Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Worek treningowy bokserski DBX BUSHIDO GYM PRO 140 / Seria Zaplecze Fightera

2021-09-08
Worek treningowy bokserski DBX BUSHIDO GYM PRO 140 / Seria Zaplecze Fightera

Przeznaczenie worka GYM PRO 140

Omawiany model worka treningowego DBX Bushido może być wykorzystywany zarówno w warunkach domowego treningu, jak również mieć zastosowanie komercyjne, czyli być wykorzystywanym w różnego rodzaju klubach sportów walki, siłowniach lub jakichkolwiek innych obiektach sportowych. Wszystkie parametry tego worka zostały dobrane tak, aby mógł wytrzymać trudy częstych i intensywnych treningów.

Sprawdź: Worek Treningowy Pełny 40 kg 140 cm DBX BUSHIDO

 

Parametry worka DBX Bushido GYM PRO 140

Tym, co czyni ten worek wyjątkowym, jest jego wypełnienie. Jest to worek treningowy, w którym użyliśmy do wypełnienia nie tradycyjne ścinki materiałów, ale granulat piankowy. Granulat piankowy jest to mieszanka kilku różnych pianek, które zostały zmielone, a następnie poprzez zmieszanie ich w odpowiednich proporcjach uzyskaliśmy doskonały wypełniacz, który świetnie sprawdza się właśnie w przypadku worków treningowych. Wypełniacz ten zapewnia: dużą wagę worka, optymalną trwałość, doskonałą elastyczność. Wspomniana elastyczność jest doskonale widoczna już od momentu zawieszenia worka – worek jest elastyczny do spodu aż po górne brzegi. Elastyczność modelu jest widoczna także z biegiem czasu, nawet po wielu latach intensywnego użytkowania zachowuje swój kształt oraz odpowiednią twardość na całej powierzchni

 

 

Rozmiar

Rozmiar worka treningowego DBX Bushido GYM PRO 140 został dobrany tak, aby worek spełniał swoje zadanie zarówno w treningu bokserskim, jak i kick-boxerskim. Powierzchnia worka jest naprawdę duża, dzięki czemu możesz trenować na nim zarówno niskie kopnięcia typu low-kick, jak również techniki pięściarskie. Osoba o wzroście około 180 cm po zejściu do pozycji walki może swobodnie ćwiczyć na nim niskie kopnięcia, natomiast uderzając w worek pięścią na wysokości swojej twarzy, wciąż pozostaje około 20-30 cm zapasu u góry, co świadczy o tym, że jest on odpowiednich wymiarów również dla wyższych osób.

Powierzchnia treningowa naszego worka jest odpowiednia zatem nawet dla fighterów powyżej 200 cm wzrostuWymiary worka GYM PRO 140 to: 

  • wysokość – 140 cm; 
  • obwód – około 126 cm; 
  • waga – około 40 kg. 

Waga worka jest zatem optymalna do treningu technicznego, czyli treningu najczęściej wykonywanego przez zawodników sportów walki. Jeśli natomiast chcesz trenować na tym worku siłę uderzenia, to na u jego spodu znajduje się tylne mocowanie, za pomocą którego możesz z użyciem dodatkowego elastycznego ekspandera ustabilizować pracę worka. Wówczas pełni on funkcję tzw. heavy baga, czyli worka do treningu siły uderzeń. 

 

Materiał wykonania

Worek, podobnie jak inne nasze worki z linii profesjonalnej, został wykonany z wielowarstwowego plawilu – materiału bardzo mocnego i odpornego na przetarcia i rozerwania. Ponadto jest to materiał odporny również na zmiany temperatury, nadmierne nasłonecznienie czy wilgotność. Ta ostatnia cecha ma bardzo duże znaczenie, kiedy zawiesisz worek np. w piwnicy czy na poddaszu – tam warunki atmosferyczne często się zmieniają. W przypadku plawilu masz pewność, że w tego typu miejscach materiał ten na pewno się sprawdzi. Plawil ponadto nie wymaga żadnej dodatkowej konserwacji, tak jak ma to miejsce choćby w przypadku skóry naturalnej. Plawil jest materiałem, który stosujemy w produkcji worków treningowych już od wielu lat i z własnego doświadczenia wiemy, że wszystkie jego wymienione cechy mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. 

 

Mocowanie worka

Worek DBX Bushido GYM PRO 140 wyposażony jest w cztery taśmy nośne. Taśmy wykonane są z bardzo dobrej jakości nylonu, dzięki czemu są odporne na przecieranie się i rozdarcia. Podobne taśmy są wykorzystywane między innymi do holowania samochodów, więc jeśli pojedyncza taśma nylonowa jest w stanie uciągnąć samochód osobowy, to łatwo sobie wyobrazić, że cztery takie taśmy gwarantują bardzo duży zapas, jeśli chodzi o siłę nośną worka. Worek posiada także cztery łańcuchy ze spawanymi ogniwami. Z każdej ze stron łańcuch posiada odpinany karabińczyk – jest to istotna cecha, ponieważ jeśli będziesz chciał wykorzystać worek w treningu parterowym, np. do rzutów lub do uderzeń w parterze, możesz bez problemu odpiąć łańcuchy i wykorzystywać worek w pełni bezpiecznie, tak jak worek stricte przeznaczone do treningu parterowego. 

W komplecie otrzymasz też silny karabińczyk, który ma dodatkowe zabezpieczenie przed odpinaniem, a także wytrzymałą okrętkę, która sprawia, że w czasie treningu worek obraca się wokół własnej osi, zapobiegając tym samym skręcaniu się łańcucha. Takie rozwiązanie podnosi komfort treningu oraz podnosi trwałość mocowania.

 

Podsumowanie

Jeśli szukasz dobrego, wytrzymałego, a przede wszystkim doskonale wypełnionego worka treningowego, to DBX Bushido GYM PRO 140 jest modelem, który zdecydowanie powinien Cię zainteresować. Zarówno powierzchnia, jak i wypełnienie tego worka znakomicie nadają się do treningu bokserskiego i kick-boxerskiego. Worek sprawdzi się doskonale zarówno w treningu domowych, jak i w zastosowaniu komercyjnym. Jeśli masz pytania dotyczącego worka lub sugestie na temat tego, co można w nim zmienić, śmiało kontaktuj się z nami, na pewno rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. Szczegółową prezentację worka możesz zobaczyć na naszym YouTubie.  

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

Polecane

140 cm / 40 kg - Kompletny Zestaw Bokserski Gym Pro 140

140 cm / 40 kg - Kompletny Zestaw Bokserski Gym Pro 140

389,90 zł brutto/1szt.7879.80 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 385,98 zł/1szt.Cena regularna 401,96 zł brutto/1szt.
140 cm / 40 kg - Kompletny Zestaw Bokserski Gym Pro 140 - Worek treningowy + rękawice

140 cm / 40 kg - Kompletny Zestaw Bokserski Gym Pro 140 - Worek treningowy + rękawice

380,20 zł brutto/1szt.7660 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 363,77 zł/1szt.Cena regularna 389,96 zł brutto/1szt.
pixel