SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Worek treningowy dla dzieci - Sprawdź jaki worek bokserski dla dzieci wybrać? Na co zwrócić uwagę?

2023-02-03
Worek treningowy dla dzieci - Sprawdź jaki worek bokserski dla dzieci wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Pierwszy worek treningowy. Sprawdź jaki worek treningowy wybrać 

W rozwoju małego fightera istotne jest dostosowanie do jego możliwości nie tylko obciążeń treningowych, ale też parametrów sprzętu. Dlatego na początku drogi sportowej najmłodszych bokserów, zawodników MMA czy kick-boxerów tak ważne jest, aby zapewnić im m.in. przystosowany do ich możliwości worek treningowy dla dzieci. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze worka do boksowania dla najmłodszych fighterów. 

worek treningowy dla dzieci bushido

Worek bokserski dla dzieci – rozmiar worka i rodzaje worków treningowych.

Wybierając worek bokserski dla dzieci, parametr na który należy zwrócić uwagę przy wyborze, to rozmiar. Worek treningowy dla dzieci powinien liczyć co najmniej 70 cm – 80 cm wysokości. Dzieci bardzo szybko rosną, dlatego warto zastanowić się nad odrobinę większą wersją, dlatego mniejsze worki mogą szybko przestać być wystarczające. Większy rozmiar takiego worka nie będzie natomiast przeszkadzał w treningu. Wystarczający będzie worek do boksowania dla dzieci o wielkości ok. 70–80 cm oraz około 40 cm średnicy, dzięki czemu worek bardzo dobrze będzie sprawdzał się w treningu dzieci w wieku od 5 do ok. 14. roku życia. Warto postawić na większe rozmiary w przypadku starszych dzieci. Każdy z tych worków będzie spełniać te same cechy. Wiemy już jaki worek bokserski wybrać.

Worek treningowy dla dziecka – jaką powinien mieć wagę?

Kolejnym istotnym parametrem worków treningowych dla dzieci jest ich waga. To właśnie od niej zależą efektywność i bezpieczeństwo treningu młodych bokserów. Zbyt ciężki i zbyt twardy worek nie tylko uniemożliwia skuteczne trenowanie szybkości i dynamiki uderzenia, ale także okażą się niebezpieczne przy wypracowywaniu siły. Silne uderzenia dziecka w zbyt duży i ciężki worek mogą powodować mikrourazy i prowadzić do kontuzji w stawach dłoni i w nadgarstkach. Dobrym wyborem będzie worek dla dzieci w wieku do 14 lat lub osób o drobniejszej budowie, optymalnym rozwiązaniem okażą się worki treningowe o waga worka 15–20 kg. Nieco starsi fighterzy mogą wykorzystywać w treningu worki o wadze do 30 kg. Worki o tej wadze zapobiegają kołysanie się worka podczas treningu, gwarantując optymalne warunki do efektywnego i bezpiecznego treningu boksu czy innych sztuk walki. Warto zwrócić uwagę też na wypełnienie. Wypełnić worek należy mieszanką różnych materiałów. Dzięki temu worki są odpowiednio elastyczne i  uniwersalne, mają właściwy ciężar i są odporna na zbijanie o odkształcanie, co wpływa na komfort treningu, ale też na żywotność sprzętu. 

worek bokserski dla dzieci bushido

Trening bokserski z workiem treningowym dla dziecka ( Również kickboxing)

Przed rozpoczęciem treningu na worku bokserskim dziecko powinno nauczyć się odpowiedniej techniki i zachowania bezpieczeństwa podczas treningu. Dlatego, jeśli dziecko jest początkującym bokserem, warto zacząć od nauki podstawowych ciosów, takich jak prosty cios, cios prosty lewy/prawy, cios sierpowy lewy/prawy i kopnięcia.

Przy treningu z workiem bokserskim należy pamiętać o kilku zasadach:

  • Rozgrzewka - przed rozpoczęciem treningu dziecko powinno się rozgrzać, np. poprzez krótki bieg w miejscu lub serię jumping jacks.

  • Odpowiednia technika - dziecko powinno nauczyć się odpowiedniej techniki ciosów i kopnięć, aby uniknąć kontuzji i poprawić skuteczność treningu. Warto także nauczyć dziecko, jak prawidłowo ustawiać się przed workiem i jak korzystać z podstawowych pozycji bokserskich. Takich jak cios podbródkowy, prosty oraz ciosów hakowych.

  • Stopniowe zwiększanie intensywności - dziecko powinno zaczynać od krótkich serii ciosów i kontroli siły uderzeń, a następnie stopniowo zwiększać intensywność treningu.

