Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Wałki do masażu – dlaczego warto je stosować?

2016-07-14
Wałki do masażu – dlaczego warto je stosować?

Masaż wywiera korzyści na Twoje zdrowie ? pozwala między innymi zmniejszyć napięcie wywołane przez wysiłek fizyczny, poprawia ukrwienie tkanek oraz przyczynia się do szybszej regeneracji organizmu. Niestety, ale zabiegi masażu są dość drogie, a także wymagają sporej ilości wolnego czasu. Z kolei automasaż, wymaga umiejętności i sporej siły, a także nie można go wykonać w takich miejscach, jak tylna część nóg czy własne plecy. Z pomocą przychodzą tutaj wałki do masażu, nazywane popularnie rollerami. Ułatwia on masaż, ponieważ wystarczy przesuwać nim po skórze. Wypustki masażera przesuwane po skórze, będą uciskały ją, poprawiają ukrwienie.

Najważniejsze zalety masażu rollerami to:

  • Rozbijanie zgrubień na skórze, związanych z odkładaniem się kolagenu, co poprawia znacznie wygląd skóry.
  • Zmniejszenie bólu, którzy towarzyszy nadmiernemu napięciu mięśni
  • Poprawienie ruchliwości ? masaż jest pomocny zarówno dla osób borykających się ze stanami zapalnymi (np. artretyzmem) jak i po urazach.
  • Masażer redukuje zakwasy, poprawiając miejscowo krążenie
  • To świetny sposób na poprawienie samopoczucia

Wałki do masażu, mogą być stosowane zarówno przez sportowców, jak i przez osoby, które chcą rozluźnić ciało po dniu pracy. Dzięki temu, że poprawiają krążenie i zmniejszają napięcie, będą dobrym rozwiązaniem, gdy w ciągu tygodnia mamy zbyt mało ruchu i narzekamy na bóle pleców.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania masażu z użyciem masażera?

Używanie masażera jest niewskazane w okolicy kości i na stawach, ponieważ mogą wtedy prowadzić do powstawania siniaków i obrzmień. Osoby o delikatnej skórze, powinny stosować masażery o mniejszych i bardziej miękkich wypustkach, wykonane z pianki. Bardzo dobrym rozwiązaniem są rollery składające się z uchwytu z ruchomymi wałkami do masażu kończyn, na który można założyć wałki o większej średnicy. Gdy na wałek założymy wszystkie elementy, możemy go położyć na ziemi i wykorzystać go do masażu tylnej części ud oraz pleców.

 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2016

Polecane

WAŁEK DO MASAŻU - ROLLER  GRID 1 - CZARNY

WAŁEK DO MASAŻU - ROLLER GRID 1 - CZARNY

39,99 zł brutto/1szt.780 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 39,00 zł/1szt.Cena regularna 45,00 zł brutto/1szt.
pixel