SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Rękawice do Karate - jakie wybrać?

2023-10-12
Rękawice do Karate - jakie wybrać?

Karate to sztuka i sport walki wywodząca się z Japonii. Obecnie odzież kulturalna na całym świecie kojarzy się głównie z kimonami karate. Do pełnego wyposażenia zarówno znawcy tej sztuki, jak i doświadczeni karatecy potrzebują także rękawic.

Karate, podobnie jak inne sztuki walki, w których pozostajemy w pełnym kontakcie z przeciwnikiem, to sport traumatyczny, obarczony dużym ryzykiem kontuzji. Ćwicząc powinieneś wziąć pod uwagę bezpieczeństwo własne i innych. Funkcją rękawic jest ochrona przed urazami i otarciami. Z jednej strony wzmacniają one siłę ciosów, z drugiej chronią przed ciosami zadanymi przez przeciwnika i je tłumią.

 

Rękawice do Karate - jakie wybrać?

Rękawice karate, które najczęściej wykonane są ze skóry naturalnej lub syntetycznej posiadają wewnętrzne wyściółki w postaci gęstej pianki i mają za zadanie amortyzować wstrząsy podczas uderzeń. Ich stabilna i lekka konstrukcja usztywnia nadgarstek i chroni wrażliwe miejsca przed urazami.

To jakie rękawice powinieneś wybrać będzie zależało głównie od stylu karate który uprawiasz lub formuła sportowa w której startujesz.

  • Rękawice do Karate Kyokushin

Rękawice do Karate Kyokushin najczęściej wykonane są z połączenia skóry syntetycznej lub naturalnej w połączeniu z materiałem poliestrowym. Rękawice te najczęściej występują w kolorze białym aby wizualnie pasować do białego kimona. Cechą charakterystyczną rękawic do Karate Kyokushin jest to ze są lekkie i dość cieńcie w porównaniu do rękawic MMA. Większość modeli posada osłonę na kciuk w celu jego zabezpieczenia prze obtarciami.

Rękawice do Karate Kyokushin
  • Rękawice do Karate WKF

WKF to Światowa Federacja Karate – międzynarodowa organizacja zrzeszająca 191 narodowych federacji. Jest największa platforma rozgrywania zawodów sportowych karate na świecie. W przypadku startowania w zawodach organizowanych wg. zasad WKF należy używać rękawic nieco grubszych, posiadających znacznie więcej warstwy ochronnej w strefie uderzenia niż ma to miejsce w przypadku rękawic do  Karate Kyokushin. Rękawice te występują najczęściej w kolorze czerwonym oraz niebieskim.

rekawice do karate
rękawice karate wkf niebieskie
rękawice karate wkf czerwone

Czy w karate można używać rękawic do MMA?

W przypadku startowania w zawodach będziesz musiał dostosować się do konkretnych wymogów organizatora lub całej federacji. Jeśli jednak potrzebujesz rękawic na własny użytek to nie ma żadnych przeciwwskazań aby używać rękawic do MMA. Warto jednak zastosować rękawice płaskie z osłoną na kciukach, ich konstrukcja będzie wówczas bardzo zbliżona do napiętników stosowanych w karate. Poniżej przykład rękawic MMA które świetnie sprawdzą się również w karate.

Rękawice do MMA model E1V7 Japan >>

rękawice białe do karate

Na co zwrócić uwagę wybierając rękawice do karate?

Wybierając rękawice do karate należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich dopasowanie i jakość. Przy wyborze odpowiedniego rozmiaru warto zmierzyć szerokość dłoni. Jeśli chodzi o rodzaj rękawic warto zainwestować w te dobrej jakości. Na rynku dostępnych jest wiele modeli rękawic, jednakże zakup tych w najlepszej cenie nie zawsze kończy się sukcesem.

 W ofercie naszego sklepu znajdziesz wysokiej jakości rękawice Karate WKF jak i Karate Kyokushin , które wyróżniają się starannym wykonaniem, wysokiej jakości materiałami i wygodną warstwą wewnętrzną.

Sprawdź ofertę rękawic do karate DBX BUSHIDO >>

Pokaż więcej wpisów z Październik 2023

Polecane

E1V7 Japan Rękawice do MMA DBX BUSHIDO M

E1V7 Japan Rękawice do MMA DBX BUSHIDO M

79,00 zł brutto/1szt.1580 pkt.
Kimono do karate dla dziecka + PAS Gratis - DBX BUSHIDO ARK-3102 150 cm

Kimono do karate dla dziecka + PAS Gratis - DBX BUSHIDO ARK-3102 150 cm

89,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 99,00 zł/1szt.Cena regularna 99,00 zł brutto/1szt.
Kimono Karate Kyokushin 10 oz - 160 cm

Kimono Karate Kyokushin 10 oz - 160 cm

170,10 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 189,00 zł/1szt.Cena regularna 189,00 zł brutto/1szt.
pixel