  • Odpowiedni worek - ważne jest, aby wybrać odpowiedni worek bokserski dla dziecka. Powinien on być lekki i o mniejszych rozmiarach niż standardowe worki bokserskie, aby dziecko mogło wykonywać ciosy i kopnięcia bez problemu.

  • Bezpieczeństwo - podczas treningu na worku bokserskim dziecko powinno nosić rękawice bokserskie, a także zwracać uwagę na swoje otoczenie, aby uniknąć uderzenia w ściany lub meble.

Trening na worku bokserskim może być świetnym sposobem na rozwijanie siły, wytrzymałości i koordynacji ruchowej u dzieci. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie i stopniowo zwiększać intensywność treningu, dostosowując go do umiejętności i wieku dziecka.

 worek bokserski bushido dla dzieci

Worki bokserskie dla dzieci – Warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów - postaw na jakość

Jakość worka treningowego dla dzieci wiąże się nie tylko z jego trwałością, ale też komfortem treningu. Dlatego w DBX Bushido preferujemy rozwiązania, których jakość wykonania odpowiada worki bokserskim dla dorosłym fighterów. Worki dla dzieci wykonane są z plawil, pokryte dwustronną warstwą ochronną. Materiał wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, promienie UV oraz zbieranie zabrudzeń. Dzięki temu mali fighterzy mogą ćwiczyć z nimi intensywnie, a także wykorzystywać je w każdych warunkach, m.in. na zewnątrz czy na strychach i w piwnicach, gdzie zasadniczo mamy do czynienia z większą wilgotnością niż np. salkach gimnastycznych.W kontekście bezpieczeństwa niezwykle ważne jest to, żeby nadruki na workach treningowych dla dzieci były wykonane za pomocą farb niewykazujących szkodliwego działania dla zdrowia.

Worek treningowy stojący dla dzieci – na co zwrócić uwagę, jaki wybrać worek?

Worek treningowy stojący dla dzieci to niezbędne uzupełnienie treningu młodego fightera. Lepszym rozwiązaniem dla najmłodszych zawodników sportów walki są worki wypełnione miękką, niezbijającą się pianką. Gwarantują długą żywotność, są bezpieczne i odpowiednio miękkie. Istotnymi parametrami są wysokość i powierzchnia treningowa. Dorośli zawodnicy korzystają z worków stojących o wysokości ok. od 160 cm do 180 cm, dla młodszych worek tego typu jest optymalnym rozwiązaniem okaże się worek treningowy stojący dla dzieci zbliżony wysokością do wzrostu dziecka.

 

Worki treningowe dla dzieci – nie wiesz jaki worek treningowy wybrać? Sprawdź ofertę DBX Bushido

W naszym asortymencie dostępne są worki treningowe dla dzieci, spełniające wszystkie normy jakościowe. Są bezpieczne, trwałe i gwarantują komfortowy, a przede wszystkim efektywny trening małego sportowca. Ich jakość nie odbiega od profesjonalnego sprzętu dla dorosłych zawodników. Wybierając worek na sufit - wybierz DBX Bushido. Warto pamiętać również że DBX Bushido oferuje gotowe zestawy bokserskie dla dziecka, obejmujące worek, rękawice, jak również owijki. Wybierając worek treningowy do domu - warto wybrać worek treningowy DBX Bushido. W naszej ofercie znajdziesz worki zarówno dla osób trenujących rekreacyjnie, adeptów sportów walki, jak i polecane osobom trenującym mma.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023

Polecane

80 cm / 15 kg - Worek Bokserski + Rękawice + Piłka bokserska Zestaw na prezent dla Dzieci DBX Junior

80 cm / 15 kg - Worek Bokserski + Rękawice + Piłka bokserska Zestaw na prezent dla Dzieci DBX Junior

316,78 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 310,04 zł/1szt.Cena regularna 337,00 zł brutto/1szt.
80 cm / 15 kg - Zestaw - Worek Bokserski dla Dzieci DBX Junior  Czerwony

80 cm / 15 kg - Zestaw - Worek Bokserski dla Dzieci DBX Junior Czerwony

238,08 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 240,56 zł/1szt.Cena regularna 248,00 zł brutto/1szt.
80 cm / 15 kg - Zestaw Bokserski dla Dzieci DBX Junior  Niebieski

80 cm / 15 kg - Zestaw Bokserski dla Dzieci DBX Junior Niebieski

249,78 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 250,56 zł/1szt.Cena regularna 261,00 zł brutto/1szt.
pixel