.

Aspekty techniczne:

 • waga: w zależności od wypelnienia - od kilkunastu kg do 30kg
 • obwód: 130cm
 • wysokość: 60cm

Sprawdź ARP-508 w naszym sklepie.

Gruszka bokserska ARP-512

 Jest to kolejny model worka treningowego, który chcemy polecić. Podobnie do wcześniej prezentowanego modelu ARP-508 w tym wypadku waga również zależna jest od wypełnienia. Kompaktowe wymiary pozwalają na bezproblemowe schowanie worka po treningu. Kształt i dodatkowe mocowanie od spodu, którego zadaniem jest ustabilizowanie przedmiotu sprawiają, że jest on doskonałym rozwiązaniem do treningu siły uderzenia.

Aspekty techniczne:

 • waga: w zależności od wypelnienia - od kilkunastu kg do 30kg
 • obwód: 130cm
 • wysokość: 70cm

 Sprawdź ARP-512 w naszym sklepie.

Gruszka bokserska SK25

 Największa z prezentowanych gruszek bokserskich - jej waga oscyluje w granicy 25kg, wysokość wynosi 80cm a obwód 180cm. Wymiary sprawiają, że przeznaczona jest dla osób, które nie muszą martwić się brakiem miejsca i mają możliwość ściągnięcia gruszki po każdym treningu. Nie wykluczone, że posiadasz własny klub bokserski lub siłownie ta gruszka spełni wszystkie wymagania a trening przy jej użyciu zadowoli każdego nawet najbardziej wymagającego klienta.

 Aspekty techniczne:

 • waga: około 25kg
 • obwód: 180cm
 • wysokość: 80cm

  Sprawdź SK25 w naszym sklepie.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021

Polecane

pixel